• Partnerská škola

Telefón           : +420 383 493 454

E- mail  školy : skola@zssedlice.cz
          Web školy : http://www.zssedlice.cz/

História spolupráce medzi oboma školami sa začala písať už od školského roku 2010/2011, kedy sme prostredníctvom starostu mesta Sedlice v ČR Ing. Jiřího Roda a starostu obce Sedlice v SR Imricha Krajňáka,  nadviazali medzi sebou úvodné nesmelé kontakty. Získali sme tak prvé informácie o budúcej partnerskej škole, o jej histórii, ale aj súčasnej podobe. Vymenili sme si propagačné materiály a uskutočnili v škole výstavu výtvarných diel, výrobkov z keramiky, prác z papiera a iných materiálov, ktorými každá zo škôl predstavila šikovnosť svojich žiakov.

Oficiálna partnerská spolupráca medzi oboma školami sa zahájila až prvým osobným stretnutím  riaditeľov škôl, ku ktorému došlo v 10. augusta 2012 na pôde  mesta Sedlice v ČR. Obaja riaditelia sa pri tejto príležitosti zaviazali podporovať touto cestou spoluprácu medzi oboma školami, ale aj priateľské kontakty vlastných žiakov a žiačok.
          Rozširovať pole informácií vzájomnými návštevami a stretnutiami.
          Prostredníctvom spoločenských podujatí spoznať životný štýl partnerov a navzájom si pomáhať pri riešení spoločných problémov.

Obe školy sa budú snažiť vyvinúť maximálne úsilie v snahe umožniť na tento zámer každoročné návštevy partnerských škôl. Tieto výmeny sa budú uskutočňovať tak, aby účastníci mali možnosť spoznať nielen partnerské mesto a okolie, ale aj všedný deň hostiteľov.

Mestečko Sedlice, leží na juhovýchodnom svahu brdského výbežku oddeľujúceho blatenskú kotlinu od horažďovickej pánvy.  Pretína ju hlavná cesta Plzeň-České Budějovice.

V súčasnosti má mestečko Sedlice zhruba 1100 obyvateľov a v priľahlých obciach Holušice, Němčice, Mužetice a osade Dol, spravovaných OÚ Sedlice žije ďalších asi 200 obyvateľov.

Sedlice patria medzi zakladajúcich členov mikroregiónu Sdružení obcí Blatenska.

• Sedlice 3
        082 43 Sedlice