• Úlohy a činnosť

• Hlavné úlohy a činnosť výchovného poradenstva vyplývajú so zákona NR SR č. 245/ 2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní ( školský zákon ) a vyhlášky MŠ SR č. 325/ 2008 Z.z. o výchovnom poradenstve a o poradenských zariadeniach, sú v súlade s Pedagogicko-organizačnými pokynmi MŠ SR  na školský rok 2011/2012 a s Dohovorom o právach dieťaťa.

Hlavné činnosti výchovného poradcu:

Poradenská činnosť - v oblastiach výchovy a vzdelávania, profesijnej orientácie a v oblasti

prevencie  delikventného a problémového vývinu detí a mládeže.

Konzultačná činnosť - zameraná na poskytovanie konzultácií žiakom a ich zákonným

zástupcom pri riešení výchovno-vzdelávacích problémov a

poskytovanie informácií o formách štúdia na stredných školách.

Koordinačná činnosť - sprostredkovanie prepojenia školy s poradenskými a inými

odbornými zariadeniami, zaoberajúcimi sa starostlivosťou o deti a

mládež.

Administratívna činnosť - spracovanie údajov, príprava prihlášok a iné.