| Názov školy | Základná škola s materskou školou Sedlice, 082 43 Sedlice |
| Adresa školy | Sedlice 3, 082 43 Sedlice |
| Telefón | +421 x 0517782217 |
| zasedlice@zasedlice.edu.sk | |
| WWW stránka | zasedlice.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Sedlice |
| Priezvisko, meno | Telefón | Mobil | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr.Štefan Rimák | 0517782217 | 0948007995 | 0918539680 | stefanrimak@gmail.com |
| ZRŠ pre ZŠ | Mgr. Beáta Olejárová | 0517782217 | |||
| ZRŠ pre MŠ | Jana Kováčová | 0517782218 | |||
| Vedúca ŠJ | Beáta Hudáková | 0517782217 |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Slávka Petrenčáková |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jozef Kaščák |
| ostatní zamestnanci | Mária Chomjaková |
| zástupcovia rodičov | Ing. Katarína Petrenčáková |
| Renáta Mihaľová | |
| Erika Fedorová | |
| Danka Čuchtová | |
| zástupca zriaďovateľa | Mgr. Marek Joščák |
| Mgr. Marek Guman | |
| Ladislav Dzurenda | |
| iní | Tomáš Stachura |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ pre 1.-4.ročník | Mgr. Beáta Olejárová | Všetky predmety 1. -4. ročníka |
| PK pre prírodovedné predmety | Mgr. Monika Hurajová | MAT,FYZ,CHEM,ZEM,PRI,TECH,GEO, BIO,INF,VDO,TSV |
| PK pre spoločensko vedné predmety | PaedDr. Irena Veverková | SJL,ANJ,RUJ,HUD,VYV,NAV,DEJ,OBV,ETV,REV |
Počet žiakov školy: 155
Počet tried: 9
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 14 | 17 | 23 | 14 | 12 | 20 | 14 | 19 | 22 | 155 |
| z toho ŠVVP | 2 | 3 | 4 | 1 | 1 | 2 | 1 | 14 | ||
| z toho v ŠKD | 10 | 10 | 9 | 3 | 32 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2015:
K 30.6.2015 bolo zapísaných 16/ 8 žiakov 1. ročníka.
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2015: 13/5
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 2
Počet žiakov, ktorí nastupia na špeciálnu ZŠ: 1
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2015
Školskú dochádzku na ZŠ k 30.6. 2015 ukončilo 22/11 žiakov 9. ročníka a 1 žiak 7. ročníka.
| Gym 4.roč | OA | HA | SPŠe | SPŠs | SUŠ | SOŠ/4/3/2 | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 3 | 2 | 3 | 2 | 1 | 1 | 6/4/1 | 23 |
| prijatí | 3 | 2 | 3 | 2 | 1 | 1 | 6/4/1 | 23 |
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | Aj | Bi | D | FYZ | GEO | HV | CH | INV | INF | MAT | OBN | Pv | Pr | REV | RUJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | 1,07 | 1 | ||||||||||||
| 2.A | 1 | 1 | 1,41 | 1 | |||||||||||
| 3.A | 1,35 | 1 | 1 | 1,61 | 1,3 | ||||||||||
| 4.A | 1,71 | 1 | 1,07 | 1,71 | 1 | 1,43 | |||||||||
| 5.A | 2,82 | 2,33 | 2,42 | 2,92 | 1,42 | 1,25 | 2,5 | 1,92 | 1,08 | ||||||
| 6.A | 2,95 | 2,85 | 2,35 | 2,1 | 2,95 | 1,3 | 2,15 | 2,85 | 2,15 | 1,55 | |||||
| 7.A | 2,86 | 2,71 | 2,43 | 2,57 | 2,71 | 1 | 2,21 | 2,71 | 2,14 | 2,14 | |||||
| 8.A | 2,06 | 2,11 | 1,89 | 2 | 2,26 | 2,05 | 1,26 | 2,68 | 1,79 | 1,72 | |||||
| 9.A | 2,59 | 1,82 | 1,86 | 2,23 | 2,32 | 2,18 | 1,59 | 2,09 | 1,36 | 1,64 |
| Trieda | Sj | Spr | SVP | TSV | Tv | Vl | VYU | VYV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||
| 2.A | 1,41 | 1 | 1,06 | 1 | 1,06 | |||
| 3.A | 1,61 | 1 | 1,22 | 1,39 | 1 | |||
| 4.A | 2,07 | 1 | 1,08 | 1,14 | 1 | |||
| 5.A | 3,08 | 1 | 1,42 | 1 | ||||
| 6.A | 2,8 | 1 | 1,32 | 1,5 | ||||
| 7.A | 2,79 | 1 | 1 | 1,5 | 1,07 | |||
| 8.A | 2,32 | 1 | 1 | 1,11 | 1,05 | |||
| 9.A | 2,41 | 1 | 1 | 1,09 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1.A | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 2.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| 3.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| 4.A | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 5.A | 12 | 12 | 0 | 0 |
| 6.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| 7.A | 14 | 13 | 1 | 0 |
| 8.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| 9.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 14 | 921 | 65,79 | 921 | 65,79 | 0 | 0,00 |
| 2.A | 17 | 758 | 44,59 | 758 | 44,59 | 0 | 0,00 |
| 3.A | 23 | 1323 | 57,52 | 1323 | 57,52 | 0 | 0,00 |
| 4.A | 14 | 1161 | 82,93 | 1161 | 82,93 | 0 | 0,00 |
| 5.A | 12 | 628 | 52,33 | 628 | 52,33 | 0 | 0,00 |
| 6.A | 20 | 1215 | 60,75 | 1215 | 60,75 | 0 | 0,00 |
| 7.A | 14 | 1229 | 87,79 | 1229 | 87,79 | 0 | 0,00 |
| 8.A | 19 | 1659 | 87,32 | 1659 | 87,32 | 0 | 0,00 |
| 9.A | 22 | 2076 | 94,36 | 2076 | 94,36 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Percentil | Úspešnosť v % v SR |
|---|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 22 | 78,60 | 98,10 | 62,58 |
| Monitor MAT | 22 | 60,91 | 79,54 | 52,68 |
V 1. - 9. ročníku sa vyučovalo podľa učebných plánov určených ŠkVP.
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| ŠkVP | 1.ročník | SLJ | 2 |
| MAT | 1 | ||
| PRI | 0,5 | ||
| ETV/NAB | 0,5 | ||
| VYV | 1 | ||
| ŠkVP | 5.ročník | SJL | 1 |
| REV | 1 | ||
| TSV | 1 | ||
| BIO | 1 | ||
| INF | 0,5 | ||
| MAT | 1,5 | ||
| ŠkVP | 2. ročník | SLJ | 3 |
| MAT | 1 | ||
| VYV | 1 | ||
| ŠkVP | 6. ročník | SLJ | 1 |
| RUJ | 1 | ||
| DEJ | 1 | ||
| MAT | 1 | ||
| TSV | 1 | ||
| BIO | 0,5 | ||
| REV | 0,5 | ||
| ŠkVP | 3. ročník | SJL | 2 |
| MAT | 2 | ||
| VYV | 1 | ||
| ŠkVP | 7. ročník | SJL | 1 |
| RUJ | 1 | ||
| DEJ | 1 | ||
| MAT | 1,5 | ||
| INF | 0,5 | ||
| TSV | 1 | ||
| ŠkVP | 4. ročník | SJL | 2 |
| MAT | 2 | ||
| VYV | 1 | ||
| ŠkVP | 8. ročník | RUJ | 1 |
| CHE | 1 | ||
| DEJ | 1 | ||
| OBN | 0,5 | ||
| NAB | 0,5 | ||
| INF | 0,5 | ||
| VYU | 0,5 | ||
| MAT | 1 | ||
| ŠkVP | 9. ročník | RUJ | 1 |
| MAT | 1 | ||
| INF | 0,5 | ||
| OBN | 0,5 | ||
| FYZ | 1 | ||
| NAB | 0,5 | ||
| VYU | 0,5 | ||
| TSV | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Prvého ročníka | 1 | 14 | 0 |
| Bežných tried | 8 | 141 | 14 |
| Spolu | 9 | 155 | 14 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet odborných pracovníkov | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. | Počet úväzkov odborných pracovníkov |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TPP/ZŠ,ŠKD,ŠJ,MŠ/ | 21 | 9 | 1 | 20,48 | 6,8 | 0,26 |
| DPP/dočasný p.pomer/ | 3 | 0 | 0 | 3 | ||
| Znížený úväzok | 4 | 3 | 1 | 4,04 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 19 | 19 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| asistentov učiteľa | 0 | 1 | 1 |
| spolu | 0 | 21 | 21 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| II. | Prírodoveda, Informatická výchova, Etická výchova | 1,1,1 |
| III. | Anglický jazyk, Informatická výchova, | 3,1 |
| IV. | Informatická výchova, Etická výchova | 1,1 |
| V. | Informatika, Geografia, Regionálna výchova, Hudobná výchova | 1,2,1,1 |
| VI. | Fyzika, Informatika,Chémia, Geografia, Hudobná výchova | 1,1,0,5,1,1 |
| VII. | Fyzika,Chémia,Technika, Geografia, Svet práce, Informatika, | 1,0,5,0,5,1,0,5,1 |
| VIII. | Fyzika, Chémia, Geografia, Informatika | 2,1,1,1 |
| IX. | Fyzika, Chémia, Geografia, Informatika | 2,2,1,1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 1 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 2 | |
| inovačné vzdelávanie | 6 | |
| aktualizačné vzdelávanie | 1 | |
| predatestačné štúdium | 1 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo |
|---|---|---|---|---|
| Vesmír očami detí | 1 | 1. miesto | ||
| Klasici v komikse | 2 | 2 x 2. miesto | 1. miesto | |
| Škultétyho rečňovanky | 1 | 3. miesto | ||
| Plameň | 20 | 2 x 3. miesto | ||
| Letecké modelárstvo | ||||
| Ako veda a technika zmenila môj život | 1 | 1. miesto | ||
| Biblia očami detí | 1 | 2. miesto | ||
| Moje istoty/neistoty | 1 | 3. miesto | ||
| Gerbocova Snina | 1 | 1. miesto | ||
| Kytica domovine | 1 | 1. miesto, 2. miesto | ||
| Hviezdoslavov Kubín | 2 | 2. miesto, 3 miesto | ||
| DPO očami detí | 3 | 2x1. miesto, 2. miesto | ||
| Šaliansky Maťko | 1 | 2. miesto | ||
| Slávik Slovenska | 1 | 1. miesto | 1. miesto | |
| Makovická struna | 1 | 1. miesto | ||
| Malá krajina, veľké osobnosti | 1 | 2. miesto | ||
| Galéria talentov | 1 | 2. miesto |
Žiaci základnej školy s materskou školou Sedlice sa úspešne prezentovali na verejnosti kultúrnym programom pod názvom Vianočná akadémia, detským vystúpením pri príležitosti Dňa matiek v Sedliciach.
Žiaci školy pravidelne preukazovali talent, nadanie a vlastnú šikovnosť výstavou svojich umelecko-výtvarných prác v priestoroch školy.
Mladí novinári sa úspešne snažili zachytiť celoročný život školy vydávaním školského časopisu Tabuľoviny, ktorý bol distribuovaný do všetkých spádových obcí.
Všetky aktuality, akcie, ale aj výsledky našich žiakov doplnené videom a fotografiami si mohla verejnosť pravidelne prezerať na www stránke školy, ktorá zaznamenala mimoriadnu návštevnosť.
V rámci pravidelnej starostlivosti o detský chrup a prevencie pred zubným kazom triedy spolu so svojimi triednymi učiteľmi absolvovali 2x počas šk. roka preventívnu lekársku prehliadku, a tak ušetrili rodičom veľa drahocenného času.
V spolupráci s neziskovou organizácio Život bez drog, sme pripravili prednášku pre žiakov 2 .stupňa.
V rámci poskytovania služieb verejnosti sa škola snažila vyjsť v ústrety všetkým záujemcom o prenájom telocvične a sauny nielen po vyučovaní v pracovných dňoch, ale aj počas víkendov a sviatkov. Domov poskytla aj stolným tenistom ŠK Sedlice, ktorí tak v rámci svojich ligových zápolení s úspechom reprezentovali nielen svoju u obec, ale aj našu základnú školu.
Aktivne sme sa zapojili do celoslovenského projektu Biela pastelka a zbierky na detskú onkológiu.
Navštívili sme divadelné prestavenia v DJZ v Prešove, Spišský hrad, Bojnický zámok, historické miesto Spišskú kapitulu, ZOO v Bojniciach a v Sp. N. Vsi, Múzeum v Červenom Kláštore, pamätník na Dukle, 6idovskú sinagógu v Prešove.
Aktívne spolupracujeme s DHZ v Sedliciach hlavne v období príprav na žiacke hasičské súťaže.
Naši šikovní modelári sa s úspechom zúčastňovalii majstrovských súťaži v leteckom modelárstve, kde získali celý rad popredných umiestnení.
Dali sme o sebe vedieť aj na poli speváckych súťaži, kde boli naši poprední spevác mimoriadne úspešní a stali sa ich laureátmi dokonca aj na celoslovenskej úrovni
Projekty, do ktorých je škola zapojená
A) Dlhodobé: - Infovek
- Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva
- Digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety
- Zvyšovanie kvality vzdelávania na ZŠ a SŠ s využitím elektronického testovania
- Recyklo Hry- /Separovaný zber elektroodpadu/
- Podpora profesijnej orientácie žiakov ZŠ na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja
polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a prácu s talentami
- Nové trendy vzdelávania učiteľov ANJ na ZŠ
- Aktivizujúve metódy vo výchove
B) Krátkodobé: - Mliečny program
- Literárne projekty
- Školské ovocie
- eTwinning
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 14.3. 2012
Druh inšpekcie: Informatívna.
Predmet školskej inšpekcie: Realizácia celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka v základnej škole.
Výsledok inšpekcie: Počas priebehu inšpekcie zameranej na realizáciu celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka, neboli zistené žiadne nedostaky. Riaditeľ školy, koordinátor a administrátori postupovali v súlade s pokynmi vypracovanými Národným ústavom certifikačných meraní vzdelávania (NÚCEM).
Ped. org. zabezpečenie
Pedagogický zbor tvoria riaditeľ školy, poverený zástupca riaditeľa pre ZŠ, zástupca riaditeľa pre MŠ, 16 učiteľov vrátane výchovného poradcu, vychovávateľky v školskej družine na čiastočný pracovný úväzok, 3 učiteľov na čiastočný pracovný úväzok, špeciálneho pedagóga na čiastočný pracovný úväzok, asistenta učiteľa a 3 učiteliek v MŠ. Pedagogický zbor je zmiešaný s väčšinovou prevahou žien 15:6 a 100% pedagogickou spôsobilosťou. Vekovo je pestrý - od mladých kolegov až po skúsených spolupracovníkov. Okrem svojej priamej vyučovacej činnosti učitelia vystupujú aj vo funkciách koordinátorov pre výchovu proti formám diskriminácie a výchovy k ľudským právam, výchovy k manželstvu a rodičovstvu, prevencie drogových závislostí, zdravotnej výchovy, environmentálnej výchovy, pre BOZP a CO a v neposlednom rade, ako koordinátori pre tvorbu školského vzdelávacieho programu.
Materiálno-technické podmienky
Priestorové a materiálno-technické podmienky školy sú na veľmi dobrej úrovni. Základnú školu s materskou školou je možné rozdeliť na tri časti - hlavnú budovu, telocvičňu a materskú školu. V areály školy sa nachádza aj parkovisko, ktoré slúži zamestnancom školy, rodičom, hosťom alebo návštevníkom telocvične. Hlavná dvojposchodová budova slúži žiakom základnej školy. V tejto budove sídli vedenie školy, nachádza sa tu väčšina odborných učební (školská dielňa, počítačová učebňa s dataprojektorom, jazyková učebňa s interaktívnou tabuľou a vizualizérom, učebňa výtvarnej výchovy), kabinety so svojimi zbierkami, školská knižnica s TV, sklad učebníc, školský klub detí, školská kuchyňa a jedáleň. V budove školy je ďalej k dispozícii jedna spoločná šatňa so skrinkou pre každého žiaka na úschovu osobných vecí. Na každom poschodí sa nachádzajú kompletne zrekonštruované sociálne zariadenia. Vybavenie kabinetov je každoročne obnovované a dopĺňané aktuálnymi učebnými pomôckami podľa požiadaviek vedúcich zbierok a podľa finančných možností školy. V oblasti materiálového vybavenia základnej školy, by sme chceli zrealizovať úpravu obvodového plášťa starej budovy ŠJ, ktorej vnútorné priestory sme začali využívať na záujmovú činnosť žiakov v oblasti ľudovo- umeleckých tradícií a tiež ako cvičnú kuchynku.
Priestory telocvične potrebujú rekonštrukciu. Je nutná výmena okien a fasády. Tiež je potrebné natrieť drevený povrch telocvične protišmykovým lakom. Je vypracovaný projekt na jej rekonštrukciu zahŕňajúcu výmenu okien, zateplenie budovy, obnovu spŕch a soc. zariadení a vymaľovanie. Ak budeme úspešný, mohol by sa začať realizovať už v druhej polovici roku 2015. V priestoroch telocvične je zriadená aj posilňovňa a školská sauna, ktorá slúži žiakom školy, čím sa podstatne skvalitnila a rozšírila propagácie zdravého životného štýlu, vyučovania telesnej výchovy a ako rozšírenie možností trávenia voľného času pre žiakov ZŠ.
V mesiaci máj škola ukončila výstavbu malého futbalového ihriska, ktoré bude slúžiť na skvalitnenie výuky telesnej výchovy a trávenie voľného času pre našich žiakov počas školského roka.
V exteriéry školy sa tiež nachádza detské ihrisko s hracími prvkami, ktoré sa teší značnej obľube u mladších žiakov ZŠ, ale aj u značného počtu obyvateľov obce so svojimi najmenšími ratolesťami.
Po rekonštrukcii výdajnej kuchyne a soc. zariadení pre zamestnancov sú aj materiálno- technické podmienky v materskej škole na veľmi dobrej úrovni. V budúcnosti by sme chceli upriamiť pozornosť na rekonštrukciu vybavenia a modernizáciu školskej dielne, areálu školy, jeho oplotenia a dobudovania ďalších možností na oddych a pohybové vyžitie našich detí s cieľom zlepšenia ich fyzickej kondície.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- dobre fungujúca tímová práca učiteľov ZŠ a MŠ,
- materiálovo-technické zabezpečenie
- starostlivosť o žiakov s individuálnymi vzdelávacími
potrebami,
- dobrá vybavenosť školy počítačovou technikou
/počítačová učebňa, pripojenie na internet/,
- štyri interaktívne tabule
- prezentácia školy na verejnosti /www stránka, školský
časopis, kultúrne vystúpenia
- vlastná telocvičňa a sauna,
- cvičná kuchynka pre žiakov,
- školská dielňa,
- školská knižnica,
- školský klub detí,
- rozľahlý a rovinatý areál o rozlohe cca 2 ha,
- vlastné detské ihrisko so zábavnými prvkami.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
- upravená parkovacia plocha pre autá zamestancov a hostí,
- je potrebná rekonštrukcia budovy telocvične,
/zateplenie budovy/
- rekonštrukcia soc. zariadení v telocvični.
- rekonštrukcia rozvodu elektriny v budove školy.
V školskom roku 2015/2016 by sme schceli realizovať v spolupráci so zriaďovateľom:
- rekonštrukciu budovy telocvične,
/ zateplenie budovy/
- rekonštrukcia soc. zariadení v telocvični.
- rekonštrukcia školskej dielne
/ maľovanie, rekonštrukcia prac. stolov,
vybavenie dielne novým pracovným náradím/
- výmena pletiva na plote
V školskom roku 2014/2015 úspešne ukončilo ZŠ 22 deviatakov , z ktorých 3 žiaci boli prijatí na ďalšie štúdium na gymnázia, 3 žiak na HA, 6 žiaci na SOŠ/4/, 3 žiakov na SPŠ, 4 žiaci na SOŠ/3/, 1 žiak na SUŠ a 2 žiaci na OA.
Rozvrh hodín rešpektuje didaktické zásady, psychohygiena vyučovania je zabezpečená. V škole máme melodické zvonenie, osvetlenie v triedach a na chodbách spĺňa bezpečnostné požiadavky. Odev a obuv si žiaci odkladajú vo vyhradených priestoroch školskej šatne, kde každý žiak má vlastnú uzamykateľnú skrinku. Osobná hygiena žiakov je dodržiavaná pomocou hygienického vrecúška, ktoré povinne vlastnia všetci žiaci školy. Čistota v triedach, chodbách, sociálnych zariadeniach a v okolí školy je na štandardnej úrovni. Priemerný počet žiakov v triedach je 17. Stravovanie je zabezpečené v školskej jedálni a jedlá spĺňajú všetky predpísané výživové hodnoty. Rozbory pitnej vody zo školskej studne preukazujú vyhovujúci stav kvality pitnej vody.
Žiaci majú k dispozícii zrekonštruované soc. zariadenia na hornom aj dolnom poschodí, ktoré sú hygienicky udržiavané aj počas vyučovania.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Anglický jazyk I | 13 | 1 | Jana Gumanová |
| Anglický jazyk II | 28 | 1 | Mgr. Katarína Kostinská |
| Folklórny | 0 | 1 | Peter Bartko |
| Futbalový | 35 | 2 | PaedDr. Ivo Boldižár |
| Hasičský | 22 | 1 | Peter Fiľakovský |
| Keramika | 11 | 1 | Mgr. Peter Huraj |
| Modelársky | 11 | 1 | Rastislav Seman |
| Novinársky | 10 | 1 | Mgr. Natália Rimáková |
| Počítačový | 20 | 1 | Mgr. Štefan Rimák |
| Ručné práce | 16 | 1 | Mgr. Katarína Hricová |
| Slovenského jazyka a literatúry | 0 | 1 | Mgr. Valéria Makarová |
| Spevácky | 0 | 1 | PaedDr. Irena Veverková |
| Stolnotenisový | 19 | 1 | Mgr. Jozef Kaščák |
| Šikovné ruky | 19 | 1 | Mgr. Beáta Olejárová |
| Výrobky z prútia a drôtu | 8 | 1 | Pavol Timko |
| Výtvarný | 22 | 1 | Mgr. Monika Hurajová |
S rodičmi spolupracujeme prostredníctvom výboru RZ pri zakúpení učebníc a učebných pomôcok, príprave školských výletov a exkurzií, MDD aleboj priamo oslovujeme rodičov so žiadosťou o odbornú či materiálnu pomoc. Aj s prispením RZ organizujeme vždy v decembri Vianočnú akadémiu. V závere školského roka podľa potreby spolupracujeme s rodičmi pri rozlúčke deviatakov so ZŠ.
Žiakom, ktorých rodičia sú v hmotnej núdzi, bol 2 x ročne poskytnutý finančný príspevok na zakúpennie učebných pomôcok podľa aktuálnej potreby.
Vzťahy medzi školou a žiakmi sme pestovali v intenciách demokratických zásad, primeranej náročnosti a vzájomného rešpektovania. Naďalej chceme ostať školou otvorenou pre rodičov a širokú verejnosť. Rozvíjať spoluprácu s rodičmi cestou rodičovských združení a výborom RZ. Vedenie školy spolupracovalo s radou školy, OZ, OcÚ Sedlice, OcÚ Klenov, OcÚ Miklušovce, OcÚ Suchá Dolina, OcÚ Ľubovec, DHZ Sedlice, PDP Sedlice, CPPPaP, MPC, ABC CVČ, ŠOS, RÚVZ a PZ Prešov-sever a Krajským riaditeľstvom PZ,
Vypracoval: Mgr.Štefan Rimák
V Sedliciach, 7. júla 2015
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 17.09.2015
Vyjadrenie rady školy:
Rada školy odporúča zriaďovateľovi Obci Sedlice, Sedlice 176, 082 43 Sedlice
schváliť
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach Základnej školy s materskou školou Sedlice, Sedlice 3, 082 43 Sedlice za školský rok 2014/2015.
Powered by aSc EduPage