| Názov školy | Základná škola s materskou školou Sedlice, 082 43 Sedlice |
| Adresa školy | Sedlice 3, 082 43 Sedlice |
| Telefón | +421 x 0517782217 |
| zasedlice@zasedlice.edu.sk | |
| WWW stránka | zasedlice.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Sedlice |
| Priezvisko, meno | Telefón | Mobil | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr.Štefan Rimák | 0517782217 | 0948007995 | 0918539680 | stefanrimak@gmail.com |
| ZRŠ pre ZŠ | Mgr. Beáta Olejárová | 0517782217 | |||
| ZRŠ pre MŠ | Jana Kováčová | 0517782218 |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Slávka Petrenčáková |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jozef Kaščák |
| ostatní zamestnanci | Mária Chomjaková |
| zástupcovia rodičov | Iveta Kotuličová |
| Renáta Mihaľová | |
| Mgr. Zuzana Timková | |
| Danka Čuchtová | |
| zástupca zriaďovateľa | Mgr. Marek Joščák |
| Mgr. Marek Guman | |
| Ladislav Dzurenda | |
| iní | Tomáš Stachura |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ pre 1.-4.ročník | Mgr. Beáta Olejárová | |
| PK pre prírodovedné predmety | Mgr. Monika Hurajová | MAT,FYZ,CHEM,ZEM,PRI,TECH,GEO, BIO,INF,VDO,TSV |
| PK pre spoločensko vedné predmety | PaedDr. Irena Veverková | SJL,ANJ,RUJ,HUD,VYV,NAV,DEJ,OBV,ETV,REV |
Počet žiakov školy: 153
Počet tried: 9
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 14 | 9 | 19 | 12 | 21 | 23 | 24 | 16 | 15 | 153 |
| z toho ŠVVP | 1 | 2 | 1 | 4 | 1 | 9 | ||||
| z toho v ŠKD | 10 | 3 | 10 | 1 | 1 | 1 | 26 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2012:
K 30.6.2012 bolo zapísaných 26/ 16 žiakov 1. ročníka.
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2012: 22/15
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 4
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2012
Školskú dochádzku na ZŠ k 30.6. 2012 ukončilo 15/9 žiakov 9. ročníka.
| Gym 4.roč | HA | PaSA | OA | SPŠ | SOŠ/3/ | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 | 4 | 0 | 15 |
| prijatí | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 | 4 | 0 | 15 |
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 0 | 100 |
| Trieda | Aj | Bi | D | FYZ | GEO | Hv | HV | CH | INV | INF | MAT | OBN | OBV | Pv | Pr |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | 1,5 | |||||||||||||
| 2.A | 1 | 1 | 1,67 | ||||||||||||
| 3.A | 1,21 | 1 | 1,11 | 1,84 | |||||||||||
| 4.A | 1,42 | 1 | 1 | 2,08 | 1,17 | ||||||||||
| 5.A | 1,9 | 2 | 1,71 | 1,86 | 1 | 1,52 | 2,19 | 1,52 | |||||||
| 6.A | 2,13 | 2 | 1,91 | 2,22 | 1,83 | 1,17 | 1,17 | 2,43 | 1,7 | ||||||
| 7.A | 2,13 | 2,04 | 2 | 2,42 | 1,88 | 1 | 1,33 | 2,21 | 1,71 | ||||||
| 8.A | 2,06 | 2,13 | 2,13 | 2,44 | 1,69 | 2,69 | 1,47 | 3,06 | 2,13 | ||||||
| 9.A | 2,27 | 2,33 | 2,6 | 2 | 3,07 | 3,13 | 1,87 | 2,4 |
| Trieda | Pr | REV | RUJ | Sj | Spr | SVP | TchV | TSV | Tv | Vl | VYU | VYV | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | 1,64 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| 2.A | 1,33 | 1,56 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||
| 3.A | 1,37 | 1,74 | 1 | 1 | 1,16 | 1 | |||||||
| 4.A | 1,58 | 1,92 | 1 | 1 | 1,58 | 1 | |||||||
| 5.A | 1,19 | 2,14 | 1 | 1,24 | 1 | ||||||||
| 6.A | 1,39 | 2,3 | 1 | 1,09 | 1 | ||||||||
| 7.A | 1,92 | 2,54 | 1 | 1 | 1,21 | 1,04 | |||||||
| 8.A | 2 | 2,56 | 1 | 1,13 | 1,5 | 1,19 | |||||||
| 9.A | 2,87 | 1 | 1 | 1 | 1,53 | 2,53 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1.A | 14 | 13 | 1 | 0 |
| 2.A | 9 | 9 | 0 | 0 |
| 3.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| 4.A | 12 | 12 | 0 | 0 |
| 5.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| 6.A | 23 | 22 | 1 | 0 |
| 7.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| 8.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 9.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 14 | 398 | 28,4 | 398 | 28,4 | 0 |
| 2.A | 9 | 486 | 54 | 486 | 54 | 0 |
| 3.A | 19 | 687 | 36,2 | 687 | 36,2 | 0 |
| 4.A | 12 | 482 | 40,2 | 482 | 40,2 | 0 |
| 5.A | 21 | 1052 | 50,1 | 1052 | 50,1 | 0 |
| 6.A | 23 | 912 | 39,7 | 912 | 39,7 | 0 |
| 7.A | 24 | 944 | 39,3 | 944 | 39,3 | 0 |
| 8.A | 16 | 711 | 44,4 | 711 | 44,4 | 1 |
| 9.A | 15 | 699 | 46,6 | 699 | 46,6 | 0 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Celosl. priemer v % |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 14 | 48,86 | 54,47 |
| Monitor MAT | 14 | 50,00 | 57,54 |
V 1. - 8. roč. sa vyučovalo podľa ŠkVP. V 9. roč. podľa variantu 2 učebných plánov pre 1. - 9. roč. ZŠ schválených MŠ SR dňa 14. mája 2003 číslo 520/2003-41 s platnosťou od 1.septembra 2003.
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Vedenie domácnosti | 9. roč. | 1 | 1 |
| Cvičenia z matematiky | 9. roč. | 1 | 1 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| ŠkVP | 1.ročník | SLJ | 2 |
| MAT | 1 | ||
| PRI | 0,5 | ||
| ETV/NAB | 0,5 | ||
| VYV | 1 | ||
| ŠkVP | 5.ročník | SJL | 1 |
| REV | 1 | ||
| TEV | 1 | ||
| BIO | 1 | ||
| INF | 0,5 | ||
| MAT | 1,5 | ||
| ŠkVP | 2. ročník | SLJ | 3 |
| MAT | 1 | ||
| VYV | 1 | ||
| ŠkVP | 6. ročník | SLJ | 1 |
| RUJ | 1 | ||
| DEJ | 1 | ||
| MAT | 1 | ||
| TEV | 1 | ||
| BIO | 0,5 | ||
| REV | 0,5 | ||
| ŠkVP | 3. ročník | SJL | 2 |
| MAT | 2 | ||
| VYV | 1 | ||
| ŠkVP | 7. ročník | SJL | 1 |
| RUJ | 1 | ||
| DEJ | 1 | ||
| MAT | 1,5 | ||
| INF | 0,5 | ||
| TEV | 1 | ||
| ŠkVP | 4. ročník | SJL | 2 |
| MAT | 2 | ||
| VYV | 1 | ||
| ŠkVP | 8. ročník | RUJ | 1 |
| CHE | 1 | ||
| DEJ | 1 | ||
| OBN | 0,5 | ||
| NAB | 0,5 | ||
| INF | 0,5 | ||
| VYU | 0,5 | ||
| MAT | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 1 | 14 | 0 |
| Bežných tried | 8 | 139 | 7 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 9 | 153 | 7 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP/ZŠ,ŠKD,ŠJ/ | 16 | 8 | 13,5 | 8,5 |
| DPP | 1 | 0 | 1 | 0 |
| Znížený úväzok | 3 | 2 | 0,52 | 1,5 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 2 | 13 | 15 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| spolu | 2 | 14 | 16 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| I. | Etická výchova | 1 |
| III. | Prírodoveda | 1 |
| IV. | Anglický jazyk, Etická výchova, Pracovné vyučovanie, | 3,1,1 |
| V. | Anglický jazyk, Geografia,Biológia, Informatika, Výtvarná výchova, Regionálna výchova, Etická výchova | 3,1,2,1,1,1,1 |
| VI. | Anglický jazyk,Biológia, Fyzika, Informatika,Geografia,Chémia, Výtvarná výchova | 3,1,5,1,1,1,0,5,1 |
| VII. | Anglický jazyk,Biológia, Fyzika,Chémia,Technika,Svet práce, Informatika, Hudobná výchova | 3,1,5,1,0,5,0,5,0,5,1,1 |
| VIII. | Anglický jazyk, Biológia, Fyzika, Chémia,Technika, Svet práce, Inforrmatika | 3,1,2,2,0,5,0,5,1 |
| IX. | Anglický jazyk, , Prírodopis, Fyzika, Vedenie domácnosti, Chémia,Technická výchova,Etická výchova, Hudobná výchova | 3,1,2,1,2,1,1,1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | 2 | |
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | 1 | |
| vysokoškolské nepedagogické | ||
| štúdium cudzích jazykov | 1 |
Ocenení žiaci na konci školského roka 2011/2012
Meno a priezvisko Trieda Umiestnenie Názov súťaže
A. Onofrej 8.A 3. Memoriál Mil. Minárika
2. Jesenná liga Stropkov
Z. Semanová 7.A 1. MMM
2. Prešovská jar
2. Jesenná liga Stropkov
2. Memoriál Jožka Hudáka
E. Janiga 9.A 2. Zimná liga
3. Prešovská jeseň
B. Fiľakovský 7.A 1. Zimná liga
2. MMM
1. Prešovská jar
3. Prešovká jar
1. Prešovská jeseň
3. Memoriál Jožka Hudáka
3. Jesenná liga Stropkov
M. Hurajová 7.A 3. Lit. súžaž o cenu Slov. učeného tovarišstva
L. Rončíková 8.A 2. Rétorika
S. Kollarčíková 9.A 1. Literárna súťaž dobrovoľnej požiarnej ochrany
A. Palková 9.A 2. Literárna súťaž dobrovoľnej požiarnej ochrany
S. Adam 4.A 2. Kreácie detského folklóru
2. Slávik Slovenska
M.. Čuchtová 9.A 1. Kreácie detského folklóru
1. Slávik Slovenska
Žiaci základnej školy s materskou školou Sedlice sa úspešne prezentovali na verejnosti kultúrnym programom pod názvom Vianočná akadémia a detským vystúpením pri príležitosti 50. výročia otvorenia školy v Sedliciach.
Žiaci školy pravidelne preukazovali talent, nadanie a vlastnú šikovnosť výstavou svojich umelecko-výtvarných prác v priestoroch školy.
Mladí novinári sa úspešne snažili zachytiť celoročný život školy vydávaním školského časopisu Tabuľoviny, ktorý bol distribuovaný do všetkých spádových obcí.
Všetky aktuality, akcie, ale aj výsledky našich žiakov doplnené videom a fotografiami si mohla verejnosť pravidelne prezerať na www stránke školy, ktorá zaznamenala mimoriadnu návštevnosť.
V rámci pravidelnej starostlivosti o detský chrup a prevencie pred zubným kazom triedy spolu so svojimi triednymi učiteľmi absolvovali 2x počas šk. roka preventívnu lekársku prehliadku, a tak ušetrili rodičom veľa drahocenného času.
V záujme propagácie zdravého životného štýlu sme pripravili celoškolskú akciu venovanú racionálnemu stravovaniu zameranú na prípravu a nutričné zložanie zdravej desiaty. Uskutočnila sa celoškolská prednáška o prospešnosti mlieka a mliečnych výrobkov pre ľudský organizmus. V rámci poskytovania služieb verejnosti sa škola snažila vyjsť v ústrety všetkým záujemcom o prenájom telocvične a sauny nielen po vyučovaní v pracovných dňoch, ale aj počas víkendov a sviatkov. Domov poskytla aj stolným tenistom ŠK Sedlice, ktorí tak v rámci svojich ligových zápolení s úspechom reprezentovali nielen svoju u obec, ale aj našu základnú školu.
V rámci Dňa Zeme naši žiaci pomáhali pri upratovaní všetkých spádových obcí a likvidácii čiernych skládok v katastri obce Sedlice. Aktivne sme sa zapojili do celoslovenského projektu Vyčistime si Slovensko, kde sme boli aj ocenení zájazdom do jaskyne Zlá diera. Naše ocenenie bolo publikované aj v regionálnom denníku Korzár.
Navštívili sme 2 divadelné prestavenia v DJZ v Prešove a v divadle Alexandra Duchnoviča a detské filmové predstavenie v kine Cinemax.
Aktívne spolupracujeme s DHZ v Sedliciach hlavne v období príprav na žiacke hasičské súťaže.
Naši šikovní modelári sa s úspechom zúčastňovalii majstrovských súťaži v leteckom modelárstve, kde získali celý rad popredných umiestnení.
Dali sme o sebe vedieť aj na poli speváckych súťaži, kde boli naši poprední spevác mimoriadne úspešní a stali sa ich laureátmi.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé: - Infovek
- Modernizácia vzdelávacieho procesu na zákkladných školách
- Recyklo Hry- /Separovaný zber elektroodpadu/
B) Krátkodobé: - Mliečny program
- Vyčistime si Slovensko
- Biela pastelka
- Nie drogám
- Literárne projekty
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 14.3. 2012
Druh inšpekcie: Informatívna.
Predmet školskej inšpekcie: Realizácia celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka v základnej škole.
Výsledok inšpekcie: Počas priebehu inšpekcie zameranej na realizáciu celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka, neboli zistené žiadne nedostaky. Riaditeľ školy, koordinátor a administrátori postupovali v súlade s pokynmi vypracovanými Národným ústavom certifikačných meraní vzdelávania (NÚCEM).
Priestorové a materiálno-technické podmienky školy sú na veľmi dobrej úrovni.Základnú školu s materskou školou je možné rozdeliť na tri časti - hlavnú budovu, telocvičňu a materskú školu. V arealy školy sa nachádza aj parkovisko, ktoré slúži zamestnancom školy, rodičom, hosťom alebo návštevníkom telocvične. Hlavná dvojposchodová budova slúži žiakom základnej školy. V tejto budove sídli vedenie školy, sú tu všetky odborné učebne (školská dielňa, počítačová učebňa s dataprojektorom, jazyková učebňa s interaktívnou tabuľou, učebňa výtvarnej výchovy, cvičná kuchynka), kabinety so svojimi zbierkami, žiacka knižnica s interaktívnou tabuľou, sklad učebníc a školský klub detí. V budove školy je ďalej k dispozícii jedna spoločná šatňa pre všetkých žiakov a na každom poschodí kompletne zrekonštruované sociálne zariadenia. Vybavenie kabinetov je každoročne obnovované a dopĺňané aktuálnymi učebnými pomôckami podľa požiadaviek vedúcich zbierok a podľa finančných možností školy.
Uskutočnili sme rekonštrukciu hygienických kútikov v triedach, vymenili sme odpadové potrubia, do sociálnych zariadení sme zaviedli prívod teplej vody.
Ukončila sa rekonštrukcia ZŠ v ktorej zahrnuté aj komplexné zateplenie obvodového plášťa a strechy, hlavnej budovy, výmena podlách v triedach a kabinetoch, výstavba soc. zariadení pre učiteľov, výmena okien a vstupných dverí v celej budove, zastrešenie spojovacieho chodníka medzi hlavnou budovou a telocvičňou, výstavba chodníka zo zámkovej dlažby pred školou a zriadenie novej školskej kuchyne a jedálne v budove školy. Rekonštrukcia ZŠ bola financovaná z ESF so spoluúčasťou zriaďovateľa Obce Sedlice.
Z prostriedkov školy a zo spoluúčasťou sponzorov sa podarilo vybudovať školské detské ihrisko s hracími prvkami, ktoré vo veľkej miere využíva v popoludňajších hodinách široká verejnosť.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
Prenesené kompetencie - 221 511,-€
Originálne kompetencie - 80 025,- €
MŠ /KŠÚ/ - 2 470, - €
Cestovné žiakom - 5 796,- €
Šk. potreby, stravné - 381,80 + 1 740,86 - €
Prísp. na žiakov zo
soc. znev. prostredia - 479,-
Spolu :312 403,66
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
MŠ - 556,- €
ŠKD - 534,- €
ŠSZČ - 2 664,- €
Spolu: - 3 754,- €
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
Príjem - 4 405,- €
Výdaj /prevádzka/ - 4 405,- €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
Sponzorský dar - 2 000,- €
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Príjmy
Sponzorský dar - 2 000,- €
Výdavky
Detské ihrisko - 2 000,- €
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- dobre fungujúca tímová práca učiteľov ZŠ a MŠ,
- materiálovo-technické zabezpečenie
- starostlivosť o žiakov s individuálnymi vzdelávacími
potrebami,
- dobrá vybavenosť školy počítačovou technikou
/počítačová učebňa, pripojenie na internet/,
- štyri interaktívne tabule
- prezentácia školy na verejnosti /www stránka, školský
časopis, vystúpenie k 50. výročiu otvorenia školy,
- vlastná telocvičňa a sauna,
- cvičná kuchynka pre žiakov,
- školská dielňa,
- školská knižnica,
- školský klub detí,
- rozľahlý a rovinatý areál o rozlohe cca 2 ha,
- vlastné detské ihrisko so zábavnými prvkami.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
- nedostatok kvalifikovaných odborníkov na vyuč.anglického
jazyka,
- upravená parkovacia plocha pre autá zamestancov a hostí,
- záujem učiteľov o kontinuálne vzdelávanie,
- je potrebná rekonštrukcia budovy telocvične,
/výmena okien a zateplenie budovy/
- rekonštrukcia soc. zariadení v telocvični.
- rekonštrukcia rozvodu elektriny v budove školy.
V školskom roku 2011/2012 úspešne ukončilo ZŠ 15 deviatakov , z ktorých 2 žiaci boli prijatích na ďalšie štúdium na gymnáziách, 3 žiaci na HA, 2 žiaci na OA, 3 žiaci na SPŠ, 1 žiak na PaPA a 4 žiaci na SOŠ/3r./.
Rozvrh hodín rešpektuje didaktické zásady, psychohygiena vyučovania je zabezpečená. V škole máme melodické zvonenie, osvetlenie v triedach a na chodbách spĺňa bezpečnostné požiadavky. Odev a obuv si žiaci odkladajú vo vyhradených priestoroch pre jednotlivé triedy v školských šatniach, ktoré sú počas vyučovania uzamknuté. Osobná hygiena žiakov je dodržiavaná pomocou hygienického vrecúška, ktoré povinne vlastnia všetci žiaci školy. Čistota v triedach, chodbách, sociálnych zariadeniach a v okolí školy je na štandardnej úrovni. Priemerný počet žiakov v triedach je 17. Stravovanie je zabezpečené v školskej jedálni a jedlá spĺňajú všetky predpísané výživové hodnoty. Rozbory pitnej vody zo školskej studne preukazujú pretrvávajúce mierne zvýšené hodnoty dusičnanov, preto nezávadnú pitnú vody pre žiakov zabezpečujeme formou nápojového automatu umiestneného na školskej chodbe.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Anglický jazyk 1 | 21 | Jana Gumanová | |
| Anglický jazyk 2 | 20 | Mgr. Terézia Součková | |
| Bedmintonový | 17 | Mgr. Gabriela Kotuličová | |
| Ekologický | 16 | Ing. Róbert Sedlák | |
| Futbalový | 27 | PaedDr. Ivo Boldižár | |
| Hasičský | 20 | Bc. Soňa Chomjaková | |
| Modelársky | 10 | Rastislav Seman | |
| Novinársky | 9 | Mgr. Natália Rimáková | |
| Počítačový | 15 | Stanislav Adzima | |
| Ručné práce | 36 | Mgr. Katarína Hricová | |
| Slovenského jazyka a literatúry | 8 | Mgr. Natália Rimáková | |
| Spevácky | 16 | PaedDr. Irena Veverková | |
| Stolnotenisový | 15 | Mgr. Jozef Kaščák | |
| Šikovné ruky | 19 | Mgr. Beáta Olejárová | |
| Turistický | 10 | Ing. Ján Hudák | |
| Výtvarný | 15 | Mgr. Monika Hurajová |
S rodičmi spolupracujeme prostredníctvom výboru RZ pri zakúpení učebníc a učebných pomôcok, príprave školských výletov a exkurzií, MDD aleboj priamo oslovujeme rodičov so žiadosťou o odbornú či materiálnu pomoc. Aj s prispením RZ organizujeme vždy v decembri Vianočnú akadémiu. V závere školského roka podľa potreby spolupracujeme s rodičmi pri rozlúčke deviatakov so ZŠ.
Žiakom, ktorých rodičia sú v hmotnej núdzi, boli 2 x ročne zakúpené učebné pomôcky podľa aktuálnej potreby.
Vzťahy medzi školou a žiakmi sme pestovali v intenciách demokratických zásad, primeranej náročnosti a vzájomného rešpektovania. Naďalej chceme ostať školou otvorenou pre rodičov a širokú verejnosť. Rozvíjať spoluprácu s rodičmi cestou rodičovských združení a výborom RZ. Vedenie školy spolupracovalo s radou školy, OZ, OcÚ Sedlice, OcÚ Klenov, OcÚ Miklušovce, OcÚ Suchá Dolina, OcÚ Ľubovec, DHZ Sedlice, PDP Sedlice, CPPPaP, MPC, ABC CVČ, ŠOS, RÚVZ a PZ Prešov-sever a Krajským riaditeľstvom PZ,
Vypracoval: Mgr. Štefan Rimák
V Sedliciach, 3. júla 2012
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 11.9.2012
Vyjadrenie rady školy:
Rada školy odporúča zriaďovateľovi Obci Sedlice, Sedlice 176, 082 43 Sedlice
schváliť
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach Základnej školy s materskou školou Sedlice, Sedlice 3, 082 43 Sedlice za školský rok 2011/2012.
Stanovisko zriaďovateľa:
Zriaďovateľ Obec Sedlice, Sedlice 176, 082 43 Sedlice
schvaľuje
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach Základnej školy s materskou školou Sedlice, Sedlice 3, 082 43.
Powered by aSc EduPage