
Vianočné pečivo rozvoniavalo nielen v domoch, ale aj počas hodiny TECH. Piatačky si vyskúšali svoje zručnosti pri vykrajovaní a zdobení koláčikov.
Zodpovedný učiteľ: Mgr. Š. Rimák
Do galérie AKTIVITY na hodinách boli pridané fotografie.

Vianočné pečivo rozvoniavalo nielen v domoch, ale aj počas hodiny TECH. Piatačky si vyskúšali svoje zručnosti pri vykrajovaní a zdobení koláčikov.
Zodpovedný učiteľ: Mgr. Š. Rimák
Do galérie AKTIVITY na hodinách boli pridané fotografie.
DRAMATIZÁCIA BÁJKY v 6. ročníku

Cieľom hodiny bolo: zdramatizovať jednoduchú bájku, vedieť byť empatický k postavám v diele a vyjadriť sa k problémom v ňom prostredníctvom dramatizácie, vnímať humor v texte aj napriek nepríjemným situáciám, ktoré postavy prežívajú, rozpoznať situácie z bežného života a porovnať ho s vlastným.
Zodpovedný učiteľ: Mgr. N. Rimáková
Do galérie AKTIVITY na hodinách boli pridané fotografie.

Víťazom vianočného stolnotenisového turnaja sa stala Lucia Kotuličová, žiačka 9. ročníka, ktorá vo finálovom zápase zdola svojho brata, piataka Rastislava Kotuliča, vo veľmi vyrovnanom a dramatickom zápase 3:2 na sety. Samuel Adam, žiak 8. ročníka prekvapujúco v boji o 3. miesto porazil deviataka Eriku Mikulu 3:0 na sety.
Vo vianočnom kolotoči, súťaže pre žiakov 1. stupňa, najväčšiu šikovnosť preukázali tretiaci Peter Sykora a Matúš Rimák.
Gratulácia patrí nielen víťazom, ale aj všetkým zúčastneným hráčom!
Zodpovedný učiteľ: Mgr. J. Kaščák
Do galérie Vianočný stolnotenisový turnaj boli pridané fotografie.

Počas hodín slohu /8.A/ sme si prostredníctvom zážitkového vyučovania vyskúšali SLÁVNOSTNÝ PREJAV. Pekne sme sa vyobliekali, pripravili občerstvenie a dobrú náladu pri prednese.
Cieľom bolo sformulovať/pripraviť/napísať slávnostný prejav na zadanú tému; predniesť slávnostný prejav s ohľadom na správnu artikuláciu, pomalšie tempo, slávnostný tón hlasu, dôraz, správny postoj a i.
Do galérie AKTIVITY na hodinách boli pridané fotografie.
Súťaž v prednese slovenskej povesti
ŠALIANSKY MAŤKO
J. C. Hronského - školské kolo.
Na okresnom kole našu školu bude reprezentovať ZUZANA RIMÁKOVÁ /5.A/.
Blahoželáme aj našim štvrtáčkam K. Kujnishovej a A. Senderákovej, ktoré sa umiestnili na 2. mieste.
zodpovedný učiteľ: Mgr. V. Makarová
Do galérie Šaliansky Maťko boli pridané fotografie.

Žiaci 8. a 9. ročníka sa zúčastnili exkurzie do Slovenského technického múzea v Košiciach, ktoré ako jediné múzeum technického zamerania na Slovensku poskytuje pohľad do histírie vedy a techniky. Navštívili sme tieň elektrických výbojov, kde sme sa zoznámili s elektrotechnikou a technikou vysokých napätí. Vyskúšali sme si Faradayovu klietku a vedeckotechnické centrum, kde si žiaci mohli vyskúšať rôzne hlavolamy, svoje zmyslové vnímanie a koordináciu pohybu.
zodpovedný učiteľ: Mgr. G. Benedicty
Do galérie Exkurzia do STM KE boli pridané fotografie.

zodpovedný učiteľ: Mgr. G. Benedicty
Powered by aSc EduPage