| Názov školy | Základná škola s materskou školou Sedlice, 082 43 Sedlice |
| Adresa školy | Sedlice 3, 082 43 Sedlice |
| Telefón | +421 x 0517782217 |
| zasedlice@zasedlice.edu.sk | |
| WWW stránka | www.zasedlice.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Sedlice |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr.Štefan Rimák | 051/7782217 | 0918539680 | |
| ZRŠ pre ZŠ | Mgr. Valéria Makarová | |||
| ZRŠ pre MŠ | Jana Kováčová | 051/7782218 |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Slávka Petrenčáková | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. katarína Hricová | |
| ostatní zamestnanci | Mária Chomjaková | |
| zástupcovia rodičov | Iveta Kotuličová | |
| Ľuboslava Jakubíková | ||
| Mgr. Zuzana Timková | ||
| PhDr. Monika Sykorová | ||
| zástupca zriaďovateľa | PedDr. Irena Veverková | |
| Tomáš Stachura | ||
| Jozef Kaščák | ||
| iní | Ladislav Dzurenda |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ pre 1.-4.ročník | Mgr. Beáta Olejárová | ||
| PK pre prírodovedné predmety | Mgr. Monika Hurajová | MA5,F,Ch,Z,Pr,TchV,GEO, BIO | |
| PK pre spoločensko vedné predmety | Mgr. Valéria Makarová | SjL,Aj,Nj,Hv,Vv,Tv,Nv,D,Ov.Ev |
Počet žiakov školy: 165
Počet tried: 9
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 19 | 10 | 20 | 20 | 25 | 17 | 14 | 18 | 21 | 164 |
| z toho ŠVVP | 1 | 3 | 1 | 1 | 6 | |||||
| z toho v ŠKD | 15 | 6 | 7 | 1 | 1 | 30 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2010:
K 30.6.2009 bolo zapísaných 12/ 2 žiakov 1. ročníka.
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2010: 9/2
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 3
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2009
Školskú dochádzku na ZŠ k 30.6. 2010 ukončilo 21/9 žiakov 9. ročníka.
| Gym 8.roč | OA | SOŠ | SUŠ | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 5 | 3 | 12 | 1 | 21 | |
| prijatí | 5 | 3 | 12 | 1 | ||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | AVP | Aj | Bi | CvM | CvSj | D | Ek | EV | FYZ | GEO | Hv | HV | CH | INV | INF |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. ročník | 1 | ||||||||||||||
| 2. ročník | 1 | 1 | |||||||||||||
| 3. ročník | 1 | ||||||||||||||
| 4. ročník | 1 | ||||||||||||||
| 5. ročník | 2,24 | 1,72 | 1,6 | 1,88 | 1,52 | 1,2 | |||||||||
| 6. ročník | 2 | 2,06 | 1,76 | 2,06 | 1,88 | 1,47 | |||||||||
| 7. ročník | 2,64 | 2,14 | 2,71 | 1 | |||||||||||
| 8. ročník | 1,72 | 1,67 | 2,06 | 1 | 2,78 | ||||||||||
| 9. ročník | 1,71 | 2,52 | 1 | 2,76 |
| Trieda | MAT | NV | Nj | OBN | OBV | PEP | PV | PP | Pv | Pr | Pr | Prv | REV | RUJ | Sj |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. ročník | 1,26 | 1 | 1,37 | ||||||||||||
| 2. ročník | 1,2 | 1 | 1,3 | ||||||||||||
| 3. ročník | 1,5 | 1 | 1,3 | 1,75 | |||||||||||
| 4. ročník | 2 | 1 | 1,2 | 2,1 | |||||||||||
| 5. ročník | 2,36 | 1,56 | 1 | 2,56 | |||||||||||
| 6. ročník | 2,12 | 1,65 | 1,53 | 1,65 | 2,41 | ||||||||||
| 7. ročník | 3,14 | 2,43 | 1,43 | 1,5 | 2,64 | 3,29 | |||||||||
| 8. ročník | 2,44 | 1,78 | 2,33 | 2,56 | |||||||||||
| 9. ročník | 2,67 | 2,57 | 1,86 | 2,19 | 2,76 |
| Trieda | Spr | SPO | TchV | TSV | Tv | TVS | TZP | VDO | Vl | VYV | Vsm | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. ročník | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| 2. ročník | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| 3. ročník | 1 | 1 | 1,2 | 1 | ||||||||
| 4. ročník | 1 | 1 | 1,35 | 1 | ||||||||
| 5. ročník | 1 | 1,08 | 1,24 | 1,08 | 1,04 | |||||||
| 6. ročník | 1 | 1,36 | 1,43 | 1 | 1 | |||||||
| 7. ročník | 1 | 1 | 1,08 | 1,21 | 2,43 | |||||||
| 8. ročník | 1 | 1 | 1,17 | 1,22 | 2,33 | |||||||
| 9. ročník | 1,05 | 1 | 1 | 1 | 2,33 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1. ročník | 19 | 19 | 0 | 0 |
| 2. ročník | 10 | 10 | 0 | 0 |
| 3. ročník | 20 | 20 | 0 | 0 |
| 4. ročník | 20 | 20 | 0 | 0 |
| 5. ročník | 25 | 25 | 0 | 0 |
| 6. ročník | 17 | 17 | 0 | 0 |
| 7. ročník | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 8. ročník | 19 | 18 | 0 | 1 |
| 9. ročník | 21 | 21 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. ročník | 19 | 1013 | 53,32 | 1013 | 53,32 | 0 | 0,00 |
| 2. ročník | 10 | 754 | 75,40 | 754 | 75,40 | 0 | 0,00 |
| 3. ročník | 20 | 844 | 42,20 | 844 | 42,20 | 0 | 0,00 |
| 4. ročník | 20 | 1680 | 84,00 | 1680 | 84,00 | 0 | 0,00 |
| 5. ročník | 25 | 2079 | 83,16 | 2077 | 83,08 | 2 | 0,08 |
| 6. ročník | 17 | 1222 | 71,88 | 1219 | 71,71 | 3 | 0,18 |
| 7. ročník | 14 | 1290 | 92,14 | 1284 | 91,71 | 6 | 0,43 |
| 8. ročník | 19 | 1255 | 69,72 | 1255 | 69,72 | 0 | 0,00 |
| 9. ročník | 21 | 2428 | 115,62 | 2415 | 115,00 | 13 | 0,62 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Percentil |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 21 | 84,3 | 95,7 |
| Monitor MAT | 21 | 86,2 | 98 |
V 1.roč., 2. roč., 5. roč. a 6. roč. sa vyučovalo podľa ŠkVP. V 3. - 4. roč. podľa variantu 1 a v 7. - 9. roč. podľa variantu 2 učebných plánov pre 1. - 9. roč. ZŠ schválených MŠ SR dňa 14. mája 2003 číslo 520/2003-41 s platnosťou od 1.septembra 2003.
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Anglický jazyk | 3. ročník | 1 | 1 |
| Anglický jazyk | 4. ročník | 1 | 1 |
| Práca s počítačom | 7. ročník | 1 | 1 |
| Cvičenia z MAT | 8. ročník | 1 | 1 |
| Cvičenia zo SJL | 9. ročník | 1 | 1 |
| Pestovateľské práce | 7. ročník | 1 | 1 |
| Vedenie domácnosti | 8. ročník | 1 | 1 |
| Vedenie domácnosti | 9. ročník | 1 | 1 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| ŠkVP | 1. ročník | SLJ | 2 |
| MAT | 1 | ||
| PRI | 0,5 | ||
| ETV/NAB | 0,5 | ||
| VYV | 1 | ||
| ŠkVP | 5.ročník | SJL | 1 |
| REV | 1 | ||
| TZP | 1 | ||
| BIO | 1 | ||
| SPO | 1 | ||
| MAT | 0,5 | ||
| INF | 0,5 | ||
| ŠkVP | 6.ročník | SLJ | 1 |
| RUJ | 1 | ||
| DEJ | 1 | ||
| MAT | 1 | ||
| ŠPO | 1 | ||
| TŽP | 0,5 | ||
| REV | 0,5 | ||
| ŠkVP | 2.ročník | SLJ | 3 |
| MAT | 1 | ||
| VYV | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 1 | 19 | 1 |
| Bežných tried | 8 | 145 | 5 |
| Špeciálnych tried | |||
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 9 | 164 | 6 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP/ZŠ,ŠKD,ŠJ/ | 17 | 8 | 14 | 7,5 |
| DPP | 1 | 0 | 1 | 0 |
| Znížený úväzok | 4 | 2 | 1 | 1,5 |
| ZPS | 0 | 0 | 0 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 2 | 14 | 16 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 2 | 15 | 17 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| III. | Anglický jazyk | 1 |
| IV. | Anglický jazyk | 1 |
| V. | Anglický jazyk, Geografia, Hudobná výchova, Biológia, Informatika | 3,1,1,2,1 |
| VI. | Anglický jazyk, Geografia, Hudobná výchova, Prírodopis, Fyzika, Výtvarná výchova, Informatika | 3, 1, 1, 1, 2, 1,1 |
| VII. | Anglický jazyk,Zemepis, Hudobná výchova, Prírodopis, Fyzika, Vedenie domácnosti, Práca s počítačom, Výtvarná výchova | 2, 2, 1, 2, 1, 1,1 |
| VIII. | Anglický jazyk, Zemepis, Hudobná výchova, Prírodopis, Fyzika, Vedenie domácnosti, Chémia | 2, 1,1, 2, 2, 1, 2 |
| IX. | Zemepis, Hudobná výchova, Prírodopis, Fyzika, Vedenie domácnosti, Chémia | 2, 1, 2, 2, 1, 2 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| špecializačné inovačné štúdium | 2 | |
| vysokoškolské pedagogické | 1 | |
| štúdium cudzích jazykov | 1 |
• Martina Sabolová , Soňa Hudáková,
Samuel Adam /2.roč,/ - 1. miesto OK Biblická súťaž
• Damir Bocko /3. roč./, Adrián Čuchta /4. roč./ - 1. miesto OK Biblická súťaž
• Damián Jakubík /4.roč./ Adrián Čuchta /4. roč./ - Spevácka súťaž
• Branislav Fiľakovský /5.roč./ - 3. miesto OK Hviezd. Kubín
• Alexandra Palková / 7.roč./ - 3. miesto OK Hviezd. Kubín
• Dávid Štofan, Marián Mikula,
Michal Rončík, Juraj Kollár /9. roč/ - 2. miesto OK družst. stolný tenis
• Družstvo - dievčat - 3. miesto OK Plameň
• Branisla Fiľakovský /5. roč./ - popredné umiestnenia v OK
a za dve 1. miesta na Majstr. SR v leteckom modelárstve
• Erik Janiga / 7. roč./ - za popredné umiestnenia v OK
a za dve 2. miesta a jedno 3 miesto na Majstr. SR v leteckom mod.
• Martina Fiľakovská /9. roč./ - za popredné umiestnenia v OK
a za 1. miesto na Majstr. SR v leteckom modelárstve
• Zuzana Semanová - za popredné umiestnenia v OK
súťaží v leteckom modelárstve
• Družstvo ml. chlapcov - za 2. miesto vo futbalovom turnaji smer Afrika
Kollarčíková S., Čuchtová M. - Piesne naše piesne- 1. miesto OK
Monika Hurajová, Dominika Sykorová - Ozveny leta - ocenená práca
Vanesa Lizáková, Soňa Hudáková - Ozveny leta - ocenená práca
Družstvo chlapcov - Halová súťaž požiarnych
družstiev o pohár primátora mesta Prešov- 3. miesto
Družstvo dievčat - Halová súťaž požiarnych
družstiev o pohár primátora mesta Prešov - 3. miesto
Žiaci základnej školy s materskou školou Sedlice sa úspešne prezentovali na verejnosti kultúrnym programom pod názvom Vianočná akadémia a detským vystúpením pri príležitosti Dňa matiek.
Žiaci školy pravidelne preukazovali talent, nadanie a vlastnú šikovnosť výstavou svojich umelecko-výtvarných prác v priestoroch školy.
Mladí novinári sa úspešne snažili zachytiť celoročný život školy vydávaním školského časopisu Tabuľoviny, ktorý bol distribuovaný do všetkých spádových obcí.
Všetky aktuality, akcie, ale aj výsledky našich žiakov doplnené fotografiami si mohla verejnosť pravidelne prezerať na www stránke školy, ktorá zaznamenala mimoriadnu návštevnosť.
V rámci pravidelnej starostlivosti o detský chrup a prevencie pred zubným kazom triedy spolu so svojimi triednymi učiteľmi absolvovali 2x počas šk. roka preventívnu lekársku prehliadku, a tak ušetrili rodičom veľa drahocenného času.
V záujme propagácie zdravého životného štýlu sme pripravili celoškolskú akciu venovanú racionálnemu stravovaniu zameranú na prípravu a zložanie zdravých raňajok. V rámci poskytovania služieb verejnosti sa škola snažila vyjsť v ústrety všetkým záujemcom o prenájom telocvične nielen po vyučovaní v pracovných dňoch, ale aj počas víkendov a sviatkov. Domov poskytla aj stolným tenistom ŠK Sedlice, ktorí tak v rámci svojich ligových zápolení s úspechom reprezentovali svoju obec, ale aj našu základnú školu.
V rámci Dňa Zeme naši žiaci pomáhali pri upratovaní všetkých spádových obcí a pomáhali pri vysádzaní nových stromčekov a kríkov v okolí školy.
V priestoroch školy sa uskutočnila výstava dejepisných projektov, ktorými si žiaci netradičným spôsobom pripomínali odkazy dávnej, ale i nedávnej minulosti.
Navštívili sme divadelné prestavenie v DJZ v Prešove a detské filmové predstavenie v kine Cinemax.
Aktívne spolupracujeme s DHZ v Sedliciach hlavne v období príprav na žiacke hasičské súťaže. V priestoroch školy sme zorganizovali besedu pre žiakov a rodičov s pracovníčkami CPPP v Prešove a pracovníkmi KR PZ úradu justičnej a kriminálnej polície o aktuálnych problémoch pri výchove a vplyve okolia na našu mladú generáciu. Pripravili sme taktiež besedu s pracovníkmi RÚVZ Prešov o neustále aktuálnej téme škodlivosti fajčenia.
Naši šikovní modelári sa s úspechom zúčastnili majstrovstiev SR v leteckom modelárstve v Prešove, kde získali celý rad popredných umiestnení.
Členovia detského folklórneho súboru Sedličan sa zúčastnili vystúpení v Petrovanoch, v Záhradnom a spríjemnili jeseň života ľuďom v domove dôchodcov na Cemjate.
Členovia divadelného krúžku sa okrem vystúpení na celoškolských akciách predstavili svojím hereckým umením v Klenove a v Materskom centre v Sedliciach.
A) Dlhodobé - Infovek
- Modernizácia vzdelávacieho procesu na zákkladných školách
B) Krátkodobé - Mliečny program
- Správaj sa zodpovedne
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 24.11.2003
Druh inšpekcie: Tematická inšpekcia
Priestorové a materiálno-technické podmienky školy sú na dobrej úrovni.Základnú školu s materskou školou je možné rozdeliť na štyri časti - hlavnú budovu, telocvičňu, jedáleň a materskú školu. V arealy školy sa nachádza aj parkovisko, ktoré slúži zamestnancom školy, rodičom, hosťom alebo návštevníkom telocvične. Hlavná dvojposchodová budova slúži žiakom základnej školy. V tejto budove sídli vedenie školy, sú tu všetky odborné učebne (školská dielňa, počítačová učebňa s notebookom a dataprojektorom, špeciálna učebňa pre fyziku a chémiu, cvičná kuchynka), kabinety so svojimi zbierkami, knižnica, sklad učebníc a školský klub detí. V budove školy je ďalej k dispozícii jedna spoločná šatňa pre všetkých žiakov a na každom poschodí kompletne zrekonštruované sociálne zariadenia. Vybavenie kabinetov je každoročne obnovované a dopĺňané aktuálnymi učebnými pomôckami podľa požiadaviek vedúcich zbierok a podľa finančných možností školy.
V školskom roku 2009/2010 sa v priestoroch telocvične zriadila sauna, ktorá bude slúžiť žiakom školy, čím sa podstatne skvalitnia a rozšíria možnosti propagácie zdravého životného štýlu vyučovania telesnej výchovy a krúžkových aktivít.
Z významnejších investícií hodno spomenúť zakúpenie interaktívnej tabule, ako nenahraditeľného pomocníka pri uplatňovaní moderných vyučovacích metód a nových stolov a stoličiek do špeciálnej učebne.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
Prenesené kompetencie - 257 195,-€
Originálne kompetencie - 108 069, 36,- €
MŠ /KŠÚ/ - 1 636,- €
Cestovné žiakom - 4 917,- €
Šk. potreby, stravné - 753,64,- €
Spolu : 372 571,- €
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby,
ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
MŠ - 486,- €
ŠKD - 465,70,- €
ŠSZČ - 3 270,44,- €
Spolu: - 4 222,14,- €
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
Príjem - 4 676,- €
Výdaj /prevádzka/ - 4 676,- €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických
osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Príjmy
Príspevok rodičov na fond ZRPŠ - 1 567,- €
Výdavky
Pitný režim pre žiakov - 200,-
Poistenie - 127,-
Nákup kníh - 100,-
Doprava na plav. výcvik - 230,-
Cestovné na súťaže - 300,-
Ceny na karneval - 130,-
Ceny na Hviezdoslavov Kubín - 180,-
Ocenenia na konci šk. roka - 300,-
Spolu: - 1567,- €
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- dobre fungujúca tímová práca učiteľov ZŠ a MŠ,
- záujem učiteľov o vzdelávanie,
- starostlivosť o žiakov s individuálnymi vzdelávacími
potrebami,
- dobrá vybavenosť školy počítačovou technikou
/počítačová učebňa, pripojenie na internet/,
- interaktívna tabuľa
- prezentácia školy na verejnosti /www stránka, školský
časopis, vystúpenie ku Dňu matiek, výstava
výtvarných prác, výstava historických modelov,
- vlastná telocvičňa,
- cvičná kuchynka pre žiakov,
- školská dielňa,
- školská knižnica,
- školský klub detí,
- rozľahlý a rovinatý areál o rozlohe cca 2 ha.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
- nedostatok kvalifikovaných odborníkov na
vyučovanie cudzích jazykov, fyziky, chémie,
zemepisu, prírodopisu,
- budovy /ZŠ, MŠ, telocvičňa a jedáleň/ potrebujú celkovú rekonštrukciu okien, vodoinštalácie, elektroinštalácie a vykurovania,
- chýbajú vonkajšie ihriská
V školskom roku 2009/2010 úspešne ukončilo ZŠ 21 deviatakov , z ktorých 5 žiakov boli prijatích na ďalšie štúdium na gymnáziách, 3 žiaci na OA 12 žiakov na SOŠ a 1 žiak na SUŠ.
Rozvrh hodín rešpektuje didaktické zásady, psychohygiena vyučovania je zabezpečená. V škole máme melodické zvonenie, osvetlenie v triedach a na chodbách spĺňa bezpečnostné požiadavky. Odev a obuv si žiaci odkladajú vo vyhradených priestoroch pre jednotlivé triedy v školských šatniach, ktoré sú počas vyučovania uzamknuté. Osobná hygiena žiakov je dodržiavaná pomocou hygienického vrecúška, ktoré povinne vlastnia všetci žiaci školy. Čistota v triedach, chodbách, sociálnych zariadeniach a v okolí školy je na štandardnej úrovni. Priemerný počet žiakov v triedach je 18. Stravovanie je zabezpečené v školskej jedálni a je na veľmi dobrej úrovni, ak opomenieme potrebu nutnej rekonštrukcie priestorov školskej jedálne a modernizáciu jej materiálno-technického vybavenia.
Voľnočasové aktivity zabezpečujeme podľa výchovného programu v školskom stredisku záujmovej činnosti,
Školské stredisko záujmovej činnosti sa člení na záujmové krúžky spravidla podľa veku a záujmu našich žiakov, ktorí pracovali pod odborným vedením vedúcich krúžkov.
V školskom roku 2009/2010 aktévne pracovali tieto krúžky s nasledujúcim počtom detí:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Anglický jazyk | 8 | 1 |
| Bedmintonový | 12 | 1 |
| Cestovná kancelária | 8 | 1 |
| Divadelný | 10 | 1 |
| Ekologický | 16 | 1 |
| Futbalový | 30 | 2 |
| Hra na ústnu harmoniku | 7 | 1 |
| Matematický | 21 | 1 |
| Modelársky | 12 | 1 |
| Novinársky | 10 | 1 |
| Počítačový | 14 | 1 |
| Pohybové hry | 18 | 1 |
| Ručné práce | 11 | 1 |
| Spevácky | 14 | 1 |
| Stolnotenisový | 13 | 1 |
| Tanečný | 20 | 1 |
| Výtvarný | 12 | 1 |
S rodičmi spolupracujeme prostredníctvom výboru RZ pri príprave školských výletov a exkurzií, aleboj priamo oslovujeme rodičov so žiadosťou o odbornú či materiálnu pomoc. Aj s prispením RZ organizujeme vždy v decembri Vianočnú akadémiu a v máji akadémiu pri príležitosti Dňa matiek. V závere školského roka podľa potreby spolupracujeme s rodičmi pri rozlúčke deviatakov zo ZŠ.
Žiakom, ktorých rodičia sú v hmotnej núdzi, boli 2 x ročne zakúpené učebné pomôcky podľa potreby.
Vzťahy medzi školou a žiakmi sme pestovali v intenciách demokratických zásad, primeranej náročnosti a vzájomného rešpektovania. Naďalej chceme ostať školou otvorenou pre rodičov a širokú verejnosť. Rozvíjať spoluprácu s rodičmi cestou rodičovských združení a výborom RZ. Vedenie školy spolupracovalo s radou školy, OZ, OcÚ Sedlice, OcÚ Klenov, OcÚ Miklušovce, OcÚ Suchá Dolina, OcÚ Ľubovec, DHZ Sedlice, PDP Sedlice, CPPP, MPC, ABC CVČ, ŠOS, RÚVZ a PZ Prešov-sever, Krajským riaditeľstvom PZ.
Predkladá: Mgr.Štefan Rimák, riaditeľ školy
V Sedliciach, 4. septembra 2010
Správa prerokovaná na zasadnutí pedagogickej rady dňa 22.9.2010.
Rada školy odporúča zriaďovateľovi Obci Sedlice, Sedlice 176, 082 43 Sedlice
schváliť
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach Základnej školy s materskou školou Sedlice, Sedlice 3, 082 43 Sedlice za školský rok 2009/2010.
Stanovisko zriaďovateľa:
Zriaďovateľ Obec Sedlice, Sedlice 176, 082 43 Sedlice
schvaľuje
Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach Základnej školy s materskou školou Sedlice, Sedlice 3, 082 43.
Powered by aSc EduPage