| Názov školy | Základná škola s materskou školou Sedlice, 082 43 Sedlice |
| Adresa školy | Sedlice 3, 082 43 Sedlice |
| Telefón | +421 x 0517782217 |
| zssmssedlice@gmail.com | |
| WWW stránka | https://zasedlice.edupage.org |
| Priezvisko, meno | Telefón | Mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr.Štefan Rimák | 0517782217 | 0948951867 | zssmssedlice@gmail.com |
| ZRŠ pre ZŠ | Mgr. Monika Hurajová | 0517782217 | ||
| ZRŠ pre MŠ | Jana Kováčová | 0517782218 | ||
| Vedúca ŠJ | Valentína Hudáková | 0517782217 |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Slávka Petrenčáková |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jozef Kaščák |
| Renáta Mihaľová | |
| ostatní zamestnanci | Mária Chomjaková |
| zástupcovia rodičov | Katarína Sirotňáková |
| Ľudmila Petrašovičová | |
| Bc. Slavomíra Jančová | |
| Mgr. Miloslav Michalko PhD. | |
| zástupca zriaďovateľa | Adam Timko |
| Mgr. Monika Sykorová PhD. | |
| iní | Mgr. Jozef Maďar |
| Názov | Obec Sedlice |
| Sídlo | Obecný úrad, Sedlice 176, 082 43 Sedlice |
| Telefón | +4217782214 |
| obecsedlice@sedlice.sk |
Počet žiakov školy: 136
Počet tried: 9
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 15 | 13 | 15 | 18 | 12 | 19 | 14 | 18 | 12 | 136 |
| z toho ŠVVP | 2 | 1 | 5 | 1 | 0 | 3 | 3 | 1 | 16 | |
| z toho v ŠKD | 10 | 9 | 2 | 21 |
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 19 | 10 | 16,36 | 9,45 |
| DPP | 4 | 0 | 4 | 0 |
| Znížený úväzok | 4 | 3 | 1,36 | 2,45 |
| ZPS | 2 | 0 | 0,95 | |
| Na dohodu | 0 | 3 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 19 | 19 |
| vychovávateľov | 0 | 2 | 2 |
| asistentov učiteľa | 0 | 3 | 3 |
| spolu | 0 | 24 | 24 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| V. | Informatika, Geografia, Hudobná výchova, Technika, Výtvarná výchova | 1,2,1,1,1,1 |
| VI. | Fyzika, Informatika, Geografia, Hudobná výchova, Technika, Etická výchova | 2,1,1,1,1,1 |
| VII. | Fyzika,Chémia, Geografia, Informatika,Hudobná výchova , Etická výchova, Technika | 1,2,1,1,1,1,1 |
| VIII. | Fyzika, Chémia, Technika,, Informatika, Geografia,Hudobná výchova, Etická výchova, Výtvarná výchova | 2,2,1,1,1,1,1,1 |
| IX. | Fyzika, Chémia, Geografia, Výtvarná výchova, Etická výchova, Technika | 1,1,1,1,1,1 |
Prehľad výsledkov súťaží a olympiád v šk. roku 2021/2022
Výsledky súťaží v šk. roku 2021/2022
|
Pč. |
Meno a priezvisko |
Trieda |
Názov súťaže |
Kat. |
Umiestnenie |
Poznnámka |
|
1. |
Pavol Fedor |
6.A |
Prešovské hádzadlá |
H |
1. |
29.8.2021 |
|
|
Pavol Fedor |
6.A |
Memoriál Michala Dorka |
H |
1. |
28.8.2021 |
|
|
Pavol Fedor |
6.A |
Majstrovstvá SR |
H |
1. |
21.8.2021 |
|
|
Pavol Fedor |
6.A |
Majstrovstvá SR |
A3 |
2. |
22.8.2021 |
|
|
Pavol Fedor |
6.A |
Kamenické polietanie |
H |
1. |
4.9.2021 |
|
|
Pavol Fedor |
6.A |
Kamenické polietanie |
V |
3. |
4.9.2021 |
|
|
Pavol Fedor |
6.A |
Bardejovská pustovka |
H |
2. |
11.9.2021 |
|
|
Pavol Fedor |
6.A |
Bardejovská pustovka |
V |
1. |
11.9.2021 |
|
|
Pavol Fedor |
6.A |
Memoriál Gabriela Hudáka |
A3 |
1. |
2.10.2021 |
|
|
Pavol Fedor |
|
Memoriál Jožka Hudáka |
F1A |
3. |
2.10.2021 |
|
|
Pavol Fedor |
6.A |
Majstrovstvá SR vystreľ. klzákov |
V |
1. 13-15r. |
9.4.2022 |
|
|
Pavol Fedor |
|
Prešovské vystreľovacie klzáky |
V |
1. |
6.3.2022 |
|
|
Pavol Fedor |
|
Prešovská jar |
A3 |
3. |
10.4.2022 |
|
|
Pavol Fedor |
|
Memoriál Rudolfa Andogu |
A3 |
1. |
18.6.2022 |
|
2. |
Stanislav Gallík |
5.A |
Majstrovstvá SR |
A1 |
3. |
10.7.2021 |
|
|
Stanislav Gallík |
|
Kamenické polietanie |
V |
2. |
4.9.2021 |
|
|
Stanislav Gallík |
|
Bardejovská pustovka |
H |
3. |
11.9.2021 |
|
|
Stanislav Gallík |
|
Bardejovská pustovka |
V |
3. |
11.9.2021 |
|
|
Stanislav Gallík |
|
Memoriál Gabriela Hudáka |
A3 |
2. |
2.10.2021 |
|
|
Stanislav Gallík |
|
Memoriál Jožka Hudáka |
F1A |
2. |
2.10.2021 |
|
|
Stanislav Gallík |
|
Majstrovstvá SR vystreľ. klzákov |
V |
3. do 12r. |
9.4.2022 |
|
|
Stanislav Gallík |
|
Prešovská jar |
A3 |
2. |
10.4.2022 |
|
|
Stanislav Gallík |
|
Memoriál Rudolfa Andogu |
F1H |
2. |
18.6.2022 |
|
|
Stanislav Gallík |
|
Memoriál Rudolfa Andogu |
A3 |
2. |
18.6.2022 |
|
|
Stanislav Gallík |
|
Memoriál Rudolfa Andogu |
V |
2. |
18.6.2022 |
|
|
Stanislav Gallík |
5.A |
Let pod Vihorlatom |
H |
2. |
18.6.2022 |
|
3. |
Lukáš Fedor |
2.A |
Prešovské vystreľ. klzáky |
V |
3. |
6.3.2022 |
|
4. |
Matúš Rimák |
9.A |
Majstrov. okresu jednotlivcov v st. tenise |
Dorast. |
3. |
|
|
5. |
Matúš Rimák Peter Sýkora Alex Mikula Samuel Uličný |
9.A 9.A 8.A 8.A |
Majstrov. okresu družstiev v st. tenise |
St. žiaci |
2. |
|
|
6. |
Michal Timko |
3.A |
Vesmír očami detí |
1.4.ročník |
Najlepšia ocenená práca |
|
|
7. |
L.Fedor, R. Kotulič D. Fedorko, P. Fedor, M. Fiľakovský, M. Petrenčák, J. Stachura, F. Petrenčák
|
|
OK - Hry Plameň 2022 |
Chlapci |
3. |
3.6.2022 |
|
8. |
B. Gočová, Z. Fiľakovská, T. Trojanová, M. Husáková, K. Adzimová, E.
Boronová, V Fedorová, P. Dubecká, Ž. Timková, K. Fiľakovská |
|
OK – Hry Plameň KK – Hry Plameň |
Dievčatá Dievčatá |
1. 3. |
3.6.2022 18.6.2022 |
|
9. |
Bianka Gočová |
6.A |
OK-výtvarná súťaž DPO |
Kat. III |
1. |
Jún 2022 |
|
10. |
Zuzana Gallíková |
6.A |
OK-výtvarná súťaž DPO |
Kat. III |
2. |
Jún 2022 |
|
11. |
Pavol Fedor |
6.A |
OK-výtvarná súťaž DPO |
Kat. III |
3. |
Jún 2022 |
Škola v čase dištančného vzdelávania pravidelne poskytovala rodičom a žiakom najnovšie informácie ohľadom prorotikovidových a hygienických opatrení. Zároveň niekoľkokrát bol upravovaný rozvrh hodín pre jednotlivé ročníky na základe pokynov MŠVVaŠ SR.
Hneď v úvode dištančného vzdelávania boli rodičom, ktorí oslovili školu, zapožičané pomôcky vo forme audiovizuálnej a digitálnej techniky (tablety, počítače, slúchadlá, IP kamery) pre nerušený priebeh vzdelávania z domu. Jednému žiakovi, ktorý nemal možnosť internetového pripojenie boli pravidelne distribuované učebné texty a pracovné listy.
Doteraz realizované projekty:
A) Dlhodobé:
- Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva
- Digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety
- Zvyšovanie kvality vzdelávania na ZŠ a SŠ s využitím elektronického testovania
- Recyklo Hry- /Separovaný zber elektroodpadu/
- Podpora profesijnej orientácie žiakov ZŠ na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom
rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a prácu s talentami
- Nové trendy vzdelávania učiteľov ANJ na ZŠ
- Aktivizujúce metódy vo výchove
- Využitie agrotermálnej energie v ZŠ Sedlice
- Podpora rozvoja športu na ZŠ
B) Krátkodobé: - T - Systems a Karpatská nadácia
- Školy pre budúcnosť - Orange
- Obnova detského ihriska - VSE
- Školské ovocie
- Čítame radi 2
- V základnej škole úspešnejší 2
- Zlepšenie prístupu k vzdelávaniu a vzdelávacích výsledkov žiakov zo zdravotným znevýhodnením
v Základnej škole Sedlice
V školskom roku 2021/2022 sme sa zapojili do týchto projektov:
- Spolu múdrejší 3
- Pomáhajúce profesie v edukácií detí a žiakov II
- Program podpory lokálnych komunít COOP Jednota
- Erasmus +
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 20.11. 2019
Druh inšpekcie: Informatívna.
Predmet školskej inšpekcie: Realizácia celoslovenského testovania žiakov 5. ročníka v základnej škole.
Výsledok inšpekcie: Počas priebehu inšpekcie zameranej na realizáciu celoslovenského testovania žiakov 5. ročníka, neboli zistené žiadne nedostatky. Riaditeľ školy, koordinátor a administrátori postupovali v súlade s pokynmi vypracovanými Národným ústavom certifikačných meraní vzdelávania (NÚCEM).
Ped. org. zabezpečenie
Pedagogický zbor tvoria riaditeľ školy, poverený zástupca riaditeľa pre ZŠ, zástupca riaditeľa pre MŠ, 12 učiteľov vrátane výchovného poradcu na plný úväzok, 2 vychovávateľky v školskom klube detí na čiastočný pracovný úväzok, 4 učitelia na čiastočný pracovný úväzok, 1 školský špeciálny pedagóg na čiastočný pracovný úväzok, 2 asistenti učiteľa na plný úväzok, 1 asistent učiteľa na čiastočný pracovný úväzok a 4 učiteľky v MŠ na plný úväzok. Pedagogický zbor je zmiešaný s väčšinovou prevahou žien 18:5 a 100 % pedagogickou spôsobilosťou. Vekovo je pestrý - od mladých kolegov až po skúsených spolupracovníkov. Okrem svojej priamej vyučovacej činnosti učitelia vystupujú aj vo funkciách koordinátorov pre výchovu proti formám diskriminácie a výchovy k ľudským právam, výchovy k manželstvu a rodičovstvu, prevencie drogových závislostí, zdravotnej výchovy, environmentálnej výchovy, pre BOZP a CO a v neposlednom rade, ako koordinátori pre tvorbu školského vzdelávacieho programu.
Materiálno-technické podmienky
Priestorové a materiálno-technické podmienky školy sú na veľmi dobrej úrovni. Základnú školu s materskou školou je možné rozdeliť na tri časti - hlavnú budovu, telocvičňu a materskú školu. V areály školy sa nachádza aj parkovisko, ktoré slúži zamestnancom školy, rodičom, hosťom alebo návštevníkom telocvične. Hlavná dvojposchodová budova slúži žiakom základnej školy. V tejto budove sídli vedenie školy, nachádza sa tu väčšina odborných učební (školská dielňa, počítačová učebňa s dataprojektorom, jazyková učebňa s interaktívnou tabuľou a vizualizérom, učebňa výtvarnej výchovy), kabinety so svojimi zbierkami, školská knižnica s TV, sklad učebníc, školský klub detí, školská kuchyňa a jedáleň. Miestnosti pre ŠKD a počítačovú učebňu sú klimatizované. V budove školy je ďalej k dispozícii jedna spoločná šatňa so skrinkou pre každého žiaka na úschovu osobných vecí. Na každom poschodí sa nachádzajú kompletne zrekonštruované sociálne zariadenia. Vybavenie kabinetov je každoročne obnovované a dopĺňané aktuálnymi učebnými pomôckami podľa požiadaviek vedúcich zbierok a podľa finančných možností školy. V oblasti materiálového vybavenia základnej školy, sme zrealizovali úpravu obvodového plášťa a strechy starej budovy ŠJ, ktorej vnútorné priestory sme využívali na záujmovú činnosť žiakov v oblasti ľudovo- umeleckých tradícií a tiež ako cvičnú kuchynku.
V spolupráci OcÚ Sedlice sa nám podarilo zrekonštruovať vonkajší plášť telocvične spolu s výmenou okien.
V priestoroch telocvične je zriadená aj školská sauna, ktorá slúži žiakom školy, čím sa podstatne skvalitnila a rozšírila propagácie zdravého životného štýlu, vyučovania telesnej výchovy a ako rozšírenie možností trávenia voľného času pre žiakov ZŠ.
V exteriéry sa nachádza malé trávnaté futbalové ihrisko a asfaltové ihrisko s basketbalovými konštrukciami. Obe hracie plochy slúžiť na skvalitnenie výuky telesnej výchovy a trávenie voľného času pre našich žiakov počas školského roka. Detské ihrisko s hracími prvkami sa teší zase značnej obľube u mladších žiakov ZŠ, ale aj u značného počtu obyvateľov obce so svojimi najmenšími ratolesťami.
V priestoroch za telocvičňou sme začali s pestovaním byliniek, ktoré popri pestovaní rajčín v školskom skleníku tvoria ďalšie možnosti na oddych a relaxáciu a plnohodnotné využitie voľného času našich žiakov.
V mesiaci september 2020 ukončila rekonštrukcia kúrenia. Pre budovu ZŠ budeme využívať obnoviteľné zdroje energie vo vorme 3 ks tepelných plynových čerpadiel a pre budovu telocvične je k dispozícií jedno tepelné plynové čerpadlo. Touto rekonštrukciou by sa mala znížiť spotreba plynu, a tým by sme prispeli aj k obmedzeniu tvorby škodlivých emisií.
Počítačovú učebňu máme vybavenú novým nábytkom a stoličkami. Do počítačovej učebne pribudla aj nová 3D tlačiareň a 4 ks programovateľných robotov na ktorých si naši žiaci rozvíjajú programové myslenie.
Výraznou rekonštrukciou prešli v zimných mesiacoch priestory telocvične. Hlavný a vedľajší vstup získal novú dlažbu, vymenili sa staré rozvody vody a kanalizačné odtokové potrubie, kompletnou rekonštrukciou prešli sociálne zariadenia pre chlapcov a dievčatá a sprchy. V jesenných mesiacoch by rekonštrukciou prešla aj podlaha v telocvični, kde by sme radi vymenili starú podlahu na chodbe a v šatniach za novú keramickú a ľahšie udržiavateľnú. V prázdninových mesiacoch výraznou obnovou prejde aj školské parkovisko, kde namiesto štrkového povrchu sa umiestni zámková dlažba. Radi by sme tiež zrekonštruovali zastrešenie chodníka, ktorý spája hlavnú budovu školy s telocvičňou. Poďakovanie za nový skrášľujúci náter na hlavnej vstupnej bráne patrí našim bývalým deviatakom. Za klimatizáciu v školskej jedálni patrí poďakovanie zriaďovateľovi školy, ktorý sa postaral o spríjemnenie podmienok pri stravovaní žiakov a zamestnancov školy hlavne v horúcich dňoch.
Máme prísľub, že blízkom období pod záštitou zriaďovateľa by sa mala uskutočniť aj rekonštrukcia hlavného plota pred budovou školy doplnená o chodník pre chodcov. V neposlednom rade nám do školskej knižnice pribudol nový regál na knihy, ktorý sme už nutne potrebovali.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:- záujmové vzdelávanie žiakov
- materiálno-technické zabezpečenie školy
- spolupráca školy s obcou
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň
výchovy a vzdelávania zlepšiť: - vzrastajúci počet priemerne prospievajúci žiakov
- výrazný nárast počtu neospravedlnených hodín u žiakov na 2. stupni
- nízky záujem žiakov o účasť na predmetových olympiádach
- pokles disciplíny u žiakov a stým spojený nárast porušení školského poriadku
Návrh opatrení: - skupinová práca so žiakmi počas triednických hodín
- individuálne pohovory so žiakmi a ich zákonnými zástupcami
- neustále u žiakov rôznymi formami podnecovať záujem o vzdelanie a svoj osobný rast
- prinášať do vyučovania nové aktivizujúce metódy a formy vzdelávania
- zintenzívniť spoluprácu školy s rodičmi slaboprospievajúcich žiakov
Na začiatku tohto školského roka sme mali 13 začlenených žiakov, z toho 9 chlapcov. V priebehu školského roka sa začali vzdelávať formou individuálneho začlenenia ďalší 4 žiaci. Sú to žiaci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ktoré vyplývajú z ich zdravotného znevýhodnenia. Väčšina žiakov má diagnostikované špecifické vývinové poruchy učenia v kombinácií s ADHD alebo ADD. Vo výučbe týchto žiakov sa počas školského roka postupovalo podľa individuálnych výchovno-vzdelávacích programov, ktoré vychádzali zo vzdelávacích programov podľa príslušného zdravotného znevýhodnenia. Podľa vzdelávacích programov mali žiaci s vývinovými poruchami učenia špecifický predmet - rozvíjanie špecifických funkcií, žiaci s ADHD, ADD špecifický predmet - terapeuticko - korekčné cvičenia. Pri hodnotení učebných výsledkov sa učitelia a asistenti učiteľov snažili akceptovať psychický, fyzický a zdravotný stav žiakov a druh a stupeň ich poruchy učenia.
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2022
K 30.6.2022 bolo zapísaných 7/3 žiakov 1. ročníka.
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 2
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2022
Školskú dochádzku na ZŠ k 30.6. 20221 ukončilo 12/6 žiakov 9. ročníka.
Výsledky rozmiestnenia žiakov :
Všetci žiaci 9. ročníka ( 12 žiakov ) boli zapísaní na vybrané stredné školy po 1. kole
takto :
Školy, ktoré vyžadovali overenie špeciálnych schopností, zručností a talentu - 2 žiačky /
z toho 1 žiačka - konzervatórium - hudobno-dramatické umenie , 1 žiačka - Škola
umeleckého priemyslu - fotografický dizajn
Hotelová akadémia / 1 žiačka /
Gymnázium - 3 žiaci, z toho 2 dievčatá
SPŠ stavebná - 1 žiak
Stredná priemyselná škola elektrotechnická - 1 žiak
Stredná zdravotnícka škola - 1 žiačka
SOŠ - 4-ročný študijný odbor s maturitou - 2 žiaci
SOŠ - 3 ročný učebný odbor - 1 žiak
Spolu : 12 žiakov
Za posledné 3 školské roky badať zvýšený záujem našich žiakov hlavne o gymnáziá.
V školskom roku 2019/20 boli zapísaní traja, v školskom roku 2020/2021 až
štyria žiaci, v tomto školskom roku 3 žiaci. Pokračuje záujem o zdravotnícke školy.
Z celkového počtu 12 žiakov v 9. ročníku 3 žiaci sa zapísali na SOŠ so študijným / 4-ročným
/alebo učebným odborom / 3-ročným /.
| Trieda | AVP | ANJ | BIO | CvM | CvSj | DEJ | Ek | ETV | FYZ | GEG | HUV | HUV | CHE | IFV | INF |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | |||||||||||||||
| 2.A | 1 | ||||||||||||||
| 3.A | 1,33 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 4.A | 1,83 | 1 | 1,11 | ||||||||||||
| 5.A | 2,58 | 1,92 | 1,58 | 2,5 | 1 | 1,33 | |||||||||
| 6.A | 2,05 | 2,11 | 2,11 | 1,58 | 3,11 | 1,05 | 1,26 | ||||||||
| 7.A | 1,93 | 1,93 | 1,86 | 1,64 | 2,14 | 1 | 1,43 | 1,36 | |||||||
| 8.A | 2,33 | 2,67 | 2,39 | 2,28 | 2,72 | 1,06 | 2,5 | 2,06 | |||||||
| 9.A | 1,75 | 1,92 | 1,42 | 1,83 | 1,5 | 2,17 |
| Trieda | MAT | NBV | Nj | OBN | OBV | PEP | PV | PP | PCV | PSJ | Pr | PDA | PVO | REV | RGZ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | |||||||||||||||
| 2.A | 1,46 | 1,31 | |||||||||||||
| 3.A | 1,53 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 4.A | 1,83 | 1 | 1,33 | ||||||||||||
| 5.A | 2,25 | ||||||||||||||
| 6.A | 2,37 | 1,95 | |||||||||||||
| 7.A | 2,43 | 2 | |||||||||||||
| 8.A | 2,83 | 2,83 | |||||||||||||
| 9.A | 2,08 | 1,33 |
| Trieda | RKS | RŠF | RKS | RUJ | SJL | Spr | SEE | SQP | SPO | TchV | TECH | TSV | TEV | TKC | TRA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | ||||||||||||||
| 2.A | 1,62 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 3.A | 1,67 | 1 | 1,07 | ||||||||||||
| 4.A | 1,67 | 1 | 1,11 | ||||||||||||
| 5.A | 2,42 | 1 | 1 | 1,25 | |||||||||||
| 6.A | 2,58 | 1,16 | 1,16 | 1,16 | |||||||||||
| 7.A | 1,29 | 2,5 | 1 | 1 | 1,07 | ||||||||||
| 8.A | 2,12 | 2,44 | 1,28 | 1,18 | 1,17 | ||||||||||
| 9.A | 1,42 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Trieda | THF | TZP | UCP | UCT | VUC | VDO | VLA | VUM | VYV | Vsm | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | |||||||||||
| 2.A | 1 | ||||||||||
| 3.A | 1 | 1 | |||||||||
| 4.A | 1,5 | 1 | |||||||||
| 5.A | 1 | ||||||||||
| 6.A | 1,21 | ||||||||||
| 7.A | 1,14 | ||||||||||
| 8.A | 1,28 | ||||||||||
| 9.A | 1,17 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 2.A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| 3.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 4.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 5.A | 12 | 12 | 0 | 0 |
| 6.A | 19 | 18 | 1 | 0 |
| 7.A | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 8.A | 18 | 17 | 1 | 0 |
| 9.A | 12 | 12 | 0 | 0 |
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
462 876 eur.
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
Šk : 600 eur
CVČ: 2 142 eur
MŠ 1 274 eur
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
Vzdelávacie poukazy: 4 166 eur
z toho - odmeny : 2 613 eur
- poistné : 244 eur
- materiál : 512 eur
- dohody : 797 eur
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
0 eur
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
0 eur
Voľnočasové aktivity pre našich žiakov organizujeme prostredníctvom krúžkov v CVČ pri ZŠ s MŠ Sedlice. Činnosť prebiehala občas nepravidelne z dôvodu protikovidových opatrení v 13 záujmových útvaroch. V tomto školskom roku výbornými výsledkami na súťažiach môžu prezentovať hlavne modelársky krúžok, hasičský krúžok a stolnotenisový krúžok.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Hasičský krúžok | 21 | 1 | Peter Fiľakovský |
| Konverzácie v anglickom jazyku | 12 | 1 | Mgr. Štefánia Cígerová |
| Matematický krúžok | 12 | 1 | Mgr. Monika Hurajová |
| Modelársky krúžok | 14 | 1 | Rastislav Seman |
| Počítačový krúžok | 11 | 1 | Mgr. Gabriela Kotuličová |
| Ručné práce | 11 | 1 | Mgr. Katarína Hricová |
| Slovenčina | 12 | 1 | Mgr. Natália Rimáková |
| Spevácky krúžok | 9 | 1 | PaedDr. Irena Veverková |
| Stolnotenisový krúžok | 14 | 1 | Mgr. Jozef Kaščák |
| Šikovné ruky | 11 | 1 | Mgr. Beáta Olejárová |
| ŠKD | 20 | 1 | Mgr. Alena Kaščáková |
| Šporťáčik | 33 | 1 | Mgr. Katarína Hricová |
| Výtvarný krúžok | 7 | 1 | Mgr. Monika Hurajová |
S rodičmi sme spolupracovali prostredníctvom výboru RZ pri zakúpení učebníc a učebných pomôcok, alebo sme priamo oslovovali rodičov so žiadosťou o odbornú či materiálnu pomoc pri organizácii rozlúčky žiakov so štúdiom na našej škole. S finančnou pomocou RZ sme obstarali žiakom pracovné zošity z anglického jazyka a tiež drobných odmien pre úspešných žiakov na záver školského roka.
Žiakom, ktorých rodičia sú v hmotnej núdzi, boli 2 x ročne zakúpené učebné pomôcky podľa aktuálnej potreby. V spolupráci s ÚPSVaR v Prešove sme umožnili bezplatné stravovanie žiakov starších ako 15 rokov a tiež žiakom, ktorých rodičia si neuplatnili alebo nemohli uplatniť daňový bonus. Rodičom našich žiakov sme celoročne podľa ich záujmu poskytovali AG testy na zistenie prítomnosti nebezpečného ochorenia.
Vypracoval: Mgr.Štefan Rimák
V Sedliciach, 22. augusta 2022
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 28. augusta 2022
Vyjadrenie rady školy:
Rada školy odporúča zriaďovateľovi schváliť Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za šk. rok 2021/2022.
Slávka Petrenčáková, predsedníčka Rady školy.
Schválenie zriaďovateľom školy:
Schválená uznesením č.10/2022.
Mgr. Marek Guman, starosta obce Sedlice
Powered by aSc EduPage