| Názov školy | Základná škola s materskou školou Sedlice, 082 43 Sedlice |
| Adresa školy | Sedlice 3, 082 43 Sedlice |
| Telefón | +421 x 0517782217 |
| zasedlice@zasedlice.edu.sk | |
| WWW stránka | zasedlice.edupage.org |
| Zriaďovateľ | OcÚ Sedlice |
| Priezvisko, meno | Telefón | Mobil | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr.Štefan Rimák | 0517782217 | 0948007995 | 0918539680 | stefanrimak@gmail.com |
| ZRŠ pre ZŠ | Mgr. Valéria Makarová | 0517782217 | |||
| ZRŠ pre MŠ | Jana Kováčová | 0517782218 |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Slávka Petrenčáková |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jozef Kaščák |
| ostatní zamestnanci | Mária Chomjaková |
| zástupcovia rodičov | Iveta Kotuličová |
| Renáta Mihaľová | |
| Mgr. Zuzana Timková | |
| Danka Čuchtová | |
| zástupca zriaďovateľa | Mgr. Marek Joščák |
| Mgr. Marek Guman | |
| Ladislav Dzurenda | |
| iní | Tomáš Stachura |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ pre 1.-4.ročník | Mgr. Beáta Olejárová | |
| PK pre prírodovedné predmety | Mgr. Monika Hurajová | MAT,FYZ,CHEM,ZEM,PRI,TECH,GEO, BIO,INF,VDO,TSV |
| PK pre spoločensko vedné predmety | Mgr. Valéria Makarová | SJL,ANJ,RUJ,HUD,VYV,NAV,DEJ,OBV,ETV,REV |
Počet žiakov školy: 159
Počet tried: 9
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 9 | 19 | 12 | 21 | 23 | 25 | 17 | 15 | 18 | 159 |
| z toho ŠVVP | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 6 |
| z toho v ŠKD | 4 | 11 | 7 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 31 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2011:
K 30.6.2011 bolo zapísaných 17/ 6 žiakov 1. ročníka.
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2011: 14/5
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 2
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2009
Školskú dochádzku na ZŠ k 30.6. 2011 ukončilo 18/9 žiakov 9. ročníka.
| Gym 4.roč | HA | SOŠ/4/ | SOŠ/3/ | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 6 | 3 | 7 | 2 | 0 | 18 |
| prijatí | 6 | 3 | 7 | 2 | 0 | 18 |
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 0 | 100 |
| Trieda | Aj | Bi | D | FYZ | GEO | Hv | HV | CH | INV | INF | MAT | OBN | OBV | Pv | Pr |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | 1,11 | |||||||||||||
| 2.A | 1 | 1,11 | 1,32 | ||||||||||||
| 3.A | 1,25 | 1 | 1 | 1,67 | |||||||||||
| 4.A | 1 | 1,9 | 1 | ||||||||||||
| 5.A | 1,87 | 2,13 | 1,61 | 1,74 | 1 | 1,17 | 2 | 1,48 | |||||||
| 6.A | 2,08 | 1,96 | 1,68 | 2,08 | 1,72 | 1 | 1,88 | 1 | 2,4 | 1,96 | |||||
| 7.A | 2,12 | 2,06 | 2,06 | 2,12 | 1,88 | 1 | 2,06 | 1,13 | 2,53 | 1,41 | |||||
| 8.A | 2,27 | 2,33 | 2,8 | 1 | 3,13 | 3,13 | 1,93 | 2,47 | |||||||
| 9.A | 1,61 | 1,39 | 2,11 | 1 | 2,17 | 2,33 | 1,39 | 1,83 |
| Trieda | Pr | REV | RUJ | Sj | Spr | SVP | TchV | TSV | Tv | Vl | VYV | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1 | 1,33 | 1 | 1 | 1 | |||||||
| 2.A | 1,16 | 1,42 | 1 | 1 | 1,11 | 1 | ||||||
| 3.A | 1,17 | 1,67 | 1 | 1 | 1,17 | 1 | ||||||
| 4.A | 1,86 | 1,81 | 1 | 1 | 1,67 | 1 | ||||||
| 5.A | 1 | 2,22 | 1 | 1,26 | 1,17 | |||||||
| 6.A | 1,52 | 2,8 | 1,04 | 1,32 | 1,04 | |||||||
| 7.A | 2 | 2,47 | 1 | 1,06 | 1,64 | 1,35 | ||||||
| 8.A | 2,93 | 1 | 1 | 1,31 | 1 | 1,93 | ||||||
| 9.A | 2,56 | 1 | 1 | 1,22 | 1,22 | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Opravné skúčky |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 9 | 9 | 0 | 0 | 0 |
| 2.A | 19 | 19 | 0 | 0 | 0 |
| 3.A | 12 | 12 | 0 | 0 | 0 |
| 4.A | 21 | 21 | 0 | 0 | 0 |
| 5.A | 23 | 23 | 0 | 0 | 1 |
| 6.A | 25 | 25 | 0 | 0 | 0 |
| 7.A | 17 | 17 | 0 | 0 | 0 |
| 8.A | 15 | 15 | 0 | 0 | 0 |
| 9.A | 18 | 18 | 0 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 9 | 494 | 54,89 | 494 | 54,89 | 0 | 0,00 |
| 2.A | 19 | 890 | 46,84 | 890 | 46,84 | 0 | 0,00 |
| 3.A | 12 | 871 | 72,58 | 871 | 72,58 | 0 | 0,00 |
| 4.A | 21 | 899 | 42,81 | 899 | 42,81 | 0 | 0,00 |
| 5.A | 23 | 1607 | 69,87 | 1607 | 69,87 | 0 | 0,00 |
| 6.A | 25 | 1693 | 67,72 | 1693 | 67,72 | 0 | 0,00 |
| 7.A | 17 | 1619 | 95,24 | 1619 | 95,24 | 0 | 0,00 |
| 8.A | 15 | 1646 | 109,73 | 1637 | 109,13 | 9 | 0,60 |
| 9.A | 18 | 1927 | 107,06 | 1926 | 107,00 | 1 | 0,06 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Celosl. priemer v % |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 18 | 71,1 | +12,9 |
| Monitor MAT | 18 | 61,1 | +8,2 |
V 1.-3. roč. a 5. - 7. roč. sa vyučovalo podľa ŠkVP. Vo 4. roč. podľa variantu 1 a v 8. a 9. roč. podľa variantu 2 učebných plánov pre 1. - 9. roč. ZŠ schválených MŠ SR dňa 14. mája 2003 číslo 520/2003-41 s platnosťou od 1.septembra 2003.
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Vedenie domácnosti | 9. roč. | 1 | 1 |
| Cvičenia z matematiky | 9. roč. | 1 | 1 |
| Vedenie domácnosti | 8. roč. | 1 | 1 |
| Anglický jazyk | 4. roč. | 2 | 1 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| ŠkVP | 1.ročník | SLJ | 2 |
| MAT | 1 | ||
| PRI | 0,5 | ||
| ETV/NAB | 0,5 | ||
| VYV | 1 | ||
| ŠkVP | 5.ročník | SJL | 1 |
| REV | 1 | ||
| TEV | 1 | ||
| BIO | 1 | ||
| MAT | 1,5 | ||
| INF | 0,5 | ||
| ŠkVP | 2. ročník | SLJ | 3 |
| MAT | 1 | ||
| VYV | 1 | ||
| ŠkVP | 6. ročník | SLJ | 1 |
| RUJ | 1 | ||
| DEJ | 1 | ||
| MAT | 1 | ||
| TEV | 1 | ||
| BIO | 0,5 | ||
| REV | 0,5 | ||
| ŠkVP | 3. ročník | SJL | 2 |
| MAT | 2 | ||
| VYV | 1 | ||
| ŠkVP | 7. ročník | SJL | 1 |
| RUJ | 1 | ||
| DEJ | 1 | ||
| MAT | 1,5 | ||
| INF | 0,5 | ||
| TEV | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 1 | 9 | 0 |
| Bežných tried | 8 | 150 | 6 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 9 | 159 | 6 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP/ZŠ,ŠKD,ŠJ/ | 17 | 8 | 14 | 7,5 |
| DPP | 1 | 0 | 1 | 0 |
| Znížený úväzok | 4 | 2 | 1,17 | 1,5 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 2 | 14 | 16 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| spolu | 2 | 15 | 17 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| II. | Vytvarná výchova, Informatika, Vlastiveda | 2,1,1 |
| III. | Anglický jazyk | 3 |
| IV. | Anglický jazyk, Etická výchova, Pracovné vyučovanie, Vlastiveda, Prírodoveda | 1,1,1.2,2 |
| V. | Anglický jazyk, Biológia, Informatika, Výtvarná výchova | 3, 2, 1,1 |
| VI. | Anglický jazyk,Biológia, Fyzika, Informatika | 3, 2, 1,1 |
| VII. | Anglický jazyk,Biológia, Fyzika,Technická výchova, Informatika | 3,2,1,1,1 |
| VIII. | Anglický jazyk, , Prírodopis, Fyzika, Vedenie domácnosti, Chémia,Technická výchova | 3,2,2,1,2,1 |
| IX. | Anglický jazyk, , Prírodopis, Fyzika, Vedenie domácnosti, Chémia,Technická výchova | 3,1,2,1,2,1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | 1 | 2 |
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | 1 | |
| vysokoškolské nepedagogické | ||
| štúdium cudzích jazykov | 1 |
Umiestnenie Názov súťaže Meno a priezvisko Trieda
1. miesto Energetika 2011 Kolektív 4. ročník
2. miesto/próza Hviez. Kubín Branislav Fiľakovský 6. ročník
3. miesto/poézia -//- Alexandra Palková 8. ročník
3. miesto/poézia -//- Alena Skybová 4. ročník
3. miesto -//- Marek Lacko 4. ročník
1.miesto /Hádzadlá Prešovská jar Branislav Fiľakovský 6. ročník
2. miesto/A3 -//- -//-
2. miesto/P30 -//- -//-
2.miesto/do 12r Zimná liga hádz -//-
2. miesto/A1 Memoriál M. Minárika -//-
2.miesto/H -//- -//-
2. miesto/A3 Majstrovstvá SR -//-
2.miesto /F1H -//- -//-
2.miesto/13-15r Zimná liga hádz Erik Janiga 8. ročník
1. miesto/A3 Prešovská jar -//-
3. miesto/Hádz. -//-
3. miesto/P30 -//-
1. miesto/A1 Memoriál M. Minárika -//-
3. miesto/P30 Majstrovstvá SR -//-
3.miesto/A3 Prešovská jar Zuzana Semanová 6. ročník
3. miesto/F1H Majstrovstvá SR -//-
3. miesto/13-15r Zimná liga hádz Andrej Onofrej 7. ročník
3. miesto Biblická olympiáda Samuel Adam, Damir Bocko,
Soňa Hudáková 3-4.ročník
1. miesto/OK,KK, Slávik Slovenska Samuel Adam
3. miesto/ celoslovenské k -//- -//- 3. ročník
2. miesto/OK,KK -//- Mariana Čuchtová 8. ročník
1. miesto/OK Vesmír očami detí Matej Magač 1. ročník
3. miesto/dievč Plameň 2011
3. miesto Komix Kamila Tlumačová 4. ročník
1. miesto Iskra posol plameňa Monika Hurajová 5. ročník
1. miesto Iskra posol plameňa Simona Fečová 6. ročník
1. miesto Svet mojím fotookom Miriam Rusinková 9. ročník
Žiaci základnej školy s materskou školou Sedlice sa úspešne prezentovali na verejnosti kultúrnym programom pod názvom Vianočná akadémia a detským vystúpením pri príležitosti Dňa matiek.
Žiaci školy pravidelne preukazovali talent, nadanie a vlastnú šikovnosť výstavou svojich umelecko-výtvarných prác v priestoroch školy.
Mladí novinári sa úspešne snažili zachytiť celoročný život školy vydávaním školského časopisu Tabuľoviny, ktorý bol distribuovaný do všetkých spádových obcí.
Všetky aktuality, akcie, ale aj výsledky našich žiakov doplnené fotografiami si mohla verejnosť pravidelne prezerať na www stránke školy, ktorá zaznamenala mimoriadnu návštevnosť.
V rámci pravidelnej starostlivosti o detský chrup a prevencie pred zubným kazom triedy spolu so svojimi triednymi učiteľmi absolvovali 2x počas šk. roka preventívnu lekársku prehliadku, a tak ušetrili rodičom veľa drahocenného času.
V záujme propagácie zdravého životného štýlu sme pripravili celoškolskú akciu venovanú racionálnemu stravovaniu zameranú na prípravu a nutričné zložanie zdravej desiaty. Uskutočnila sa celoškolská prednáška o kolobehu vody v prírode a význame vody pre ľudský organizmus. V rámci poskytovania služieb verejnosti sa škola snažila vyjsť v ústrety všetkým záujemcom o prenájom telocvičnea sauny nielen po vyučovaní v pracovných dňoch, ale aj počas víkendov a sviatkov. Domov poskytla aj stolným tenistom ŠK Sedlice, ktorí tak v rámci svojich ligových zápolení s úspechom reprezentovali svoju obec, ale aj našu základnú školu.
V rámci Dňa Zeme naši žiaci pomáhali pri upratovaní všetkých spádových obcí a likvidácii čiernych skládok v katastri obce Sedlice. Aktivne sme sa zapojili do celoslovenského projektu Vyčistime si Slovensko.
V priestoroch školy sa uskutočnila výstava dejepisných projektov, ktorými si žiaci netradičným spôsobom pripomínali odkazy dávnej, ale i nedávnej minulosti.
Navštívili sme 2 divadelné prestavenia v DJZ v Prešove a 2 detské filmové predstavenie v kine Cinemax.
Aktívne spolupracujeme s DHZ v Sedliciach hlavne v období príprav na žiacke hasičské súťaže.
Naši šikovní modelári sa s úspechom zúčastnili majstrovstiev SR v leteckom modelárstve v Prešove, kde získali celý rad popredných umiestnení.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé: - Infovek
- Modernizácia vzdelávacieho procesu na zákkladných školách
- Recyklo Hry- /Separovaný zber elektroodpadu/
B) Krátkodobé: - Mliečny program
- Vyčistime si Slovensko
- Biela pastelka
- Týždeň farieb
- Energetika 2011
- Nie drogám
- Literárne projekty
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 24.11. 2003.
Druh inšpekcie: Tematická inšpekcia
Priestorové a materiálno-technické podmienky školy sú na dobrej úrovni.Základnú školu s materskou školou je možné rozdeliť na štyri časti - hlavnú budovu, telocvičňu, jedáleň a materskú školu. V arealy školy sa nachádza aj parkovisko, ktoré slúži zamestnancom školy, rodičom, hosťom alebo návštevníkom telocvične. Hlavná dvojposchodová budova slúži žiakom základnej školy. V tejto budove sídli vedenie školy, sú tu všetky odborné učebne (školská dielňa, počítačová učebňa s notebookom a dataprojektorom, špeciálna učebňa pre fyziku a chémiu, cvičná kuchynka), kabinety so svojimi zbierkami, knižnica, sklad učebníc a školský klub detí. V budove školy je ďalej k dispozícii jedna spoločná šatňa pre všetkých žiakov a na každom poschodí kompletne zrekonštruované sociálne zariadenia. Vybavenie kabinetov je každoročne obnovované a dopĺňané aktuálnymi učebnými pomôckami podľa požiadaviek vedúcich zbierok a podľa finančných možností školy.
V školskom roku 2010/2011 sa v priestoroch telocvične zriadila sauna, ktorá slúži žiakom školy, čím sa podstatne skvalitnla a rozšírila propagácie zdravého životného štýlu, vyučovania telesnej výchovy a krúžkových aktivít.
Z významnejších investícií hodno spomenúť zakúpenie interaktívnej tabule, ktorú sme nainštalovali do priestorov žiackej knižnice. Je to v poradí už druhá nenahraditeľná pomocníčka pri uplatňovaní moderných vyučovacích metód.
Uskutočnili sme rekonštrukciu náteru plechovej strechy. Do 2. ročníka sme zakúpili nové jednomiestne nastaviteľné stoly a stoličky. Rozbehla sa rekonštrukcia budovy ZŠ v ktorej je zahrnuté aj komplexné zateplenie obvodového plášťa a strechy. Rekonštrukcia ZŠ bude financovaná z ESF so spoluúčasťou zriaďovateľa.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
Prenesené kompetencie - 261 955,-€
Originálne kompetencie - 121 237, 59,- €
MŠ /KŠÚ/ - 1 674,- €
Cestovné žiakom - 5 144,- €
Šk. potreby, stravné - 1 512,88,- €
Spolu : 391 523,47
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby,
ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
MŠ - 576,- €
ŠKD - 536,- €
ŠSZČ - 3 092,- €
Spolu: - 4 204,- €
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
Príjem - 4 598,- €
Výdaj /prevádzka/ - 4 598,- €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických
osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Príjmy
Príspevok rodičov na fond ZRPŠ - 1 000,- €
Výdavky
Pitný režim pre žiakov - 219,-
Nákup kníh - 220,-
Doprava na plav. výcvik - 200,-
Cestovné na súťaže - 300,-
Ceny na Hviezdoslavov Kubín - 100,-
Ocenenia na konci šk. roka - 260,-
Ceny na MDD - 100,-
Spolu: - 1199,- €
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- dobre fungujúca tímová práca učiteľov ZŠ a MŠ,
- záujem učiteľov o vzdelávanie,
- starostlivosť o žiakov s individuálnymi vzdelávacími
potrebami,
- dobrá vybavenosť školy počítačovou technikou
/počítačová učebňa, pripojenie na internet/,
- interaktívna tabuľa
- prezentácia školy na verejnosti /www stránka, školský
časopis, vystúpenie ku Dňu matiek, výstava
výtvarných prác, výstava historických modelov,
- vlastná telocvičňa,
- cvičná kuchynka pre žiakov,
- školská dielňa,
- školská knižnica,
- školský klub detí,
- rozľahlý a rovinatý areál o rozlohe cca 2 ha.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
- nedostatok kvalifikovaných odborníkov na vyuč.anglického jazyka
- chýba detské ihrisko s hracími prvkami
- upravená parkovacia plocha pre autá zamestancov a hostí
- chýba prívod teplej úžitkovej vody do soc. zariadení
- Je potrebná rekonštrukcia vodovodného a odpadového potrubia
V školskom roku 2010/2011 úspešne ukončilo ZŠ 18 deviatakov , z ktorých 6 žiakov bolo prijatích na ďalšie štúdium na gymnáziách, 3 žiaci na HA, 7 žiakov na SOŠ/4r./ a 3 žiaci na SOŠ/3r./.
Rozvrh hodín rešpektuje didaktické zásady, psychohygiena vyučovania je zabezpečená. V škole máme melodické zvonenie, osvetlenie v triedach a na chodbách spĺňa bezpečnostné požiadavky. Odev a obuv si žiaci odkladajú vo vyhradených priestoroch pre jednotlivé triedy v školských šatniach, ktoré sú počas vyučovania uzamknuté. Osobná hygiena žiakov je dodržiavaná pomocou hygienického vrecúška, ktoré povinne vlastnia všetci žiaci školy. Čistota v triedach, chodbách, sociálnych zariadeniach a v okolí školy je na štandardnej úrovni. Priemerný počet žiakov v triedach je 17. Stravovanie je zabezpečené v školskej jedálni a je na veľmi dobrej úrovni. V školskom roku 2011/2012 sa má odovzdať do užívania nová školská kuchyňa spolu s jedálňou. Rozbory pitnej vody zo školskej studne preukazujú pretrvávajúce zvýšené hodnoty dusičnanov, preto nezávadnú pitnú vody pre žiakov zabezpečujeme formou nápojového automatu umiestneného na školskej chodbe.
Voľnočasové aktivity zabezpečujeme podľa výchovného programu v školskom stredisku záujmovej činnosti,
Školské stredisko záujmovej činnosti sa člení na záujmové krúžky spravidla podľa veku a záujmu našich žiakov, ktorí pracovali pod odborným vedením vedúcich krúžkov.
V školskom roku 2009/2010 aktévne pracovali tieto krúžky s nasledujúcim počtom detí:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Anglický jazyk I. | 15 | 1 |
| Anglický jazyk II. | 8 | 1 |
| Bedmintonový | 12 | 1 |
| Ekologický | 16 | 1 |
| Futbalový | 30 | 2 |
| Matematický | 21 | 1 |
| Modelársky | 12 | 1 |
| Novinársky | 10 | 1 |
| Počítačový | 14 | 1 |
| Šikovné ruky | 18 | 1 |
| Ručné práce | 11 | 1 |
| Spevácky | 14 | 1 |
| Stolnotenisový | 13 | 1 |
| Tanečný | 20 | 1 |
| Výtvarný | 12 | 1 |
| Hasičský krúžok | 20 | 1 |
S rodičmi spolupracujeme prostredníctvom výboru RZ pri príprave školských výletov a exkurzií, aleboj priamo oslovujeme rodičov so žiadosťou o odbornú či materiálnu pomoc. Aj s prispením RZ organizujeme vždy v decembri Vianočnú akadémiu a v máji akadémiu pri príležitosti Dňa matiek. V závere školského roka podľa potreby spolupracujeme s rodičmi pri rozlúčke deviatakov zo ZŠ.
Žiakom, ktorých rodičia sú v hmotnej núdzi, boli 2 x ročne zakúpené učebné pomôcky podľa aktuálnej potreby.
Vzťahy medzi školou a žiakmi sme pestovali v intenciách demokratických zásad, primeranej náročnosti a vzájomného rešpektovania. Naďalej chceme ostať školou otvorenou pre rodičov a širokú verejnosť. Rozvíjať spoluprácu s rodičmi cestou rodičovských združení a výborom RZ. Vedenie školy spolupracovalo s radou školy, OZ, OcÚ Sedlice, OcÚ Klenov, OcÚ Miklušovce, OcÚ Suchá Dolina, OcÚ Ľubovec, DHZ Sedlice, PDP Sedlice, CPPP, MPC, ABC CVČ, ŠOS, RÚVZ a PZ Prešov-sever, Krajským riaditeľstvom PZ,
Predkladá: Mgr.Štefan Rimák, riaditeľ školy
V Sedliciach, 4. septembra 2011
Správa prerokovaná na zasadnutí pedagogickej rady dňa 22.9.2011.
Vyjadrenie rady školy:
Rada školy odporúča zriaďovateľovi Obci Sedlice, Sedlice 176, 082 43 Sedlice
schváliť
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach Základnej školy s materskou školou Sedlice, Sedlice 3, 082 43 Sedlice za školský rok 2010/2011.
Stanovisko zriaďovateľa:
Zriaďovateľ Obec Sedlice, Sedlice 176, 082 43 Sedlice
schvaľuje
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach Základnej školy s materskou školou Sedlice, Sedlice 3, 082 43.
Powered by aSc EduPage