NOVINKY

    • 26jún
        • Piknik v ŠKD I.

          Posledné dni v ŠKD sme si spríjemnili aj spoločným piknikom, ktorý bol milou bodkou a zároveň rozlúčkou s týmto krásnym školským rokom. Deti sa vyšantili, tancovali, spievali a užívali si spoločné chvíle so svojimi kamarátmi. A keďže k pikniku patria aj dobroty, všetci sme si naplnili brušká do sýtosti. Bol to pekný deň, ktorý si určite dlho uchovámepamäti. 

          A tak sa na chvíľu lúčime… dovidenia v septembri! 

          ŠKD I. oddelenie 

          Zodp. za foto a príspevok Bc. Adzimová Martina 

    • 26jún
        • TEAMBUILDING 8.A 🥞

          Triednické hodiny v 8. A sú aj o posilnení sociálnych vzťahov medzi spolužiakmi. Kým dievčatá pripravovali chutné bezlepkové palacinky plnené nutelou alebo domácim marhuľovým či jahodovým džemom, ostatní si zahrali volejbal, futbal alebo UNO. Spoločne sme si zamaškrtili a potleskom odmenili naše skvelé "palacinkárky".

          Zodpovedný, príspveok, foto: Mgr. Z. Rapavá

    • 26jún
        • Deviataci spoznávali Vysoké Tatry ⛰️🌲

          Žiaci 9.A absolvovali trojdňovú exkurziu spojenú so školským výletom vo Vysokých Tatrách. Počas troch dní si vyskúšali cestovanie vlakom, pobyt mimo domova, plánovanie vlastného stravovania, turistiku, spoznávanie tatranských lokalít aj praktické situácie, ktoré bežné vyučovanie v triede nenahradí.

          Prvý deň nás sprevádzalo premenlivé počasie, no cestovanie vlakmi prebehlo bez problémov a načas. Po príchode do Tatranskej Lomnice sme sa ubytovali v ubytovacom zariadení a následne sme pokračovali v programe. Navštívili sme digitálnu galériu Poliankovo v Tatranskej Polianke, kde mali žiaci možnosť vidieť výstavu spojenú s tvorbou Pavla Barabáša. Zaujali ich aj Tatranské žolíkové karty s motívmi tatranských miest, horských chát a nosičov. Počas dňa sme sa zastavili aj v Starom Smokovci a pri Jazierku Relax Park v Tatranskej Lomnici.

          Druhý deň nám už počasie prialo – bolo teplo a slnečno. Absolvovali sme ľahšiu turistickú trasu zo zastávky Popradské pleso smerom k Popradskému plesu. Cestou sme navštívili Symbolický cintorín, pietne miesto venované obetiam hôr. Pri Popradskom plese sme si dopriali oddych a prestávku na jednej z horských chát. Následne sme pokračovali po časti Tatranskej magistrály smerom na Štrbské Pleso. Prešli sme sa okolo plesa, zastavili sa pri pamätníku SNP a užili si krásnu tatranskú atmosféru. Po programe sme sa Tatranskou elektrickou železnicou vrátili späť do Tatranskej Lomnice.

          Počas výletu si žiaci v reálnych situáciách vyskúšali aj väčšiu samostatnosť. Museli rozmýšľať nad tým, ako si zabezpečiť jedlo na celý deň, plánovať si menšie výdavky a niesť zodpovednosť za svoje veci. Zároveň sa nám výlet prirodzene prepojil aj s anglickým jazykom – vo vlakoch žiaci počuli hlásenia v angličtine a v praxi sa stretli so slovnou zásobou, ktorú poznáme z vyučovania, napríklad témy cestovanie, stanica, zastávka, vlak či orientácia v priestore.

          Posledný deň sme strávili ešte v Tatranskej Lomnici. Žiaci si zahrali minigolf, niektorí si užili čas pri jazierku a milým zážitkom bolo aj pozorovanie dvoch laní. Potom nás už čakala cesta domov, ktorú sme úspešne zvládli.

          Výlet vo Vysokých Tatrách sme úspešne zvládli a odniesli sme si z neho veľa spoločných zážitkov. Boli to tri dni plné presunov, turistiky, objavovania, smiechu, samostatnosti aj pekných tatranských výhľadov. ⛰️🌲

          Veríme, že deviatakom zostanú na tento výlet milé spomienky a že si z neho odniesli nielen fotografie, ale aj zážitky, ku ktorým sa raz radi vrátia. 😊📸

          Zodp. a foto: Ing. Ivana Tumidalská

          Foto: Ing. Zuzana Pekárová

           

    • 25jún
        • Hasiči v MŠ

          Dňa 23.06.2026 našu MŠ navštívili hasiči z DHZ Sedlice. Predseda DHZ p. Martin Fiľakovský porozprával deťom o nebezpečenstve požiaru, ako mu predchádzať a ako ho ohlásiť. Vysvetlil, čo je potrebné robiť a ako sa správať do príchodu hasičov. Hasiči pripravili situáciu, kde si deti na vlastnej koži vyskúšali celý priebeh záchrany svojich kamarátov. Na školskom dvore pozorovali hasenie požiaru so zatajeným dychom a po zinscenovanej akcii odmenili hasičov potleskom. Odnášame si domov zaujímavé zážitky a ponaučenie do budúcna, že oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Ďakujeme hasičom za spoluprácu a ochotu prísť medzi nás.

          Viac fotografií v sekcii MŠ- Fotogaléria 

    • 24jún
        • KOMIKS v podaní 5.A

          Piataci sa na hodinách literatúry stali autormi a ilustrátormi komiksu. Rozdelení do piatich skupín sa pustili do neľahkej výzvy. Úlohou každej trojice bolo prečítať rozprávku KADIAĽ PAMPÚŠIK VANDROVAL a vytvoriť komiks. Žiaci v tímoch spolupracovali, kreslili, označovali bublinky s textom...a vytvorili krásne kreatívne komiksy 😉

          Zodpovedný, príspevok, foto: Mgr. Z. Rapavá

    • 24jún
        • Účelové cvičenie a OPEKAČKA 🌭

          Koniec roka, ako sa patrí!

          🪵Tak ako každý rok, aj tento záver školského roka patril u nás tradičnému účelovému cvičeniu. Žiaci si na jednotlivých stanovištiach na školskom dvore poriadne preverili svoje teoretické aj praktické zručnosti.Čo všetko si vyskúšali?

          🔹 Dopravnúzdravotnú výchovu 🚦🩹

          🔹 Topografiu a orientáciu v teréne 🗺️

          🔹 Pohyb a pobyt v prírode 🎒

          🔹 Bezpečnosť pri zakladaní ohniska 🔥

          🔹 Streľbu zo vzduchovky a hod granátom na presnosť 🎯🎯

          Po zvládnutí úloh na nás čakala zaslúžená odmena – spoločná opekačka! Na školskom dvore sme privítali aj našich mladších spolužiakov z 1. stupňa, ktorí sa práve vrátili z prechádzky po obci. 🪵🌭Týmto sa však deň neskončil. Po dobrom jedle mali mladší žiaci možnosť absolvovať zábavné pohybové úlohy, ktoré pre nich s radosťou pripravili starší žiaci z 2. stupňa. A čo robili starší? Tí zvyšok dňa venovali športu a poriadne sa zapotili pri zápasoch vo futbale a volejbale. ⚽🏐

          Ďakujeme všetkým za skvelú atmosféru.

          Zodpovedný: Mgr. G. Hricová

    • 23jún
        • 🏸 Bedmintonový turnaj

          🏸 Záver školského roka sme si na druhom stupni spestrili športom. Žiaci sa zúčastnili školského kola bedmintonového turnaja, kde ukázali nielen bojovnosť, ale aj zmysel pre fair play. V telocvični vládla výborná atmosféra, všetci sa navzájom povzbudzovali a na kurtoch nechali srdce aj tie najlepšie výkony.

          Po napínavých zápasoch spoznal turnaj svojich víťazov:

          🥇 1. miesto: Nikolas Trojan a Lukáš Fedor (6.A)

          🥈 2. miesto: Zuzka Fiľakovská a Michal Timko (7.A)

          🥉 3. miesto: Dominik Fedorko a Filip Gumán (6.A)

          Skvelým klincom programu bol záverečný exhibičný zápas, v ktorom si sily zmerali čerství víťazi turnaja s našimi učiteľmi. Bola to skutočne vydarená akcia plná smiechu, pohybu a dobrej nálady.

          Všetkým oceneným srdečne blahoželáme a ostatným ďakujeme za skvelú športovú atmosféru!

           

          Mgr. G. Hricová, Mgr. Kaščák

  • Fotogaléria

    • zatiaľ žiadne údaje