| Názov školy | Základná škola s materskou školou Sedlice, 082 43 Sedlice |
| Adresa školy | Sedlice 3, 082 43 Sedlice |
| Telefón | +421 x 0517782217 |
| zasedlice@zasedlice.edu.sk | |
| WWW stránka | zasedlice.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Sedlice |
| Priezvisko, meno | Telefón | Mobil | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr.Štefan Rimák | 0517782217 | 0948007995 | 0918539680 | stefanrimak@gmail.com |
| ZRŠ pre ZŠ | Mgr. Beáta Olejárová | 0517782217 | |||
| ZRŠ pre MŠ | Jana Kováčová | 0517782218 |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Slávka Petrenčáková |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jozef Kaščák |
| ostatní zamestnanci | Mária Chomjaková |
| zástupcovia rodičov | Ing. Katarína Petrenčáková |
| Renáta Mihaľová | |
| Erika Fedorová | |
| Danka Čuchtová | |
| zástupca zriaďovateľa | Mgr. Marek Joščák |
| Mgr. Marek Guman | |
| Ladislav Dzurenda | |
| iní | Tomáš Stachura |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ pre 1.-4.ročník | Mgr. Beáta Olejárová | |
| PK pre prírodovedné predmety | Mgr. Monika Hurajová | MAT,FYZ,CHEM,ZEM,PRI,TECH,GEO, BIO,INF,VDO,TSV |
| PK pre spoločensko vedné predmety | PaedDr. Irena Veverková | SJL,ANJ,RUJ,HUD,VYV,NAV,DEJ,OBV,ETV,REV |
Počet žiakov školy: 162
Počet tried: 9
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 15 | 23 | 15 | 10 | 19 | 15 | 19 | 22 | 24 | 162 |
| z toho ŠVVP | 1 | 2 | 0 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 0 | 10 |
| z toho v ŠKD | 9 | 13 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 28 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2014:
K 30.6.2014 bolo zapísaných 19/ 8 žiakov 1. ročníka.
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2014: 14/5
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 3
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2014
Školskú dochádzku na ZŠ k 30.6. 2014 ukončilo 24/11 žiakov 9. ročníka.
| Gym 8.roč | Gym 4.roč | SPŠ | SOŠ/4 | SOŠ/3 | HA | PaSA | SZŠ | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 1 | 8 | 7 | 2 | 3 | 1 | 2 | 1 | 25 |
| prijatí | 0 | 8 | 7 | 2 | 3 | 1 | 2 | 1 | 24 |
| % úspešnosti | 0 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 96 |
| Trieda | Aj | Bi | D | FYZ | GEO | HV | CH | INV | INF | MAT | OBN | Pv | Pr | REV | RUJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | 1,14 | 1 | ||||||||||||
| 2.A | 1 | 1 | 1,35 | 1,26 | |||||||||||
| 3.A | 1,33 | 1 | 1 | 1,6 | 1,2 | ||||||||||
| 4.A | 2,1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1,5 | |||||||||
| 5.A | 3,06 | 2,32 | 2,21 | 2,37 | 1 | 1,32 | 2,79 | 2,95 | 1 | ||||||
| 6.A | 2,67 | 2,4 | 2,33 | 2,2 | 2,6 | 1 | 2 | 2,47 | 2,67 | 1,73 | |||||
| 7.A | 2,33 | 2,05 | 1,89 | 1,89 | 2,47 | 1 | 1,47 | 2,37 | 1,68 | 1,72 | |||||
| 8.A | 2,5 | 1,77 | 1,73 | 1,64 | 1,91 | 1,77 | 1,41 | 2,5 | 2,09 | 1,77 | |||||
| 9.A | 2,38 | 1,92 | 2,08 | 1,54 | 2,29 | 2,29 | 1 | 2,46 | 2,71 | 1,96 |
| Trieda | Sj | Spr | SVP | TECH | TSV | Tv | Vl | VYU | VYV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1,29 | 1 | 1,07 | 1,07 | |||||
| 2.A | 1,61 | 1 | 1 | 1,3 | 1 | ||||
| 3.A | 1,4 | 1 | 1,07 | 1,07 | 1 | ||||
| 4.A | 1,7 | 1 | 1 | 1,5 | 1 | ||||
| 5.A | 3,21 | 1,11 | 1,42 | 1 | |||||
| 6.A | 3 | 1 | 1,36 | 1,33 | |||||
| 7.A | 2,68 | 1 | 1 | 1,12 | 1,11 | ||||
| 8.A | 2,5 | 1 | 1 | 1,1 | 1,14 | ||||
| 9.A | 2,29 | 1 | 1 | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 2.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| 3.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 4.A | 10 | 10 | 0 | 0 |
| 5.A | 19 | 18 | 1 | 0 |
| 6.A | 15 | 14 | 1 | 0 |
| 7.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| 8.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| 9.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 15 | 801 | 57,21 | 801 | 57,21 | 0 | 0,00 |
| 2.A | 23 | 1201 | 52,22 | 1201 | 52,22 | 0 | 0,00 |
| 3.A | 15 | 686 | 47,93 | 686 | 47,93 | 0 | 0,00 |
| 4.A | 10 | 677 | 67,70 | 677 | 67,70 | 0 | 0,00 |
| 5.A | 19 | 1422 | 74,84 | 1422 | 74,84 | 0 | 0,00 |
| 6.A | 15 | 1636 | 109,07 | 1635 | 109,00 | 1 | 0,07 |
| 7.A | 19 | 1535 | 80,79 | 1535 | 80,79 | 0 | 0,00 |
| 8.A | 22 | 1395 | 63,41 | 1395 | 63,41 | 0 | 0,00 |
| 9.A | 24 | 2443 | 101,79 | 2443 | 101,79 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Percentil školy |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 24 | 69,67 | 85,17 |
| Monitor MAT | 24 | 57,29 | 62,64 |
V 1. - 9. ročníku sa vyučovalo podľa učebných plánov určených ŠkVP.
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| ŠkVP | 1.ročník | SLJ | 2 |
| MAT | 1 | ||
| PRI | 0,5 | ||
| ETV/NAB | 0,5 | ||
| VYV | 1 | ||
| ŠkVP | 5.ročník | SJL | 1 |
| REV | 1 | ||
| TSV | 1 | ||
| BIO | 1 | ||
| INF | 0,5 | ||
| MAT | 1,5 | ||
| ŠkVP | 2. ročník | SLJ | 3 |
| MAT | 1 | ||
| VYV | 1 | ||
| ŠkVP | 6. ročník | SLJ | 1 |
| RUJ | 1 | ||
| DEJ | 1 | ||
| MAT | 1 | ||
| TSV | 1 | ||
| BIO | 0,5 | ||
| REV | 0,5 | ||
| ŠkVP | 3. ročník | SJL | 2 |
| MAT | 2 | ||
| VYV | 1 | ||
| ŠkVP | 7. ročník | SJL | 1 |
| RUJ | 1 | ||
| DEJ | 1 | ||
| MAT | 1,5 | ||
| INF | 0,5 | ||
| TSV | 1 | ||
| ŠkVP | 4. ročník | SJL | 2 |
| MAT | 2 | ||
| VYV | 1 | ||
| ŠkVP | 8. ročník | RUJ | 1 |
| CHE | 1 | ||
| DEJ | 1 | ||
| OBN | 0,5 | ||
| NAB | 0,5 | ||
| INF | 0,5 | ||
| VYU | 0,5 | ||
| MAT | 1 | ||
| ŠkVP | 9. ročník | RUJ | 1 |
| MAT | 1 | ||
| INF | 0,5 | ||
| OBN | 0,5 | ||
| FYZ | 1 | ||
| NAB | 0,5 | ||
| VYU | 0,5 | ||
| TSV | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Prvého ročníka | 1 | 15 | 1 |
| Bežných tried | 8 | 147 | 9 |
| Spolu | 9 | 162 | 10 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP/ZŠ,ŠKD,ŠJ,MŠ/ | 19 | 9 | 16,3 | 8 |
| DPP/dočasný p.pomer/ | 3 | 0 | 2,22 | 0 |
| Znížený úväzok | 8 | 3 | 2,32 | 2,2 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 2 | 15 | 17 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| spolu | 2 | 16 | 18 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| I. | Etická výchova | 1 |
| II. | Prírodoveda, Informatická výchova | 1,1 |
| III. | Informatická výchova, Etická výchova | 1,1 |
| IV. | Anglický jazyk, Informatická výchova | 3,1 |
| V. | Anglický jazyk,Biológia, Informatika, Regionálna výchova, Výtvarná výchova | 3,2,1,1,1 |
| VI. | Biológia, Fyzika, Informatika,Chémia, | 1,5,1,1,0,5 |
| VII. | Biológia, Fyzika,Chémia,Technika,Svet práce, Informatika, | 1,5,1,0,5,0,5,1 |
| VIII. | Biológia, Fyzika, Chémia,Technika, Svet práce, Inforrmatika | 1,2,2,0,5,0,5,1 |
| IX. | Biológia, Fyzika, Chémia, Informatika | 1,2,2,1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 1 | 1 |
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| inovačné vzdelávanie | 1 | |
| aktualizačné vzdelávanie | 3 | 1 |
| predatestačné štúdium | 1 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Vesmír očami detí | 1 | 1. miesto | |||
| Kreácie detského folklóru | 12 | 1. miesto, 3. miesto | 1. miesto | ||
| Basketbal-chlapci | 10 | 2. miesto | |||
| Plameň -chlapci | 10 | 3. miesto | |||
| Letecké modelárstvo | 2 | 1.miesto | 1. miesto, 2. miesto | ||
| Turistická zdatnosť | 1 | 2. miesto | |||
| Biblia očami detí | 1 | 1. miesto | 2. miesto | ||
| Moje istoty/neistoty | 1 | 1. miesto | |||
| Dejepisná olympiáda | 1 | 4. miesto | |||
| Kytica domovine | 1 | 1. miesto | |||
| Detský hudobný folklór | 1 | 1. miesto | |||
| Hviezdoslavov Kubín | 1 | 2. miesto | |||
| DPO očami detí | 3 | 2x1. miesto, 2. miesto | |||
| Šaliansky Maťko | 1 | 2. miesto |
Žiaci základnej školy s materskou školou Sedlice sa úspešne prezentovali na verejnosti kultúrnym programom pod názvom Vianočná akadémia, detským vystúpením pri príležitosti Dňa matiek v Sedliciach.
Žiaci školy pravidelne preukazovali talent, nadanie a vlastnú šikovnosť výstavou svojich umelecko-výtvarných prác v priestoroch školy.
Mladí novinári sa úspešne snažili zachytiť celoročný život školy vydávaním školského časopisu Tabuľoviny, ktorý bol distribuovaný do všetkých spádových obcí.
Všetky aktuality, akcie, ale aj výsledky našich žiakov doplnené videom a fotografiami si mohla verejnosť pravidelne prezerať na www stránke školy, ktorá zaznamenala mimoriadnu návštevnosť.
V rámci pravidelnej starostlivosti o detský chrup a prevencie pred zubným kazom triedy spolu so svojimi triednymi učiteľmi absolvovali 2x počas šk. roka preventívnu lekársku prehliadku, a tak ušetrili rodičom veľa drahocenného času.
V záujme propagácie zdravého životného štýlu sme pripravili celoškolskú akciu venovanú racionálnemu stravovaniu zameranú na prípravu domáceho pečiva . Uskutočnila sa celoškolská prednáška o prospešnosti mlieka a mliečnych výrobkov pre ľudský organizmus. V rámci poskytovania služieb verejnosti sa škola snažila vyjsť v ústrety všetkým záujemcom o prenájom telocvične a sauny nielen po vyučovaní v pracovných dňoch, ale aj počas víkendov a sviatkov. Domov poskytla aj stolným tenistom ŠK Sedlice, ktorí tak v rámci svojich ligových zápolení s úspechom reprezentovali nielen svoju u obec, ale aj našu základnú školu.
V rámci Dňa Zeme naši žiaci zapojili do akcie ,,Vyrob si svoju tašku, ktorou sa snažili poukázať na škodlivý vplyv igelitových tašiek na životné prostredie. Aktivne sme sa zapojili do celoslovenského projektu Biela pastelka a zbirky na detskú onkológiu.
Navštívili sme divadelné prestavenia v DJZ v Prešove, filmové predstavenie v kine MAX, jaskyňu Zlá diera, hrad v Starej Ľubovni, predstavenie v mestskej hvezdárni a planetáriu, náučnú výstavu v košickom Steel-parku a zúčastnili sa aj rednášok na tému ochrana prírody, škodlivosť fajčenia či nebezpečenstvá číhajúce na internete.
Aktívne spolupracujeme s DHZ v Sedliciach hlavne v období príprav na žiacke hasičské súťaže.
Naši šikovní modelári sa s úspechom zúčastňovalii majstrovských súťaži v leteckom modelárstve, kde získali celý rad popredných umiestnení.
Dali sme o sebe vedieť aj na poli speváckych súťaži, kde boli naši poprední spevác mimoriadne úspešní a stali sa ich laureátmi dokonca aj na celoslovenskom poli.
Projekty, do ktorých je škola zapojená
A) Dlhodobé: - Infovek
- Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva
- Digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety
- Zvyšovanie kvality vzdelávania na ZŠ a SŠ s využitím elektronického testovania
- Recyklo Hry- /Separovaný zber elektroodpadu/
B) Krátkodobé: - Mliečny program
- Nie drogám
- Literárne projekty
- Školské ovocie
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 14.3. 2012
Druh inšpekcie: Informatívna.
Predmet školskej inšpekcie: Realizácia celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka v základnej škole.
Výsledok inšpekcie: Počas priebehu inšpekcie zameranej na realizáciu celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka, neboli zistené žiadne nedostaky. Riaditeľ školy, koordinátor a administrátori postupovali v súlade s pokynmi vypracovanými Národným ústavom certifikačných meraní vzdelávania (NÚCEM).
Ped. org. zabezpečenie
Pedagogický zbor tvoria riaditeľ školy, poverený zástupca riaditeľa pre ZŠ, zástupca riaditeľa pre MŠ, 16 učiteľov vrátane výchovného poradcu, vychovávateľky v školskej družine na čiastočný pracovný úväzok, 4 učiteľov na čiastočný pracovný úväzok, špeciálneho pedagóga na čiastočný pracovný úväzok a 3 učiteliek v MŠ. Pedagogický zbor je zmiešaný s väčšinovou prevahou žien 14:7 a 100% pedagogickou spôsobilosťou. Vekovo je pestrý - od mladých kolegov až po skúsených spolupracovníkov. Okrem svojej priamej vyučovacej činnosti učitelia vystupujú aj vo funkciách koordinátorov pre výchovu proti formám diskriminácie a výchovy k ľudským právam, výchovy k manželstvu a rodičovstvu, prevencie drogových závislostí, zdravotnej výchovy, environmentálnej výchovy, pre BOZP a CO a v neposlednom rade, ako koordinátori pre tvorbu školského vzdelávacieho programu.
Materiálno-technické podmienky
Priestorové a materiálno-technické podmienky školy sú na veľmi dobrej úrovni. Základnú školu s materskou školou je možné rozdeliť na tri časti - hlavnú budovu, telocvičňu a materskú školu. V areály školy sa nachádza aj parkovisko, ktoré slúži zamestnancom školy, rodičom, hosťom alebo návštevníkom telocvične. Hlavná dvojposchodová budova slúži žiakom základnej školy. V tejto budove sídli vedenie školy, sú tu všetky odborné učebne (školská dielňa, počítačová učebňa s notebookom a dataprojektorom, jazyková učebňa s interaktívnou tabuľou a vizualizérom, učebňa výtvarnej výchovy, cvičná kuchynka), kabinety so svojimi zbierkami, školská knižnica s interaktívnou tabuľou, sklad učebníc školský klub detí a školská jedáleň. V budove školy je ďalej k dispozícii jedna spoločná šatňa pre všetkých žiakov a na každom poschodí kompletne zrekonštruované sociálne zariadenia. Vybavenie kabinetov je každoročne obnovované a dopĺňané aktuálnymi učebnými pomôckami podľa požiadaviek vedúcich zbierok a podľa finančných možností školy. V oblasti materiálového vybavenia základnej školy, by sme chceli zrealizovať úpravu starej budovy ŠJ, ktorej priestory by sme chceli využívať počas pracovného vyučovania alebo na záujmovú činnosť žiakov. Taktiež od šk. roka 2014/2015, by chceli začať s dopĺňaním inventára školskej dielne.
Priestory telocvične potrebujú rekonštrukciu. Je nutná výmena okien a oprava pretekajúcej strechy v priestoroch kabinetu učiteľa TV. Tiež je potrebné natrieť drevený povrch telocvične protišmykovým lakom. Je vypracovaný projekt na jej rekonštrukciu zahŕňajúcu výmenu okien, zateplenie budovy, obnovu spŕch a soc. zariadení a vymaľovanie. Ak budeme úspešný, projekt by sa mohol začať realizovať už v druhej polovici roku 2014. V priestoroch telocvične je zriadená aj posilňovňa a školská sauna, ktorá slúži žiakom školy, čím sa podstatne skvalitnila a rozšírila propagácie zdravého životného štýlu, vyučovania telesnej výchovy a krúžkových aktivít.
Po rekonštrukcii výdajnej kuchyne a soc. zariadení pre zamestnancov sú aj materiálno- technické podmienky v materskej škole na veľmi dobrej úrovni. V tomto školskom roku by sme chceli upriamiť pozornosť na rekonštrukciu detského ihriska, čím zlepšíme možnosti pohybového vyžitia našich detí.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
Prensené kompetencie : 249 513,-
Originálne kompetencie : 90 840,-
MŠ /KŠÚ/ :1 958,-
Cestovné žiakom : 5 159,-
Šk. potreby, strávné : 266,- + 1 824,-
Príspevky na žiakov zo soc, znevýhodneného prostredia : 520
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
MŠ : 940,-
ŠKD : 560,-
CVČ : 2 685,-
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
Príjem : 4 398,-
Výdaj : 4 398,-
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- dobre fungujúca tímová práca učiteľov ZŠ a MŠ,
- materiálovo-technické zabezpečenie
- starostlivosť o žiakov s individuálnymi vzdelávacími
potrebami,
- dobrá vybavenosť školy počítačovou technikou
/počítačová učebňa, pripojenie na internet/,
- štyri interaktívne tabule
- prezentácia školy na verejnosti /www stránka, školský
časopis, kultúrne vystúpenia
- vlastná telocvičňa a sauna,
- cvičná kuchynka pre žiakov,
- školská dielňa,
- školská knižnica,
- školský klub detí,
- rozľahlý a rovinatý areál o rozlohe cca 2 ha,
- vlastné detské ihrisko so zábavnými prvkami.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
- upravená parkovacia plocha pre autá zamestancov a hostí,
- je potrebná rekonštrukcia budovy telocvične,
/výmena okien a zateplenie budovy/
- rekonštrukcia soc. zariadení v telocvični.
- rekonštrukcia rozvodu elektriny v budove školy.
- rekonštrukcia starej budovy Šj a vytvorenie nových priestorov pre záujmovú
činnosť žiakov
V školskom roku 2014/2015 by sme schceli realizovať v spolupráci so zriaďovateľom:
- rekonštrukciu budovy telocvične,
/výmena okien a zateplenie budovy
- rekonštrukcia soc. zariadení v telocvični.
- rekonštrukcia starej budovy Šj a vytvorenie nových priestorov pre záujmovú
činnosť žiakov
V školskom roku 2013/2014 úspešne ukončilo ZŠ 24 deviatakov , z ktorých 8 žiaci boli prijatí na ďalšie štúdium na gymnázia, 1 žiak na HA, 2 žiaci na SOŠ/4/, 7 žiakov na SPŠ, 3 žiaci na SOŠ/3/, 1 žiak na SZŠ a 2 žiaci na PaSA.
Rozvrh hodín rešpektuje didaktické zásady, psychohygiena vyučovania je zabezpečená. V škole máme melodické zvonenie, osvetlenie v triedach a na chodbách spĺňa bezpečnostné požiadavky. Odev a obuv si žiaci odkladajú vo vyhradených priestoroch školskej šatne, kde každý žiak má vlastnú uzamykateľnú skrinku. Osobná hygiena žiakov je dodržiavaná pomocou hygienického vrecúška, ktoré povinne vlastnia všetci žiaci školy. Čistota v triedach, chodbách, sociálnych zariadeniach a v okolí školy je na štandardnej úrovni. Priemerný počet žiakov v triedach je 17. Stravovanie je zabezpečené v školskej jedálni a jedlá spĺňajú všetky predpísané výživové hodnoty. Rozbory pitnej vody zo školskej studne preukazujú vyhovujúci stav kvality pitnej vody.
Žiaci majú k dispozícii zrekonštruované soc. zariadenia na hornom aj dolnom poschodí, ktoré sú hygienicky udržiavané aj počas vyučovania.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Anglický jazyk | 17 | 1 | Jana Gumanová |
| Výtvarný | 20 | 1 | Mgr. Monika Hurajová |
| Folklórny | 26 | 1 | František Bartko |
| Ekologický | 17 | 1 | Ing. Róbert Sedlák |
| Futbalový | 24 | 2 | PaedDr. Ivo Boldižár |
| Hasičský | 20 | 1 | Peter Fiľakovský |
| Modelársky | 6 | 1 | Rastislav Seman |
| Novinársky | 10 | 1 | Mgr. Natália Rimáková |
| Počítačový | 18 | 1 | Mgr. Štefan Rimák |
| Turistický | 10 | 1 | Ing. Ján Hudák |
| Slovenského jazyka a literatúry | 13 | 1 | Mgr. Natália Rimáková |
| Spevácky | 15 | 1 | PaedDr. Irena Veverková |
| Stolnotenisový | 17 | 1 | Mgr. Jozef Kaščák |
| Šikovné ruky | 23 | 1 | Mgr. Beáta Olejárová |
| Turistický | 10 | 1 | Ing. Ján Hudák |
| Vševedko | 19 | 1 | Mgr. Gabriela Kotuličová |
| Biblicko-tvorivý | 17 | 1 | Mgr. Magdaléna Fričová |
| Ručné práce | 20 | 1 | Mgr. Katarína Hricová |
S rodičmi spolupracujeme prostredníctvom výboru RZ pri zakúpení učebníc a učebných pomôcok, príprave školských výletov a exkurzií, MDD aleboj priamo oslovujeme rodičov so žiadosťou o odbornú či materiálnu pomoc. Aj s prispením RZ organizujeme vždy v decembri Vianočnú akadémiu. V závere školského roka podľa potreby spolupracujeme s rodičmi pri rozlúčke deviatakov so ZŠ.
Žiakom, ktorých rodičia sú v hmotnej núdzi, bol 2 x ročne poskytnutý finančný príspevok na zakúpennie učebných pomôcok podľa aktuálnej potreby.
Aj za účasti niektorých rodičov sa naši žiaci zúčastnili školského poznávacieho výletu do Košíc a Starej Ľubovne.
Vzťahy medzi školou a žiakmi sme pestovali v intenciách demokratických zásad, primeranej náročnosti a vzájomného rešpektovania. Naďalej chceme ostať školou otvorenou pre rodičov a širokú verejnosť. Rozvíjať spoluprácu s rodičmi cestou rodičovských združení a výborom RZ. Vedenie školy spolupracovalo s radou školy, OZ, OcÚ Sedlice, OcÚ Klenov, OcÚ Miklušovce, OcÚ Suchá Dolina, OcÚ Ľubovec, DHZ Sedlice, PDP Sedlice, CPPPaP, MPC, ABC CVČ, ŠOS, RÚVZ a PZ Prešov-sever a Krajským riaditeľstvom PZ,
Vypracoval: Mgr.Štefan Rimák
V Sedliciach, 19. augusta 2014
Vyjadrenie rady školy:
Rada školy odporúča zriaďovateľovi Obci Sedlice, Sedlice 176, 082 43 Sedlice
schváliť
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach Základnej školy s materskou školou Sedlice, Sedlice 3, 082 43 Sedlice za školský rok 2013/2014.
Powered by aSc EduPage