| Názov školy | Základná škola s materskou školou Sedlice, 082 43 Sedlice |
| Adresa školy | Sedlice 3, 082 43 Sedlice |
| Telefón | +421 x 0517782217 |
| zasedlice@zasedlice.edu.sk | |
| WWW stránka | zasedlice.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Sedlice |
| Priezvisko, meno | Telefón | Mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr.Štefan Rimák | 0517782217 | 0948951867 | zasedlice@zasedlice.edu.sk |
| ZRŠ pre ZŠ | Mgr. Monika Hurajová | 0517782217 | ||
| ZRŠ pre MŠ | Jana Kováčová | 0517782218 | ||
| Vedúca ŠJ | Valentína Hudáková | 0517782217 |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Slávka Petrenčáková |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jozef Kaščák |
| ostatní zamestnanci | Mária Chomjaková |
| zástupcovia rodičov | Mgr. Mihaľová Ľubica |
| Renáta Mihaľová | |
| Ľudmila Petrašovičová | |
| Erika Fedorová | |
| Danka Čuchtová | |
| zástupca zriaďovateľa | Adam Timko |
| Mgr. Monika Sykorová PhD. | |
| iní | Mgr. Jozef Maďar |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ pre 1.-4.ročník | Mgr. Beáta Olejárová | Všetky predmety 1. -4. ročníka |
| PK pre prírodovedné predmety | Mgr. Monika Hurajová | MAT,FYZ,CHEM,ZEM,PRI,TECH,GEO, BIO,INF,VDO,TSV |
| PK pre spoločensko vedné predmety | Mgr. Jozef Kaščák | SJL,ANJ,RUJ,HUD,VYV,NAV,DEJ,OBV,ETV,REV |
Počet žiakov školy: 142
Počet tried: 11
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 15 | 16 | 10 | 15 | 15 | 18 | 15 | 24 | 14 | 142 |
| z toho ŠVVP | 1 | 2 | 3 | 2 | 5 | 1 | 14 | |||
| z toho v ŠKD | 13 | 12 | 4 | 5 | 34 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2019:
K 30.6.2020 bolo zapísaných 13/ 4 žiakov 1. ročníka.
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 0
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2019
Školskú dochádzku na ZŠ k 30.6. 2019 ukončilo 14/6 žiakov 9. ročníka.
| GYM | SPŠ | OA | SOŠ/4/ | SZŠ | SOŠ/3/ | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 3 | 3 | 1 | 5 | 1 | 1 | 14 |
| prijatí | 3 | 3 | 1 | 5 | 1 | 1 | 14 |
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
V triedach 1. - 3. ročníka sa uplatnila záverečná klasifikácia slovným hodnotením.
| Trieda | AVP | ANJ | BIO | CvM | CvSj | DEJ | Ek | ETV | FYZ | GEG | HUV | HUV | CHE | IFV | INF |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2.A | |||||||||||||||
| 3.A | |||||||||||||||
| 4.A | 1,87 | ||||||||||||||
| 5.A | 1,93 | 1,47 | 1,87 | 2,27 | |||||||||||
| 6.A | 2,61 | 1,94 | 2,33 | 2,56 | |||||||||||
| 7.A | 2,29 | 1,43 | 1,86 | 1,43 | 1,71 | 1,43 | |||||||||
| 8.A | 1,82 | 1,42 | 1,92 | 2,33 | 2,17 | 1,88 | |||||||||
| 9.A | 2,07 | 1 | 1,86 | 1,86 | 2,29 | 1,71 | |||||||||
| Materská škola | |||||||||||||||
| Školský klub detí | |||||||||||||||
| 1.A |
| Trieda | MAT | NBV | Nj | OBN | OBV | PEP | PV | PP | PCV | Pr | PDA | PVO | REV | RGZ | RKS |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2.A | |||||||||||||||
| 3.A | |||||||||||||||
| 4.A | 1,67 | 1,2 | |||||||||||||
| 5.A | 2,07 | ||||||||||||||
| 6.A | 2,83 | ||||||||||||||
| 7.A | 2,07 | ||||||||||||||
| 8.A | 2,29 | ||||||||||||||
| 9.A | 1,93 | ||||||||||||||
| Materská škola | |||||||||||||||
| Školský klub detí | |||||||||||||||
| 1.A |
| Trieda | RŠF | RKS | RUJ | SJL | Spr | SEE | SQP | SPO | TchV | TECH | TSV | TEV | TKC | THF | TZP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2.A | 1 | ||||||||||||||
| 3.A | 1 | ||||||||||||||
| 4.A | 1,67 | 1 | |||||||||||||
| 5.A | 2,2 | 1 | |||||||||||||
| 6.A | 2,83 | 1 | |||||||||||||
| 7.A | 1,71 | 2,2 | 1 | ||||||||||||
| 8.A | 1,73 | 2,13 | 1 | ||||||||||||
| 9.A | 1,79 | 2,29 | 1 | ||||||||||||
| Materská škola | |||||||||||||||
| Školský klub detí | |||||||||||||||
| 1.A | 1 |
| Trieda | UCP | UCT | VUC | VDO | VLA | VUM | VYV | Vsm | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2.A | |||||||||
| 3.A | |||||||||
| 4.A | 1,4 | ||||||||
| 5.A | |||||||||
| 6.A | |||||||||
| 7.A | 2 | ||||||||
| 8.A | |||||||||
| 9.A | |||||||||
| Materská škola | |||||||||
| Školský klub detí | |||||||||
| 1.A |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 2.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 3.A | 10 | 10 | 0 | 0 |
| 4.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 5.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 6.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 7.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 8.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| 9.A | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 1.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
Poklady pre údaje o dochádze žiakov za zisťovali do 13.3.2020. Po tomto dátume boli podľa nariadenia MŠ všetci žiaci prítomní.
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2.A | 16 | 623 | 38,94 | 623 | 38,94 | 0 | 0,00 |
| 3.A | 10 | 624 | 62,40 | 624 | 62,40 | 0 | 0,00 |
| 4.A | 15 | 613 | 40,87 | 613 | 40,87 | 0 | 0,00 |
| 5.A | 15 | 645 | 43,00 | 644 | 42,93 | 1 | 0,07 |
| 6.A | 18 | 1267 | 72,77 | 1267 | 72,77 | 0 | 0,00 |
| 7.A | 15 | 841 | 56,07 | 841 | 56,07 | 0 | 0,00 |
| 8.A | 24 | 1547 | 64,46 | 1542 | 64,25 | 5 | 0,21 |
| 9.A | 14 | 1949 | 139,21 | 1948 | 139,14 | 1 | 0,07 |
| Materská škola | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| Školský klub detí | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| 1.A | 15 | 827 | 55,13 | 827 | 55,13 | 0 | 0,00 |
V školskom roku 2019/2020 sa neuskutočnilo Testovanie 9.
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť školy v % | Úspešnosť v % v SR |
|---|---|---|---|
| Testovanie 5 SJL | 15 | 64,4 | 64,8 |
| Testovanie 5 MAT | 15 | 68,2 | 63,4 |
V 1.- 9. ročníku ZŠ sa vyučovalo podľa učebných plánov určených inovovaným ŠkVP.
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| iŠkVP | 1.ročník | SLJ | 1 |
| MAT | 1 | ||
| iŠkVP | 2.ročník | SJL | 1 |
| MAT | 1 | ||
| TSV | 1 | ||
| iŠkVP | 3. ročník | SLJ | 1 |
| VYV | 1 | ||
| iŠKVP | 4. ročník | VYV | 1 |
| iŠkVP | 5. ročník | MAT | 1 |
| VYV | 1 | ||
| TSV | 1 | ||
| iŠKVP | 6. ročník | MAT | 1 |
| DEJ | 1 | ||
| VYV | 1 | ||
| TSV | 1 | ||
| iŠKVP | 7. ročník | SJL | 1 |
| MAT | 1 | ||
| RUJ | 2 | ||
| MAT | 2 | ||
| iŠKVP | 8. ročník | MAT | 1 |
| RUJ | 2 | ||
| iŠkVP | 9. ročník | SJL | 1 |
| DEJ | 1 | ||
| RUJ | 2 | ||
| TSV | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Prvého ročníka | 1 | 15 | 0 |
| Bežných tried | 8 | 127 | 14 |
| Spolu | 9 | 142 | 14 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet odborných pracovníkov | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. | Počet úväzkov odborných pracovníkov |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TPP/ZŠ,ŠKD,ŠJ,MŠ/ | 24 | 9 | 0 | 20,41 | 8,45 | 0 |
| DPP/dočasný p.pomer/ | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| Znížený úväzok | 4 | 3 | 0 | 1,41 | 2,45 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 19 | 19 |
| vychovávateľov | 0 | 2 | 2 |
| asistentov učiteľa | 0 | 3 | 3 |
| spolu | 0 | 24 | 24 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| II. | Etická výchova | 1 |
| III. | Anglický jazyk, Informatika, Etická výchova | 3,1,1 |
| IV. | Informatika | 1 |
| V. | Informatika, Geografia, Hudobná výchova, Technika, Etická výchova | 1,2,1,1,1 |
| VI. | Fyzika, Informatika, Geografia, Hudobná výchova, Technika | 2,1,1,1,1 |
| VII. | Fyzika,Chémia, Geografia, Informatika,Hudobná výchova , Etická výchova, Technika | 1,2,1,1,1,1,1 |
| VIII. | Fyzika, Chémia, Technika,, Informatika, Geografia,Hudobná výchova, Etická výchova | 2,2,0,5,1,1,1,1 |
| IX. | Fyzika, Chémia, Geografia, Výtvarná výchova, Etická výchova, Technika | 1,1,1,1,1,1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 1 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 2 | |
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | 1 | |
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
Prehľad výsledkov súťaží a olympiád v šk. roku 2019/2020
1. Alexandra Senderáková - Majsterka Slovenska mladých modelárov v kategórii A3 žiak, 3. miesto na majstrovstvách SRv kat. V , 1. miesto v súťaži Prešovská jeseň v kat. A3, 2. miesto v Prešovskej jari v kat. H - žiak, 3. miesto v kat H 13-15.r, 2. miesto v memoriály Rudolfa Andogu v kat. P 30
2. Klaudia Kujnischová - Majstrovstvá SR v kat. A3 a v kat. V 2. miesto. V súťaži Prešovská jeseň obsadila 2. miesto v kat. A3 a v memoriály Rudolfa Andogu 3. miesto v kat. P30.
3. Dominik Štefko - v súťaži mladých modelárov obsadil 1. a 2. miestom na memoriály Milana Dorka
4. Stanislavov Gallíkov v súťaži mladých modelárov obsadil 2. miestom v Lige hádzadiel a 4. a 6. miesto na majstrovstvách SR.
5. Rastislav Kotulič, Samuel Kollarčík, Kamil Guman a Matúš Rimák získali 1. miesto v OK v súťaži družstiev v stolnom tenise žiakov.
Vysvetlivky: Ok - okresné kolo; Csk - celoslovenské kolo
Kk - krajské kolo; Mk - medzinárodné kolo
September - OČAP - Mgr. Gréta Benedicty
Október - Deň mlieka - Mgr. V. Makarová
Noc v škole - Pumpkin Night - Mgr. K. Kostinská
Mgr. N. Rimáková
November - Turnaj v malom futbale - PaedDr. I. Boldižár
Beseda s misijnou dobrovoľníčkou z Kene - Mgr. M. Fričová
Testovanie T5 - 2019
Zber Pet vrchnákov - Mgr. M. Hurajová
Európsky deň cudzích jazykov - Mgr. K. Kostinská
December - Pásmo o sv. Kataríne a sv. Ondrejovi - Mgr. N. Rimáková
Čítanie pri šálke čaju - Mgr. B. Olejárová
Turnaj žiačok vo vybíjanej - PaedDr. I. Boldižár
Školské kolo Šaliansky Maťko - Mgr. V. Makarová
Divadielko Etudy - PaedDr. I. Veverková
Vianočná akadémia - Mgr. N. Rimáková
PaedDr. I. Veverková
Exkurzia - Krásna Mat a knižnica Slniečko v Prešove - Mgr. N. Rimáková
Pytagoriáda - Mgr. M. Hurajová
Január - Novoročný stolnotenisový turnaj - Mgr. J. Kaščák
Okresné kolo stolný tenis - Mgr. J. Kaščák
Február - Lyžiarsky výcvik - PaedDr. I. Boldižár
Karneval - Mgr. M. Hurajová
Medzinárodný deň materinského jazyka - Mgr. V. Makarová
Grant Karpatskej nadácie - Starší mladším a mladší starším - Mgr. N. Rimáková
Školské kolo Hviezdoslavov Kubín - Mgr. G. Kotuličová
Marec - Praktické ukážky barmanského umenia - Mgr. J. Kaščák
Jún - Matematický klokan - Mgr. M. Hurajová
Projekty, do ktorých je škola zapojená
A) Dlhodobé: - Infovek
- Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva
- Digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety
- Zvyšovanie kvality vzdelávania na ZŠ a SŠ s využitím elektronického testovania
- Recyklo Hry- /Separovaný zber elektroodpadu/
- Podpora profesijnej orientácie žiakov ZŠ na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja
polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a prácu s talentami
- Nové trendy vzdelávania učiteľov ANJ na ZŠ
- Aktivizujúce metódy vo výchove
- V základnej škole úspešnejší
- Podpora rozvoja športu na ZŠ
B) Krátkodobé: - T - Systems a Karpatská nadácia
- Školské ovocie
- e - školy pre budúcnosť
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 20.11. 2019
Druh inšpekcie: Informatívna.
Predmet školskej inšpekcie: Realizácia celoslovenského testovania žiakov 5. ročníka v základnej škole.
Výsledok inšpekcie: Počas priebehu inšpekcie zameranej na realizáciu celoslovenského testovania žiakov 5. ročníka, neboli zistené žiadne nedostatky. Riaditeľ školy, koordinátor a administrátori postupovali v súlade s pokynmi vypracovanými Národným ústavom certifikačných meraní vzdelávania (NÚCEM).
Ped. org. zabezpečenie
Pedagogický zbor tvoria riaditeľ školy, poverený zástupca riaditeľa pre ZŠ, zástupca riaditeľa pre MŠ, 12 učiteľov vrátane výchovného poradcu, 2 vychovávateľky v školskej družine na čiastočný pracovný úväzok, 4 učitelia na čiastočný pracovný úväzok, školský špeciálny pedagóg na čiastočný pracovný úväzok, 3 asistenti učiteľa z toho 1 asistent pracujúci na čiastočný pracovný úväzok a 3 učiteľky v MŠ. Pedagogický zbor je zmiešaný s väčšinovou prevahou žien 19:5 a 100 % pedagogickou spôsobilosťou. Vekovo je pestrý - od mladých kolegov až po skúsených spolupracovníkov. Okrem svojej priamej vyučovacej činnosti učitelia vystupujú aj vo funkciách koordinátorov pre výchovu proti formám diskriminácie a výchovy k ľudským právam, výchovy k manželstvu a rodičovstvu, prevencie drogových závislostí, zdravotnej výchovy, environmentálnej výchovy, pre BOZP a CO a v neposlednom rade, ako koordinátori pre tvorbu školského vzdelávacieho programu.
Materiálno-technické podmienky
Priestorové a materiálno-technické podmienky školy sú na veľmi dobrej úrovni. Základnú školu s materskou školou je možné rozdeliť na tri časti - hlavnú budovu, telocvičňu a materskú školu. V areály školy sa nachádza aj parkovisko, ktoré slúži zamestnancom školy, rodičom, hosťom alebo návštevníkom telocvične. Hlavná dvojposchodová budova slúži žiakom základnej školy. V tejto budove sídli vedenie školy, nachádza sa tu väčšina odborných učební (školská dielňa, počítačová učebňa s dataprojektorom, jazyková učebňa s interaktívnou tabuľou a vizualizérom, učebňa výtvarnej výchovy), kabinety so svojimi zbierkami, školská knižnica s TV, sklad učebníc, školský klub detí, školská kuchyňa a jedáleň. Miestnosti pre ŠKD a počítačovú učebňu sú klimatizované. V budove školy je ďalej k dispozícii jedna spoločná šatňa so skrinkou pre každého žiaka na úschovu osobných vecí. Na každom poschodí sa nachádzajú kompletne zrekonštruované sociálne zariadenia. Vybavenie kabinetov je každoročne obnovované a dopĺňané aktuálnymi učebnými pomôckami podľa požiadaviek vedúcich zbierok a podľa finančných možností školy. V oblasti materiálového vybavenia základnej školy, sme zrealizovali úpravu obvodového plášťa a strechy starej budovy ŠJ, ktorej vnútorné priestory sme využívali na záujmovú činnosť žiakov v oblasti ľudovo- umeleckých tradícií a tiež ako cvičnú kuchynku.
V spolupráci OcÚ Sedlice sa nám podarilo zrekonštruovať vonkajší plášť telocvične spolu s výmenou okien.
V priestoroch telocvične je zriadená aj posilňovňa a školská sauna, ktorá slúži žiakom školy, čím sa podstatne skvalitnila a rozšírila propagácie zdravého životného štýlu, vyučovania telesnej výchovy a ako rozšírenie možností trávenia voľného času pre žiakov ZŠ.
V exteriéry sa nachádza malé trávnaté futbalové ihrisko a asfaltové ihrisko s basketbalovými konštrukciami. Obe hracie plochy slúžiť na skvalitnenie výuky telesnej výchovy a trávenie voľného času pre našich žiakov počas školského roka. Detské ihrisko s hracími prvkami sa teší zase značnej obľube u mladších žiakov ZŠ, ale aj u značného počtu obyvateľov obce so svojimi najmenšími ratolesťami.
V priestoroch za telocvičňou sme začali s pestovaním byliniek, ktoré popri pestovaniu rajčín v školskom skleníku tvoria ďalšie možnosti na oddych a relaxáciu a plnohodnotné využitie voľného času našich žiakov. V nasledujúcom období by sme chceli spoločne so zriaďovateľom vykonať rekonštrukciu kotolne v ZŠ a osamostatniť vykurovanie budovy telocvične. Plánujeme tiež rekonštrukciu nábytku v počítačovej učebni, vymaľovanie tried 1. stupňa a šatne a tiež ochranný náter strechy na budove ZŠ.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
437 564 eur.
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
Šk : 558 eur
CVČ: 3 061 eur
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
Vzdelávacie poukazy: 4 467 eur
z toho - odmeny : 3 579 eur
- poistné : 258 eur
- materiál : 224 eur
- dohody : 406 eur
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
T Systems Slovakia, s.r.o a Karpatská nadácia - 972 eur / na projekt Starší mladším a mladší starším/
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Príspevok do CVČ od iných obcí : 2 000 eur.
Silné stránky školy:
- dobre fungujúca tímová práca učiteľov ZŠ a MŠ,
- materiálovo-technické zabezpečenie,
- starostlivosť o žiakov s individuálnymi vzdelávacími
potrebami,
- prítomnosť špeciálneho pedagóga,
- prítomnosť asistentov učiteľa
- kvalifikovaní učitelia na vyučovanie cudzích jazykov
/anglický jazyk, ruský jazyk/
- školská kuchyňa - ponuka kvalitnej a chutnej stravy pre žiakov ZŠ a deti MŠ
- jazykové laboratórium,
dobrá vybavenosť školy počítačovou technikou
/počítačová učebňa, pripojenie na internet/,
- 10 interaktívnych tabúľ v ZŠ, 2 v MŠ
- prezentácia školy na verejnosti /www stránka, školský
kultúrne programy
- možnosť rozvoja hudobného, výtvarného a tanečného talentu v ZUŠ,
- základný kurz plávania a lyžovania
- práca v záujmových útvaroch školského CVČ,
- vlastná telocvičňa a sauna,
- cvičná kuchynka pre žiakov,
- školská dielňa,
- školská knižnica,
- školský klub detí,
- keramická dielňa,
- fungujúci projekt: školské ovocie,
- zrekonštruovaná budova školy v peknom prírodnom prostredí,
- zrekonštruovaná budova telocvične
- zrekonštruované chodníky v areály školy
- rozľahlý a rovinatý areál o rozlohe cca 2 ha,
- športové trávnaté ihrisko na malý futbal s ochrannými sieťami
- športové asfaltové ihrisko na basketbal s ochrannými sieťami
- školský skleník na pestovanie zeleniny
- vlastné detské ihrisko so zábavnými prvkami.
Slabé stránky školy:
- potrebná rekonštrukcia vnútorných priestorov telocvične,
/soc. zariadenia, odpad, vykurovanie/,
- neúplná odbornosť vyučovania,
- potreba rekonštrukcie vonkajšieho oplotenia pred školou
- potreba výmeny kotlov na vykurovanie v budove školy
- finančná a materiálna pomoc zo strany sponzorov,
-
Príležitosti :
• inovatívne vyučovanie pomocou IKT,
• zvýšenie elektronizácie administratívnych činností,
• vzdelávanie zamestnancov,
• projektové vyučovanie,
• rozvoj manuálnych zručností, kreatívneho myslenia a jemnej motoriky žiaka
• práca metodických orgánov školy.
Ohrozenia:
§ rozpočet - krátenie rozpočtu z obce /originálne kompetencie/,
§ znižovanie počtu žiakov z dôvodu poklesu populácie v regióne prepúšťanie učiteľov z dôvodu znižovania počtu žiakov a následného nedostatku finančných prostriedkov
/prenesené kompetencie/,
§ mierny, ale postupný pokles morálky a správania žiakov.
V školskom roku 2019/2020 úspešne ukončilo ZŠ 14 deviatakov, z ktorých 3 žiaci boli prijatí na gymnázium, 3 žiaci na SPŠ, 1 žiak na OA, 1 žiak na SZŠ, 5 žiaci boli prijatí na ďalšie štúdium na SOŠ/ 4 ročné., 1 žiak na SOŠ/3 ročné.
Rozvrh hodín rešpektuje didaktické zásady, psychohygiena vyučovania je zabezpečená. V škole máme melodické zvonenie, osvetlenie v triedach a na chodbách spĺňa bezpečnostné požiadavky. Odev a obuv si žiaci odkladajú vo vyhradených priestoroch školskej šatne, kde každý žiak má vlastnú uzamykateľnú skrinku. Osobná hygiena žiakov je dodržiavaná pomocou hygienického vrecúška, ktoré povinne vlastnia všetci žiaci školy. Čistota v triedach, chodbách, sociálnych zariadeniach a v okolí školy je na štandardnej úrovni. Priemerný počet žiakov v triedach je 15,8. Stravovanie je zabezpečené v školskej jedálni a jedlá spĺňajú všetky predpísané výživové hodnoty. Rozbory pitnej vody zo školskej studne preukazujú vyhovujúci stav kvality pitnej vody.
Žiaci majú k dispozícii zrekonštruované soc. zariadenia na hornom aj dolnom poschodí, ktoré sú hygienicky udržiavané aj počas vyučovania.
V období mimoriadnych hygienických opatrení po nástupe žiakov do školy od 1.6.2020 boli priestory školy 2 x denne dezinfikované, v triedach a sociálnych zariadeniach mali žiaci k dispozícii jednorázové hygienické obrúsky a dezinfekčné mydlá, pred vstupom do budovy školy a školskej jedálne bol k dispozícii dezinfekčný gél , v školskej jedálni počas stravovania boli zabezpečené bezpečné odstupy stravujúcich a hygienický výdaj stravy. Príchod a odchod žiakov zo školy bol zabezpečený tak, aby sa jednotlivé skupiny žiakov nepremiešali. Triedy a školské priestory boli pravidelne vetrané.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Dramatický krúžok | 9 | Mgr. Natália Rimáková | |
| Hasičský krúžok | 0 | Peter Fiľakovský | |
| Keramika | 24 | Júlia Mádziková | |
| Konverzácie v anglickom jazyku | 28 | Mgr. Katarína Kostinská | |
| Krúžok šikovných rúk | 13 | Mgr. Beáta Olejárová | |
| Matematický krúžok | 12 | Mgr. Štefan Rimák | |
| Modelársky krúžok | 0 | Rastislav Seman | |
| Počítačový krúžok | 14 | Mgr. Gabriela Kotuličová | |
| Ručné práce | 15 | Mgr. Katarína Hricová | |
| Spevácky krúžok | 0 | PaedDr. Irena Veverková | |
| Stolnotenisový krúžok | 11 | Mgr. Jozef Kaščák | |
| Tkanie na krosnách | 3 | Helena Štofanová | |
| Výtvarný krúžok | 8 | Mgr. Monika Hurajová |
S rodičmi sme spolupracovali prostredníctvom výboru RZ pri zakúpení učebníc a učebných pomôcok, príprave školských výletov a exkurzií, školského karnevalu alebo sme priamo oslovovali rodičov so žiadosťou o odbornú či materiálnu pomoc. S finančnou pomocou RZ sme obstarali žiakom pracovné zošity z anglického a ruského jazyka, zabezpečili ceny pre žiakov v rámci vyhodnotenia súťaže školského kola Hviezdoslavov Kubín a tiež odmien pre úspešných žiakov na záver školského roka.
Žiakom, ktorých rodičia sú v hmotnej núdzi, boli 2 x ročne zakúpené učebné pomôcky podľa aktuálnej potreby.
Vzťahy medzi školou a žiakmi sme pestovali v intenciách demokratických zásad, primeranej náročnosti a vzájomného rešpektovania. Naďalej chceme ostať školou otvorenou pre rodičov a širokú verejnosť. Rozvíjať spoluprácu s rodičmi cestou rodičovských združení a výborom RZ. Vedenie školy spolupracovalo s radou školy, OZ, OcÚ Sedlice, OcÚ Klenov, OcÚ Miklušovce, OcÚ Suchá Dolina, OcÚ Ľubovec, DHZ Sedlice, PDP Sedlice, CPPPaP, MPC, ABC CVČ, ŠOS, RÚVZ a denným stacionárom v Sedliciach a MIklušovciach.
Od 13. marca 2020 do 30. júna 2020 prebiehalo v škole vyučovanie mimoriadnym spôsobom v súlade s nariadeniami hlavného hygienika a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. O spôsobe vyučovania, metódach, formách a hodnotení informuje škola na príslušných miestach v Správe o výchovno-vzdelávacej činnosti v čase mimoriadnej situácie, ktorá tvorí prílohu tohto dokumentu.
Vypracoval: Mgr.Štefan Rimák
V Sedliciach, 24. augusta 2020
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 28. augusta 2020
Powered by aSc EduPage