| Názov školy | Základná škola s materskou školou Sedlice, 082 43 Sedlice |
| Adresa školy | Sedlice 3, 082 43 Sedlice |
| Telefón | +421 x 0517782217 |
| zasedlice@zasedlice.edu.sk | |
| WWW stránka | zasedlice.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Sedlice |
| Priezvisko, meno | Telefón | Mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr.Štefan Rimák | 0517782217 | 0948951867 | zasedlice@zasedlice.edu.sk |
| ZRŠ pre ZŠ | Mgr. Monika Hurajová | 0517782217 | ||
| ZRŠ pre MŠ | Jana Kováčová | 0517782218 | ||
| Vedúca ŠJ | Valentína Hudáková | 0517782217 |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Slávka Petrenčáková |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jozef Kaščák |
| ostatní zamestnanci | Mária Chomjaková |
| zástupcovia rodičov | Mgr. Mihaľová Ľubica |
| Renáta Mihaľová | |
| Ľudmila Petrašovičová | |
| Danka Čuchtová | |
| zástupca zriaďovateľa | Adam Timko |
| Mgr. Monika Sykorová PhD. | |
| Erika Fedorová | |
| iní | Bc. Jozef Maďar |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ pre 1.-4.ročník | Mgr. Beáta Olejárová | Všetky predmety 1. -4. ročníka |
| PK pre prírodovedné predmety | Mgr. Monika Hurajová | MAT,FYZ,CHEM,ZEM,PRI,TECH,GEO, BIO,INF,VDO,TSV |
| PK pre spoločensko vedné predmety | Mgr. Jozef Kaščák | SJL,ANJ,RUJ,HUD,VYV,NAV,DEJ,OBV,ETV,REV |
Počet žiakov školy: 140
Počet tried: 9
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 17 | 10 | 16 | 13 | 16 | 18 | 24 | 14 | 12 | 140 |
| z toho ŠVVP | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 5 | 1 | 5 | 18 |
| z toho v ŠKD | 13 | 5 | 7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 27 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2019:
K 30.6.2019 bolo zapísaných 19/ 11 žiakov 1. ročníka.
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 3/1
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2019
Školskú dochádzku na ZŠ k 30.6. 2019 ukončilo 12/2 žiakov 9. ročníka.
| SPŠE | SOŠ/3/ | SUŠ | SOŠ/4/ | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 2 | 4 | 1 | 5 | 12 |
| prijatí | 2 | 4 | 1 | 5 | 12 |
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | AVP | ANJ | BIO | CvM | CvSj | DEJ | Ek | ETV | FYZ | GEG | HUV | HUV | CHE | IFV | INF |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | ||||||||||||||
| 2.A | 1 | ||||||||||||||
| 3.A | 1,63 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 4.A | 2 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 5.A | 2,38 | 1,69 | 2,13 | 2,5 | 1 | 1,19 | |||||||||
| 6.A | 2,71 | 2,41 | 2,06 | 2,06 | 2,35 | 1,28 | 2 | 1,35 | |||||||
| 7.A | 2,27 | 1,79 | 2,29 | 2,5 | 1,83 | 1 | 1,75 | 1,63 | |||||||
| 8.A | 2,14 | 1,64 | 2,21 | 2,14 | 2,5 | 1 | 1,79 | 1,71 | |||||||
| 9.A | 2,91 | 2 | 2,42 | 2,5 | 2,67 | 2,42 | 2,25 | ||||||||
| Materská škola | |||||||||||||||
| Školský klub detí |
| Trieda | MAT | NBV | Nj | OBN | OBV | PEP | PV | PP | PCV | Pr | PDA | PVO | REV | RGZ | RKS |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1,41 | 1,06 | |||||||||||||
| 2.A | 1,2 | 1 | |||||||||||||
| 3.A | 1,63 | 1 | 1,25 | ||||||||||||
| 4.A | 1,85 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 5.A | 2,75 | ||||||||||||||
| 6.A | 2,5 | 2,41 | 3 | ||||||||||||
| 7.A | 2,54 | 2,04 | |||||||||||||
| 8.A | 2,14 | 1,93 | |||||||||||||
| 9.A | 3 | 2,92 | |||||||||||||
| Materská škola | |||||||||||||||
| Školský klub detí |
| Trieda | RŠF | RUJ | SJL | Spr | SEE | SQP | SPO | TchV | TECH | TSV | TEV | TKC | THF | TZP | UCP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1,41 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 2.A | 1,5 | 1 | 1 | ||||||||||||
| 3.A | 1,69 | 1 | 1,13 | ||||||||||||
| 4.A | 1,69 | 1 | 1,08 | ||||||||||||
| 5.A | 2,38 | 1 | 1,06 | 1,06 | |||||||||||
| 6.A | 2,39 | 1,06 | 1 | 1,06 | |||||||||||
| 7.A | 1,45 | 2,21 | 1,04 | 1 | 1,21 | ||||||||||
| 8.A | 1,85 | 2,36 | 1 | 1 | 1,15 | ||||||||||
| 9.A | 2,5 | 3,25 | 1 | 1 | |||||||||||
| Materská škola | |||||||||||||||
| Školský klub detí |
| Trieda | UCT | VUC | VDO | VLA | VUM | VYV | Vsm | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | |||||||
| 2.A | 1 | |||||||
| 3.A | 1,19 | 1 | ||||||
| 4.A | 1 | 1 | ||||||
| 5.A | 1,44 | |||||||
| 6.A | 3 | 1,56 | ||||||
| 7.A | 1,29 | |||||||
| 8.A | 1 | |||||||
| 9.A | 1 | |||||||
| Materská škola | ||||||||
| Školský klub detí |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1.A | 17 | 16 | 1 | 0 |
| 2.A | 10 | 10 | 0 | 0 |
| 3.A | 16 | 15 | 1 | 0 |
| 4.A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| 5.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 6.A | 18 | 17 | 1 | 0 |
| 7.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| 8.A | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 9.A | 12 | 12 | 0 | 0 |
| Materská škola | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Školský klub detí | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 17 | 1105 | 66,28 | 1105 | 66,28 | 0 | 0,00 |
| 2.A | 10 | 601 | 60,10 | 601 | 60,10 | 0 | 0,00 |
| 3.A | 16 | 943 | 60,53 | 943 | 60,53 | 0 | 0,00 |
| 4.A | 13 | 780 | 60,00 | 780 | 60,00 | 0 | 0,00 |
| 5.A | 16 | 1500 | 93,75 | 1500 | 93,75 | 0 | 0,00 |
| 6.A | 18 | 1666 | 94,90 | 1664 | 94,78 | 2 | 0,11 |
| 7.A | 24 | 1774 | 73,92 | 1773 | 73,88 | 1 | 0,04 |
| 8.A | 14 | 1521 | 108,64 | 1520 | 108,57 | 1 | 0,07 |
| 9.A | 12 | 1098 | 91,50 | 1098 | 91,50 | 0 | 0,00 |
| Materská škola | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| Školský klub detí | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť školy v % | Úspešnosť v % v SR |
|---|---|---|---|
| Testovanie 5 SJL | 15 | 51,8 | 58,4 |
| Testovanie 5 MAT | 15 | 51,1 | 59,3 |
| Testovanie 9 MAT | 10 | 59,0 | 63,1 |
| Testovanie 9 SJL | 12 | 49,2 | 62,3 |
V 1.-8.. ročníku sa vyučovalo podľa učebných plánov určených inovovaným ŠkVP.
V 9. ročníku sa vyučovalo podľa učebných plánov určených ŠkVP.
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| iŠkVP | 1.ročník | SLJ | 1 |
| MAT | 1 | ||
| iŠkVP | 2.ročník | SJL | 1 |
| MAT | 1 | ||
| TSV | 1 | ||
| iŠkVP | 3. ročník | SLJ | 1 |
| VYV | 1 | ||
| iŠKVP | 4. ročník | VYV | 1 |
| iŠkVP | 5. ročník | MAT | 1 |
| VYV | 1 | ||
| TSV | 1 | ||
| iŠKVP | 6. ročník | MAT | 1 |
| DEJ | 1 | ||
| VYV | 1 | ||
| TSV | 1 | ||
| iŠKVP | 7. ročník | SJL | 1 |
| MAT | 1 | ||
| RUJ | 2 | ||
| MAT | 2 | ||
| iŠKVP | 8. ročník | MAT | 1 |
| RUJ | 2 | ||
| ŠkVP | 9. ročník | RUJ | 1 |
| MAT | 1 | ||
| INF | 0,5 | ||
| OBN | 0,5 | ||
| DEJ | 1 | ||
| NAB | 0,5 | ||
| VYU | 0,5 | ||
| TSV | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Prvého ročníka | 1 | 17 | 1 |
| Bežných tried | 8 | 123 | 17 |
| Spolu | 9 | 140 | 18 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet odborných pracovníkov | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. | Počet úväzkov odborných pracovníkov |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TPP/ZŠ,ŠKD,ŠJ,MŠ/ | 20 | 9 | 1 | 17,13 | 8,45 | 0,5 |
| DPP/dočasný p.pomer/ | 5 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| Znížený úväzok | 4 | 3 | 1 | 1,13 | 2,45 | 0,5 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 19 | 19 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| asistentov učiteľa | 1 | 2 | 3 |
| spolu | 1 | 22 | 23 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| I. | Etická výchova | 1 |
| III. | Anglický jazyk, Informatická výchova, | 3,1 |
| IV. | Informatická výchova | 1 |
| V. | Informatika, Geografia, Hudobná výchova, Technika | 1,2,1,1 |
| VI. | Fyzika, Informatika, Geografia, Hudobná výchova, Technika | 2,1,1,1,1 |
| VII. | Fyzika,Chémia, Geografia, Informatika,Hudobná výchova | 1,0,5,1,1,1 |
| VIII. | Fyzika, Chémia, Technika, Svet práce, Informatika, Geografia, Výchova umením | 2,1,0,5,0,5,1,1,1 |
| IX. | Fyzika, Chémia, Geografia, Informatika, Výchova umením | 2,2,1,1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 1 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 3 | 2 |
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | 1 | |
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
Prehľad výsledkov súťaží a olympiád v šk. roku 2018/2019
1. Timotej Palko - spevácka súťaž Slávik Slovenka -Ok- 1.miesto kat.1 a KK - 2.miesto kat.1
2. Nina Jakubišinová - výtvarná súťaž Ochranárik ties. Volania 112 - Ok - 2. miesto v kat. 2
3. Viktória Krivošová - výtvarná súťaž Vesmír očami detí - Ok - víťazná práca
4. Jakub Veverka - modelárske súťaže: Prešovská jeseň- Ok - 2. miesto v kat. A3 a Prešovská jar - Ok - 2.miesto v kat. A3,
literárne súťaže: Kúzlo dobrého jedla - ocenená lit. práca,
Kľúče od zlatého mesta - ocenená lit. práca- kat.2 /Próza
5. Matúš Mikula - výtvarná súťaž Ochranárik ties. vol. č.112 - Ok - 1. miesto kat.2
6. Diana Palková - spevácka súťaž Slávik Slovenska - Ok - 2.miesto - kat.2
7. Petronela Hurajová - výtvarná súťaž Moja dedina, ako ju vidím ja-CsK- 2. miesto, kat.3
8. Klaudia Kujnischová - modelárske súťaže Majstrovstvá SR - Csk - 1. miesto kat.A3, a 3. miesto v kat. P30 a 3. miesto v kat. V, Memoriál Jožka Hudáka- Ok- 1miesto v kat. F1A a 3. miesto v kat. A3, v súťaži Prešovská jeseň -OK- 1. miesto v kat. A3, v súťaži Jesenná liga - Ok- 3.miesto v kat. A3 a v súťaži Košické hádzadlá - Ok- 2. miesto v kat. vystreľovadlá a 2. miesto v kat. žiak-H
9. Alexandra Senderáková - modelárske súťaže Memoriál Jožka Hudáka - Ok - 2. miesto kat.A3, v súťaži Prešovská jeseň -OK- 3. miesto v kat. A3, v súťaži Jesenná liga - Ok- 1.miesto v kat. A3, Prešovské hádzadlá- Ok- 1.miesto v kat. V -žiak, seriálové Majstrovstvá SR - 3. miesto,
Košické hádzadlá - Ok- 1. miesto v kat. vystreľovadlá, Let pod Vihorlatom - 3. miesto v kat.F1A, Košické hádzadlá - 3.miesto v kat. vystreľovadlá
10. Veronika Timková - výtvarná súťaž My sa nevieme sťažovať nahlas - CsK- Cena riaditeľky Pohronského osvetového strediska
11. Adrián Senderák - modelárske súťaže Majstrovstvá SR - Csk - 1. miesto v kat. V, Memoriál Jožka Hudáka- Ok- 1. miesto v kat. A3 a 2.miesto v kat. F1A, v súťaži Prešovská jeseň -OK- 1. miesto v kat. A3 a 2. miesto v kat. H, v súťaži Jesenná liga Stropkov - Ok- 1.miesto v kat. H a 2. miesto v kat. A3, v súťaži Prešovská jar - Ok-1.miesto kat. H/Junior,1.miesto v kat. A3/Junior, Košické hádzadlá - 3.miesto v kat. V -vystreľovadlá
12. Martin Stachura, Rastislav Kotulič, Samuel Kollarčík, Kamil Guman - súťaž v stolnom tenise družstiev st. žiakov - Ok - 2. miesto
13. Miriam Husáková, Martina Fiľakovská, Veronika Timková, Lucia Gumanová, Daniela Šebešová, Frederika Dzurendová, Alexandra Senderáková, Karolína Fiľakovská, Emma Boronová, Barbora Fiľakovská - hasičská súťaž Plameň 2019. Družstvo dievčat - Ok- 1.miesto
Vysvetlivky: Ok - okresné kolo; Csk - celoslovenské kolo
Kk - krajské kolo; Mk - medzinárodné kolo
|
P.č. |
Názov akcie |
Trieda |
Zodpovedný |
Termín konania |
|
1. |
Piknikové čítanie |
4.A a 6.A |
Mgr. Rimáková |
9/2018 |
|
2. |
Svetový deň mlieka na školách |
1.-9. r |
Mgr. Rimáková |
9/2018 |
|
3. |
60. výročie pádu voj. Lietadla v Brežanoch |
7.A |
Mgr. Makarová, Mgr. Kaščák |
9/2018 |
|
4. |
Zbierka – Biela pastelka |
1.-9. r |
Mgr. Hricová |
9/2018 |
|
5. |
Svetový deň úsmevu |
1.-9. r |
Mgr. Rimáková |
10/2018 |
|
6. |
Noc v škole s angličtinou |
Krúžok ANJ |
Mgr. Kostinská |
10/2018 |
|
7. |
Návšteva interiérového ihriska PO |
4.A |
PaedDr. Veverková |
10/2018 |
|
8. |
Návšteva výstavy Leonardium PO |
6.A |
Mgr. Rimáková |
10/2018 |
|
9. |
Deň školských knižníc |
1.-9. r |
Mgr. Hricová |
10/2018 |
|
10. |
Pasovanie prvákov |
9.A |
Mgr. Hurajová |
10/2018 |
|
11. |
Výstava vyrezávaných tekvíc |
1.-9. r |
Mgr. Olejárová |
10/2018 |
|
12. |
Týždeň farieb |
1.-9. r |
Mgr. Hurajová |
10/2018 |
|
13. |
Návšteva bábkového divadla KE |
1.-4. r |
Mgr. Rimák |
10/2018 |
|
14. |
Návšteva botanickej záhrady KE |
6.r |
Mgr. Rimáková |
11/2018 |
|
15. |
Prednáška o fyzike s profesorom |
8.-9.r |
Mgr. Kaščák |
12/2018 |
|
16. |
Návšteva sv. Mikuláša v škole |
1.-9. r |
Mgr. Hurajová |
12/2018 |
|
17. |
Prednáška o opálových baniach |
3.-6.r |
Mgr. Rimáková |
12/2018 |
|
18. |
Čítanie pri čaji |
1.-4.r |
Mgr. Olejárová |
12/2018 |
|
19. |
Večer a noc s detektívom v škole |
4.A a 6.A |
Mgr. Rimáková PaedDr. Veverková |
12/2018 |
|
20. |
Folklórne vystúpenie pre rodičov |
7.A |
Mgr. Makarová |
12/2018 |
|
21 |
Stolnotenisový turnaj |
1.-9.r |
Mgr. Kaščák |
12/2018 |
|
22. |
Vianočná akadémia |
1.-9. r |
PaedDr. Veverková |
12/2018 |
|
23. |
Matematická súťaž - Pytagoriáda |
3.-8.r |
Mgr. Hurajová |
1/2019 |
|
24. |
Školský karneval |
1.-9. r |
Mgr. Hurajová |
2/2019 |
|
25. |
Lyžiarsky výcvik |
7.A |
PaedDr. Boldižár |
2/2019 |
|
26. |
Afrika krajina slnka |
6.A |
Mgr. Rimáková |
2/2019 |
|
27. |
Divadelné predstavenie |
Krúžok Hypohry |
p. Balogová |
2/2019 |
|
28. |
Prednes ukážok HK v MŠ
a stacionári Sedlice |
2.A.,4.A |
Mgr. Olejárová PaedDr. Veverková |
3/2019 |
|
29. |
Mesiac knihy |
1.-9. r |
Mgr. Hricová |
3/2019 |
|
30. |
Futbalový turnaj o pohár RŠ |
Medziškolský |
PaedDr. Boldižár |
3/2019 |
|
31. |
Matematická súťaž - Klokan |
|
Mgr. Hurajová |
3/2019 |
|
32. |
Deň ekologických aktivít |
1.-9. r |
Mgr. Benedicty |
4/2019 |
|
33 |
Návšteva Klamária, Brieklandie KE |
6.A |
Mgr. Rimáková |
4/2019 |
|
34. |
Súťaž IQ olypiáda |
5.-9. r |
Mgr. Hurajová |
4/2019 |
|
35. |
Realizácia bylinkovej záhrady |
|
Mgr. Kaščák |
4/2019 |
|
36. |
Plavecký výcvik žiakov |
5.-6.r |
PaedDr. Boldižár |
5/2019 |
|
37. |
Výchovný koncert |
1.-9. r |
Mgr. Rimák |
5/2019 |
|
38. |
Návšteva linky 1. pomoci |
4.A |
PaedDr. Veverková |
2/2019 |
|
39. |
Návšteva DJZ |
4.-9.r |
Mgr. Rimák |
5/2019 |
|
40. |
Školský výlet- Bardejov |
9.A |
Mgr. Hurajová |
6/2019 |
|
41. |
Výlet pre jednotkárov - Martin |
4.-9.r |
Mgr. Rimáková |
6/2019 |
|
42. |
Exkurzia na Duklu |
9.A |
Mgr. Kaščák |
6/2019 |
|
43. |
Súťaž Englishstar |
3.-9.r |
Mgr. Kostinská |
6/2019 |
|
44. |
Noc v škole |
6.A |
Mgr. Rimáková |
6/2019 |
|
45. |
Školský výlet - Poprad |
5.-6.r |
Mgr. Kostinská Mgr. Rimáková |
6/2019 |
|
46. |
Školský výlet – Mníchovský potok |
8.A |
Mgr. Hurajová |
6/2019 |
|
47. |
Školský výlet – Sp.N.Ves |
1.-3. ročník |
Mgr. Kotuličová Mgr. Olejárová Mgr. Hricová |
6/2019 |
|
48. |
Škola v prírode - Drienica |
4.A |
PaedDr. Veverková |
6/2019 |
|
49. |
Účasť na folklórnej prehliadke v Slovenskom Grobe |
7.A |
Mgr. Makarová |
5/2019 |
|
50. |
Školský výlet – Čierny Balog |
7.A |
Mgr. Makarová |
6/2019 |
|
51. |
Noc v škole |
5.A |
Mgr. Kostinská |
6/2019 |
|
52. |
Ochrana životného prostriedia |
1.-9.r |
Mgr. Rimáková |
6/2019 |
|
53. |
Mapovanie čiernych skládok |
7.A |
Mgr. Makarová |
6/2019 |
|
54. |
Milujem Slovensko - súťaž |
5.-9.r |
Mgr. Rimáková |
6/2019 |
|
55. |
MDD |
1.-9.r |
Mgr. Hurajová |
6/2019 |
|
56. |
Zber PET vrchnákov |
1.-9.r. |
Mgr. Rimáková |
6/2019 |
|
57. |
Zber Tetrapakov |
1.-9.r. |
Mgr. Benedicty |
6/2019 |
Projekty, do ktorých je škola zapojená
A) Dlhodobé: - Infovek
- Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva
- Digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety
- Zvyšovanie kvality vzdelávania na ZŠ a SŠ s využitím elektronického testovania
- Recyklo Hry- /Separovaný zber elektroodpadu/
- Podpora profesijnej orientácie žiakov ZŠ na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja
polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a prácu s talentami
- Nové trendy vzdelávania učiteľov ANJ na ZŠ
- Aktivizujúve metódy vo výchove
- V Základnej škole úspešnejší
- Podpora rozvoja športu na ZŠ
B) Krátkodobé: - Literárne projekty
- Školské ovocie
- e Twinning
- e - školy pre budúcnosť
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 14.3. 2012
Druh inšpekcie: Informatívna.
Predmet školskej inšpekcie: Realizácia celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka v základnej škole.
Výsledok inšpekcie: Počas priebehu inšpekcie zameranej na realizáciu celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka, neboli zistené žiadne nedostaky. Riaditeľ školy, koordinátor a administrátori postupovali v súlade s pokynmi vypracovanými Národným ústavom certifikačných meraní vzdelávania (NÚCEM).
Ped. org. zabezpečenie
Pedagogický zbor tvoria riaditeľ školy, poverený zástupca riaditeľa pre ZŠ, zástupca riaditeľa pre MŠ, 12 učiteľov vrátane výchovného poradcu, 2 vychovávateľky v školskej družine na čiastočný pracovný úväzok, 4 učitelia na čiastočný pracovný úväzok, špeciálny pedagóg na čiastočný pracovný úväzok, 3 asistenti učiteľa z toho 1 asistent pracujúci na čiastočný pracovný úväzok a 3 učiteľky v MŠ. Pedagogický zbor je zmiešaný s väčšinovou prevahou žien 18:5 a 100 % pedagogickou spôsobilosťou. Vekovo je pestrý - od mladých kolegov až po skúsených spolupracovníkov. Okrem svojej priamej vyučovacej činnosti učitelia vystupujú aj vo funkciách koordinátorov pre výchovu proti formám diskriminácie a výchovy k ľudským právam, výchovy k manželstvu a rodičovstvu, prevencie drogových závislostí, zdravotnej výchovy, environmentálnej výchovy, pre BOZP a CO a v neposlednom rade, ako koordinátori pre tvorbu školského vzdelávacieho programu.
Materiálno-technické podmienky
Priestorové a materiálno-technické podmienky školy sú na veľmi dobrej úrovni. Základnú školu s materskou školou je možné rozdeliť na tri časti - hlavnú budovu, telocvičňu a materskú školu. V areály školy sa nachádza aj parkovisko, ktoré slúži zamestnancom školy, rodičom, hosťom alebo návštevníkom telocvične. Hlavná dvojposchodová budova slúži žiakom základnej školy. V tejto budove sídli vedenie školy, nachádza sa tu väčšina odborných učební (školská dielňa, počítačová učebňa s dataprojektorom, jazyková učebňa s interaktívnou tabuľou a vizualizérom, učebňa výtvarnej výchovy), kabinety so svojimi zbierkami, školská knižnica s TV, sklad učebníc, školský klub detí, školská kuchyňa a jedáleň. V budove školy je ďalej k dispozícii jedna spoločná šatňa so skrinkou pre každého žiaka na úschovu osobných vecí. Na každom poschodí sa nachádzajú kompletne zrekonštruované sociálne zariadenia. Vybavenie kabinetov je každoročne obnovované a dopĺňané aktuálnymi učebnými pomôckami podľa požiadaviek vedúcich zbierok a podľa finančných možností školy. V oblasti materiálového vybavenia základnej školy, sme zrealizovali úpravu obvodového plášťaa strechy starej budovy ŠJ, ktorej vnútorné priestory sme využívali na záujmovú činnosť žiakov v oblasti ľudovo- umeleckých tradícií a tiež ako cvičnú kuchynku.
V spolupráci OcÚ Sedlice sa nám podarilo zrekonštruovať vonkajší plášť telocvične spolu s výmenou okien.
V priestoroch telocvične je zriadená aj posilňovňa a školská sauna, ktorá slúži žiakom školy, čím sa podstatne skvalitnila a rozšírila propagácie zdravého životného štýlu, vyučovania telesnej výchovy a ako rozšírenie možností trávenia voľného času pre žiakov ZŠ.
V exteriéry sa nachádza malé trávnaté futbalové ihrisko a asfaltové ihrisko s basketbalovými konštrukciami. Obe hracie plochy slúžiť na skvalitnenie výuky telesnej výchovy a trávenie voľného času pre našich žiakov počas školského roka. Detské ihrisko s hracími prvkami sa teší zase značnej obľube u mladších žiakov ZŠ, ale aj u značného počtu obyvateľov obce so svojimi najmenšími ratolesťami.
V priestoroch za telocvičňou sme začali s pestovaním byliniek, ktoré popri pestovaniu rajčín v školskom sklenníku tvoria ďalšie možnosti na odddych a relaxáciu a plnohodnotné využitie voľného času našich žiakov. .
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
394 088 eur.
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
Šk : 771 eur
CVČ: 3071eur
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
Vzdelávacie pokazy: 4 326 eur
z toho - odmeny : 3 312 eur
- poistné : 135 eur
- materiál : 747 eur
- dohody : 84 eur
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
Inogy Companius -800 eur / nákup basketbalových konštrukcií /
Nadácia Orange - 600 eur / nákup tabletov /
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Príspevok do CVČ od iných obcí : 2 000 eur.
Silné stránky školy:
- dobre fungujúca tímová práca učiteľov ZŠ a MŠ,
- materiálovo-technické zabezpečenie,
- starostlivosť o žiakov s individuálnymi vzdelávacími
potrebami,
- prítomnosť špeciálneho pedagóga,
- prítomnosť asistentov učiteľa
- kvalifikovaní učitelia na vyučovanie cudzích jazykov
/anglický jazyk, ruský jazyk/
- jazykové laboratórium,
dobrá vybavenosť školy počítačovou technikou
/počítačová učebňa, pripojenie na internet/,
- 9 interaktívnych tabúľ v ZŠ, 2 v MŠ
- prezentácia školy na verejnosti /www stránka, školský
časopis/, kultúrne programy
- možnosť rozvoja hudobného, výtvarného a tanečného talentu v ZUŠ,
- základný kurz plávania a lyžovania
- práca v záujmových útvaroch školského CVČ,
- vlastná telocvičňa a sauna,
- cvičná kuchynka pre žiakov,
- školská dielňa,
- školská knižnica,
- školský klub detí,
- keramická dielňa,
- fungujúci projekt: školské ovocie,
- zrekonštruovaná budova školy v peknom prírodnom prostredí,
- zrekonštruovaná budova telocvične
- zrekonštruované chodníky v areály školy
- rozľahlý a rovinatý areál o rozlohe cca 2 ha,
- športové ihrisko na malý futbal s ochrannými sieťami
- školský skleník na pestovanie zeleniny
- vlastné detské ihrisko so zábavnými prvkami.
Slabé stránky školy:
- potrebná rekonštrukcia vnútorných priestorov telocvične,
/soc. zariadenia, odpad, vykurovanie/,
- neúplná odbornosť vyučovania,
- potreba rekonštrukcie vonkajšieho oplotenia pred školou
- potreba výmeny kotlov na vykurovanie v budove školy
- finančná a materiálna pomoc zo strany sponzorov,
-
Príležitosti :
• inovatívne vyučovanie pomocou IKT,
• zvýšenie elektronizácie administratívnych činností,
• vzdelávanie zamestnancov,
• projektové vyučovanie,
• rozvoj manuálnych zručností, kreatívneho myslenia a jemnej motoriky žiaka
• práca metodických orgánov školy.
Ohrozenia:
§ rozpočet - krátenie rozpočtu z obce /originálne kompetencie/,
§ znižovanie počtu žiakov z dôvodu poklesu populácie v regióne prepúšťanie učiteľov z dôvodu znižovania počtu žiakov a následného nedostatku finančných prostriedkov
/prenesené kompetencie/,
§ mierny, ale postupný pokles morálky a správania žiakov.
V školskom roku 2018/201 úspešne ukončilo ZŠ 12 deviatakov, z ktorých 5 žiaci boli prijatí na ďalšie štúdium na SOŠ/ 4 ročné., 4 žiaci na SOŠ/3 ročné, 2 žiaci na SPŠE a 1 žiak na SUŠ.
Rozvrh hodín rešpektuje didaktické zásady, psychohygiena vyučovania je zabezpečená. V škole máme melodické zvonenie, osvetlenie v triedach a na chodbách spĺňa bezpečnostné požiadavky. Odev a obuv si žiaci odkladajú vo vyhradených priestoroch školskej šatne, kde každý žiak má vlastnú uzamykateľnú skrinku. Osobná hygiena žiakov je dodržiavaná pomocou hygienického vrecúška, ktoré povinne vlastnia všetci žiaci školy. Čistota v triedach, chodbách, sociálnych zariadeniach a v okolí školy je na štandardnej úrovni. Priemerný počet žiakov v triedach je 15,2. Stravovanie je zabezpečené v školskej jedálni a jedlá spĺňajú všetky predpísané výživové hodnoty. Rozbory pitnej vody zo školskej studne preukazujú vyhovujúci stav kvality pitnej vody.
Žiaci majú k dispozícii zrekonštruované soc. zariadenia na hornom aj dolnom poschodí, ktoré sú hygienicky udržiavané aj počas vyučovania.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Futbalový | 11 | 1 | PaedDr. Ivo Boldižár |
| Hasičský | 21 | 1 | Peter Fiľakovský |
| Hypohry v prírode | 8 | 1 | Marianna Balogová |
| Keramika | 20 | 1 | Júlia Mádziková |
| Konverzácie v angličtine | 18 | 1 | Mgr. Katarína Kostinská |
| Modelársky | 12 | 1 | Rastislav Seman |
| Novinársky | 11 | 1 | Mgr. Natália Rimáková |
| Počítačový | 19 | 1 | Mgr. Natália Rimáková |
| Ručné práce | 17 | 1 | Mgr. Katarína Hricová |
| Spevácky | 26 | 1 | PaedDr. Irena Veverková |
| Stolnotenisový | 22 | 1 | Mgr. Jozef Kaščák |
| Šikovné ruky | 13 | 1 | Mgr. Beáta Olejárová |
| Tkanie na krosnách | 2 | 1 | Helena Štofanová |
| Výtvarný | 12 | 1 | Mgr. Monika Hurajová |
S rodičmi sme spolupracovali prostredníctvom výboru RZ pri zakúpení učebníc a učebných pomôcok, príprave školských výletov a exkurzií, MDD, školského karnevalu alebo sme priamo oslovovali rodičov so žiadosťou o odbornú či materiálnu pomoc. S finančnou pomocou RZ sme obstarali žiakom pracovné zošity z anglického a ruského jazyka, zabezpečili sme dopravu žiakov 5.a 6. ročníka na plavecký kurz, organizujeme zábavný MDD a kupujeme ceny pre žiakov na Hviezdoslavov Kubín. V závere školského roka podľa potreby spolupracujeme s rodičmi pri rozlúčke deviatakov so ZŠ.
Žiakom, ktorých rodičia sú v hmotnej núdzi, boli 2 x ročne zakúpené učebné pomôcky podľa aktuálnej potreby.
Vzťahy medzi školou a žiakmi sme pestovali v intenciách demokratických zásad, primeranej náročnosti a vzájomného rešpektovania. Naďalej chceme ostať školou otvorenou pre rodičov a širokú verejnosť. Rozvíjať spoluprácu s rodičmi cestou rodičovských združení a výborom RZ. Vedenie školy spolupracovalo s radou školy, OZ, OcÚ Sedlice, OcÚ Klenov, OcÚ Miklušovce, OcÚ Suchá Dolina, OcÚ Ľubovec, DHZ Sedlice, PDP Sedlice, CPPPaP, MPC, ABC CVČ, ŠOS, RÚVZ a denným stacionárom v Sedliciach a MIklušovciach. Veľké poďakovanie patrí jednotlivcom či organizáciam, ktoré našej škole v čase potreby v šk. roku 2018/2019 nezištne pomohli.
1. Ing. Tomáš Bano - Ruské Pekľany- drevo do školskej dielne
2. Adam Timko - Sedlice - Sĺpy na upínanie siete pre školské ihrisko
3. Peter Štvarták - Sedlice - Doprava materiálu pri rekonštrukcii ihriska
4. Inogy Companius - Košice - Finančný príspevok na rekonštrukciu ihriska
5. PDP Sedlice - Čistenie odpadových kanálov
6. DHZ Sedlice - Čistenie a dezinfekcia studne
7. ŠK Sedlice - nohejbalový oddiel - Pomocné práce pri rekonštrukcii ihriska
8. ŠK Sedlice - stolnotenisový oddiel - Maľovanie šatní v telocvični
9. Pavol Timko - Starostlivosť o školský sklenník
10. Mgr. Jozef Kandráč - Pomoc pri kosení areálu školy
Vypracoval: Mgr.Štefan Rimák
V Sedliciach, 26. augusta 2019
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 28. augusta 2019
Rada školy odporúča zriadeľovateľovi Obci Sedlice, Sedlice 176, 082 43
schváliť
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach Základnej školy s materskou školou Sedlice, Sedlice 3, 082 43 Sedlice za školský rok 2018/2019.
Powered by aSc EduPage