Každoročne naša škola organizuje povinný plavecký výcvik v 5.ročníku. No tento rok sa ho zúčastnili aj žiaci 6.ročníka. Preto im bolo oveľa veselšie.
Prečo je dobré, aby žiaci absolvovali tento výcvik?
-
Učia sa bezpečne pohybovať vo vodnom prostredí.
-
Postupne si osvojujú splývavú polohu.
-
Skúšajú rôzne spôsoby dýchania, ponárajú sa s cieľom odbúrať strach.
-
Učia sa efektívne dýchať pri plávaní.
-
Precvičovanie súhry pohybu končatín so správnym dýchaním.
-
Rozvíjajú vôľové vlastnosti, zvyšuje sa ich vytrvalosť, obratnosť a kondícia.
-
Jednoduché súťaže, hry vedú žiakov k tolerancii a vzájomnej spolupráci.
Do galérie Plavecký výcvik boli pridané fotografie.